Barely Floating je skvělá adventura s netradičním hrdinou

  19:24aktualizováno  19:24
Barely Floating je pohledná adventura s kvalitami a herní dobou placeného titulu s velmi netradičním hlavním hrdinou: důchodcem, který se vydává na záchranou misi za osvobozením rukojmích ze spárů pirátů.
90

Barely Floating

Platforma: Freeware
Výrobce: Stemshock Interactive

  • pěkné zpracování (vysoké rozlišení grafiky)
  • dlouhá herní doba 2 - 3 hodiny
  • zábavná hratelnost
  • mohlo by být namluvení postav

Stáhnout
Barely Floating

Není tomu tak dlouho, co se za Barely Floating platilo. Okolnosti však nedaly jinak a tato výborná hra je nyní ke stažení zcela zdarma. Příběh důchodce, který musí vzít rozum do hrsti a zachránit unesené rukojmí ze spárů vypočítavých pirátů, je úsměvnou a zábavnou podívanou, kterou by si neměl nechat ujít žádný milovník adventur.

Jeden výstřel a chlapík v moderním obleku na míru padá přes palubu. Velkohubý a na první pohled slabomyslný vyjednavač je potravou pro ryby. Ačkoliv se na první pohled zcela jasně zdálo, že právě on bude hlavním hrdinou Barely Floating, náhoda tomu chtěla jinak.

Barely Floating

Neskutečně debilní plán záchranné akce skončil kritickým neúspěchem a kromě jednoho mrtvého vyjednavače (který se však choval jako Zapp Brannigan) uvázla situace na mrtvém bodě. Únosci za své rukojmí žádné výkupné nedostali, a ti tak musí být uklizeni do podpalubí.

A právě zde se ukazuje, kdo se stane hrdinou, který všechny zachrání a všechno vyřeší situaci. Hráč se chopí role artrózou a postupující demencí sužovaného důchodce, vyzbrojeného kromě své hole jen poměrně sarkastickým a úderným humorem. A co že se stalo, že se děda pokusí zachránit svět? Někdo mu ukradl prášky. A to neměl dělat!

Barely Floating

Barely Floating je klasickou adventurou. Do žánru nepřináší vůbec nic nového a z této pozice by možná ji leckdo odsoudil pro nedostatek novot. Ale to nic nemění na faktu, že hra je velmi zábavná a poměrně dobře zvládnutá jak po technické, tak i dějové stránce.

Vysoké rozlišení je vidět na první pohled a dodává titulu punc modernosti a jakéhosi luxusu, což je vcelku pochopitelné, protože donedávna se tato hra normálně prodávala. Vždyť hrajeme zadarmo cosi, za co mnozí platili (třebaže si mohli vybrat, jakou částkou přispějí).

Barely Floating

K úplné dokonalosti chybí snad jen namluvení postav. Vše ostatní je zcela v mezích dobrých tradic a standardů. Nenáročná a odsypající hratelnost je dalším plusem a nakonec nás vedle absurdního humoru může třeba těšit fakt, že Barely Floating vydrží na pěkných několik hodin čistého herního času. A to je zkrátka velmi příjemné.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

50 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 19 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz