AntiAmerika - konec veškerému příkoří!

  12:00aktualizováno  11. dubna 10:54
Chcete se stát účastníky vesmírných soubojů za účelem nastolení spravedlivějšího řádu na celém světě? Máte k tomu dostatek odhodlání a bojových zkušeností? Vadí vám agrese USA v Iráku? V této hře můžete vše změnit.

AntiAmerika

Platforma: Freeware
Výrobce: PodVlivem software

Stáhnout

AntiAmerikaTato hra byla vydána na protest proti chování Ameriky obecně, zvláště pak proti USA, které zahájily jen svým vlastním rozhodnutím z pozice síly válku v Iráku. Autoři této hry se domnívají, že každý rozumný a soudný člověk by měl vyjádřit svůj nesouhlas s tímto počínáním USA a to jakoukoliv přístupnou a přípustnou formou. Nenecháme si přeci všechno líbit, i USA musí  konečně jednou pochopit, že nejsou pupkem Zeměkoule a už vůbec ne všeho vesmíru. I kdyby tyto protesty vůbec nepomohly, alespoň se pokusili dát najevo svůj nesouhlas s chováním USA. Nechtějí přece jen tak sedět na zadku a nechat věci plynout okolo nich, aniž by se alespoň vyjádřili k tak aktuálním událostem a dali najevo svoje vlastní stanovisko.

Tak nějak zdůvodňují čeští autoři Tykew a Josh zrození této akční hry, která je vlastně obdobou velmi dobře známých akčních vesmírných stříleček na svých vlastních stránkách. K tomu ke všemu ještě přidávají úryvek z Tykwowy básně, jejímž obsahem je vskutku pozoruhodná výzva, teď mi promiňte, neboť cituji: "Vyserte se na válku a pojďte radši do hospody!
Nač disciplínu, morálku, nač buzerace a pochody?". Je vidět, že oba autoři při vší vážnosti současné politické situace neztrácejí i při své aktuální tvorbě příslovečný smysl pro černý humor, budiž jim i toto připsáno k dobru. Hodně lidí se zajímá jen o svoje problémy a okolní dění je vůbec nezajímá, k nim tito autoři rozhodně nepatří!

AntiAmerikaHrajete za malou raketku, která je v podstatě proti celému vesmíru. Může se to zdát jako klasické klišé, kdy dobro zastoupené vámi, ničí zlo zastoupené zbytkem. Po pravdě je to maličko jinak. Zlo je zastoupeno UPA (United Planets of Amerika). Je to seskupení planet, které je přesvědčené o tom, že ony a Bůh je v podstatě synonymum a tak se i chovají. Ve vesmíru existují však i planetky, které chtějí být samostatné a nechtějí se nechat zahltit pokleslou americkou kulturou, ale ty většinou čeká rychlý konec. UPA jim nabídne: 1.) změnit vládu, za tu, kterou jim UPA doporučí, 2.) začít dovážet americké produkty a prosazovat americkou kulturu, 3.) odvádět Americe daně, které zaručí dané planetě bezpečnost.

AntiAmerikaPokud je planetka natolik tvrdohlavá a nechce se podvolit Americe, odmítá odvrhnout celou svou dosavadní osobitou kulturu, zvyky a náboženství a stát se tak kopií Ameriky, zaujme UPA vyhlazovací taktiku, kdy "v zájmu celého vesmíru" zahubí většinu obyvatel dané planety a vrátí ji ve vývoji o stovky let zpět. Stalo se dokonce párkrát, že planetky si to nenechaly líbit a zaútočily na Ameriku. To je ovšem zásadní chyba! Útok Ameriky na jinou planetku je vždy úspěšný, ovšem útok jiné planetky na Ameriku se rovná útoku na celý vesmír a vše "dobré". Všechny ostatní planetky to budou považovat za svou osobní tragédii! A pokud by někdo, byť jen náznakem tento útok schvaloval, dopouštěl by se vlastizrady a byl by zničen.

Nyní si představte, že všechno tohle zlo, které ovládá UPA, zlo, které se prohlašuje za spasitele, je koncentrováno do malé bílé planetky GODLAIR DC, kde nejsou žádní civilisté. Ano hádáte správně. Vaším úkolem je prostřílet se přes ochranné pasti až k této planetce a zničit ji. Zničit tak i falešníky v kůži kamaráda a dát tak vesmíru konečně opravdovou svobodu. Tito čeští autoři freeware k tomuto typu lidí rozhodně patří a je jejich očividnou snahou vyvést své okolí z letargie a donutit je tak otevřít oči nad některými skutečnostmi, které se jen zdánlivě netýkají přímo jich samotných. I konečné krédo autorů, byť i nepostrádá vulgární závěr, vyjadřuje jejich postoj k nespravedlivosti a svévolnému příkoří.

Opět cituji: "Proč střílet do hlav vojáků, co mají odlišné prapory? Jen kvůli bandě čůráků, jež přes nás řeší vlastní spory?" Co ještě dodat? Snad jen to, že hra se kompletně ovládá myší. Loď se pohybuje pouze po horizontu pomocí myši. Střelba je reprezentována kliknutím levého tlačítka na nepřítele. Jedná se o dobře hratelnou a docela vyvedenou hru, po dohrání "online" je možnost se zapsat do "higskore".

Autor:
 
Témata: Asteroid, Planetka

Nejčtenější

Další z rubriky

Ve futuristické Safehouse roboti lidem nepomáhají

Safehouse

Budoucnost robotiky vypadá růžově. Budoucnost pro lidstvo zase tak moc ne. Žádná totiž nebude.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

REZ PLS

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz