The Button Affair je akční bondovka ve dvou rozměrech

  20:21aktualizováno  20:21
Variace na bondovské téma The Button Affair je z boku viděnou akční skákačkou, která čerpá ze špionážních filmů ze šedesátých let.
80

The Button Affair

Platforma: Freeware
Výrobce: The Buton Affair Team

  • bondovské téma
  • zajímavé zpracování
  • animace při smrti
  • po chvíli stereotypní

Stáhnout
The Button Affair

Poměrně jednoduchá akční arkáda The Button Affair je jednoduchá jen svou myšlenkou, ale co se týče obtížnosti, dá hráči zabrat. Pobíhání po dlouhých chodbách nepřátelské základny je však zábavné hned z několika důvodů.

Ty nejzásadnější jsou zajímavé zpracování neobvyklého tématu, hudba a v neposlední řadě fakt, že se jde o typickou "bondovku".

The Button Affair

Pravda, hlavní hrdina se nejmenuje James Bond a nenechává si protřepávat Martini s vodkou, ale v zásadě se jedná o naprosto stejný obraz, jaký o špionážním prostředí maluje třeba No One Lives Forever. Hráčova postava, agent jménem Gabriel, je ve velmi osobité úvodní animaci přistižena při "krádeži" jakéhosi drahokamu.

Samozřejmě, jeho dosavadní držitel se zdá být tisícím napodobitelem Ernsta Stavro Blofelda, úhlavního nepřítele Jamese Bonda a mocného superzlouna, a tak náš agent zachraňuje nejen sebe, ale i královnu a potažmo i celý svět. A to s elegancí sobě vlastní.

The Button Affair

Už od prvního spuštění z The Button Affair doslova kape esence parodií špionážních thrillerů. Vše je šedesátkově elegantní, vše je drogově barevné, každá žena se za hlavním hrdinou otočí a každá druhá ho vášnivě políbí. To vše korunují podivně navržené chodby základny, nebezpečné lasery, propadliště, chlapíci ostrahy s maličkými pistolemi a mnoho dalšího, co světu za několik dekád dokázaly i nedokázaly bondovky přinést.

The Button Affair

Mezi tím vším pak pobíhá hráč. Nemůže zastavit, jen zpomalit, nebo zrychlit, udělat přemet, nebo vyskočit do výše. To jsou jeho možnosti, jak se vypořádat s nepřátelským prostředím. Lasery je nutné ve správné chvíli podlézt, propadliště přeskočit a strážce omráčit akrobatickým kotoulem. Až tak jednoduché to je.

Pravdou však je, že se to jednoduše jen tváří, protože samotná hra je poměrně obtížná, a hráč tak animaci smrti vidí skutečně často. Panely, u kterých se hra uloží po vyťukání jednoduchého kódu, jsou vzácné.

The Button Affair

A tak je The Button Affair konceptuálně velmi jednoduchá "skákačka za běhu", sympatická především svým tématem. Navíc je zajímavá i grafickým zpracováním a nakonec i hudbou, kterou je třeba zmínit a která je ... zkrátka bondovská. Ostatně jako celá hra. Nonšalantní, nebezpečná a smrtící.

Na oficiální stránce lze stáhnout také verzi pro Mac a soundtrack ze hry.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

80 %

Hodnocení čtenářů

55 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 11 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

The Last of Humans

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.

Najdete na iDNES.cz