An Occurrence at Owl Creek Bridge není hra, ale spíše animovaný příběh

  20:00aktualizováno  20:00
Děj podle klasické předlohy představuje nevyhnutelnost osudu a stejně se i hraje. Procházka po jediné možné cestě, ze které není možné sejít, nesedne každému.
45

An Occurrence at Owl Creek Bridge

Platforma: Freeware
Výrobce: James Earl Cox III

  • věrné zpracování klasického příběhu
  • nezaujme každého
  • záležitost na tři minuty

Stáhnout

An Occurrence at Owl Creek Bridge

An Occurrence at Owl Creek Bridge

Zvláštní záležitost s názvem An Occurrence at Owl Creek Bridge vychází ze stejnojmenného příběhu z pera amerického literáta Ambrose Bierce a podle mého názoru není hrou.

Hrdinu tohoto smutného příběhu sice ovládáte pomocí kláves, ale naprosto lineární postup vpřed bez vidiny jakékoliv odbočky způsobuje, že spíše prožíváte silný děj, než hrajete cosi jako hru. Ovšem právě díky tomu si alespoň můžete doplnit vzdělání, aniž byste dílo četli. U nás byl tento příběh publikován pod názvem "Případ na mostě přes Soví řeku".

An Occurrence at Owl Creek Bridge

Není myslím možné aby kdokoliv An Occurrence at Owl Creek Bridge nazval hrou. Vizualizovaný příběh ožívá na monitoru v takřka dokonalém převedení samotné povídky. Neobsahuje odbočky, nic navíc si nevymýšlí a jen ukazuje, co dnes již klasický příběh přináší. Pocit nevyhnutelnosti a blížící se smrti je zde vyjádřen skutečně lyrickým způsobem.

Je velmi těžké říci o titulu tohoto typu něco více a přitom neprozrazovat příliš. Zvlášť, když děj je zkrátka vše, o co tady běží. Hrdina našeho příběhu se nachází na konci své cesty a jedinou možností, která mu zbývá, je cynicky přijmout svůj osud, který není lichotivý.

An Occurrence at Owl Creek Bridge

Celá "hra" je vlastně ovládána jen jedinou klávesou a hráč nemá žádnou možnost sejít z předem určené cesty a alespoň nějak ovlivnit blížící se moment, kdy se hlavní protagonista všeho vzdá. Právě díky této skutečnosti An Occurrence at Owl Creek Bridge připomíná pomalu se ubírající krátký film.

Bojím se, že An Occurrence at Owl Creek Bridge nebude většině uživatelů a čtenářů Plných Her příliš po chuti. Ačkoliv přináší zvláštní zážitek a zprostředkuje dnes již klasický příběh, pro ty, kteří čekají od her alespoň možnost "hrát" a ovlivňovat svou cestu, nepřináší nic, proč by této hře měli věnovat pozornost.

An Occurrence at Owl Creek Bridge

Pokud však máte rádi literaturu a o tomto americkém díle toho moc nevíte, hru si zkuste. Když už nic, během chvíle vám rozšíří literární obzor.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

45 %

Hodnocení čtenářů

46 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Najdete na iDNES.cz