Battle City 2004 - pravá tanková bitva

  12:00aktualizováno  11:56
Legendární a u mnoha lidí dodnes nezapomenutá hra s tanky - Battle City od Namca z roku 1980 se v roce 2004 dočkala vydařeného remaku. A právě ten vám zde dnes přinášíme.
70

Battle City

Platforma: Freeware
Výrobce: AFSoft Argentina

Stáhnout

Battle CityTéměř stejně jako dnešní gamesa se jmenovala i fungovala hra, která doslova provázela moje a bratrovo dětství. Tenkrát když nás rodiče odložili k počítačovým hrám, věděli, že od nás budou mít na nějaký čas pokoj a tak toho také rádi hojně využívali. Já zase díky tomu dnes, kdykoliv jsem konfrontován s jakoukoliv tehdejší legendární gameskou, tak se nemůžu ubránit jakémusi nostalgickému vzpomínání na časy dávno minulé - strávené u herního zařízení Nintendo. Battle City 2004 (tedy ta dnes recenzovaná hříčka - pro PC) je, jak jsem již uvedl, remakem stejnojmenné gamesky vytvořené mezinárodní softwarovou společnosti Namco v roce 1980. Ale dost bylo historie, žijme současností a aktuální PC konverzí gamesy Battle City...

Battle City Za touto konverzí stojí výrobce známý jako AFSoft Argentina a vytvořil ji, jak název napovídá, v roce 2004 do soutěže Retro Remakes. Hned v úvodu chci podotknout, že ze tří mně dosud známých klonů původního dílka je tento klon ten nejlepší a nejpropracovanější. Druhý klon - Battle Nation (který též na PH vyšel) je příliš těžký a pro svou obtížnost přestane brzy hráče bavit a Javácká konverze pro mobily nazvaná Tank je technicky nedokonalá na to, aby u sebe hráče udržela delší čas než pár minut. Zmíněné výtky ale nemohu uplatnit u Battle City 2004, ta je totiž zábavná, optimálně složitá a technicky dobře provedená.

Můžete si vybrat, zda chcete hrát - v single player módu nebo zda chcete pařit gamesu ve dvou - tedy v multi-playeru. Úkolem je pomocí vašeho tanku ubránit vaší základnu před zničením nepřátelskými tanky ovládanými počítačem. Zároveň je vaším úkolem likvidace všech nepřátelských tanků, pokud je zničíte, pokračujete do dalšího levelu. Stavební prvky levelů jsou následující - zničitelné zdi, nezničitelné zdi, křoviny, voda a náledi. Z těchto prvků jsou všechny levely postaveny. Při vašem válčení lze potkat čtyři druhy tanků, lišící se nejen svým vzhledem, ale i vlastnostmi boje a obtížností jejich zničení.

Battle City Co zaujme už od začátku, je fakt, že je zde přítomná řada všelijakých efektů - perfektně vybuchující tanky, odrážející se střely, pohybující se křoví a podobně. Tyto efekty ještě přidávají gamesce na celkovém dojmu a tedy i na velikosti mého hodnocení. Ani hlavní menu nezůstává po úrovni grafické stránky pozadu - není statické. Tank který doplňuje položky hlavního menu sebou škube, na pozadí běží pohybující se čtverečkovaná síť a podobně. Zvuky korespondují s tím, co se děje. Hudba na pozadí mi připomínala muziku z populární skákačky Jazz Jackrabbit 2. Kdyby vás omrzely levely obsažené ve hře, pak je tu možnost postavit si nové - vlastní. K tomu je určen editor obsažený přímo v gamesce. Jestli máte zájem zahrát si opravdu vydařený remake - tak je Battle City 2004 správná volba. Neváhejte.


Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

70 %

Hodnocení čtenářů

76 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 152 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz