3DTextAdventure je originální kombinace dvou žánrů ve skvělé grafice

  12:20aktualizováno  12:20
Jeden žánr, který 3DTextAdventure kombinuje, je zastaralý a zapomenutý, druhý je živoucí, i když trochu upadající. Dohromady jsou ale zkrátka skvělé. Tento originální mix adventury a textové hry vám to dokáže.
100

3DTextAdventure

Platforma: Freeware
Výrobce: auspaco

  • skvělá kombinace adventury a textové hry
  • krásná, i když trochu statická grafika
  • na poměry her zdarma dlouhá herní doba
  • někomu může psaní stále stejných příkazů přijít otravné

Stáhnout

3DTextAdventure | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

3DTextAdventure

Takzvané textové adventury jsou žánrem minulosti. Od té doby, co hernímu světu vládne 3D grafika, nikoho psaný text moc neláká. V 3DTextAdventure se ale přesvědčíte, že stará hratelnost a prvotřídní vizuál mohou ruku v ruce vytvořit originální a nečekaně zábavné dílko. Hru totiž ovládáte psaním příkazů na klávesnici.

3DTextAdventure

Píše se daleká budoucnost a vy, jako hlavní hrdina hry, jste byl zrovna na cestě do práce. Auta už neexistují a vznášedla jsou pomalá. Lidé z vyšších vrstev k transportu používají teleportační obleky. Jak už to bývá, příležitosti se chopily firmy z východu, které začaly vyrábět tyto obleky pro méně majetné. Ovšem riziko jejich poruchy je mnohem vyšší než v případě kvalitního výrobku, za který si připlatíte. Vy jste si pořídili levnější variantu.

3DTextAdventure

A co čert nechtěl, dneska do práce asi včas nepřijdete. Levnému obleku došla energie, která se musí pravidelně doplňovat a tak vás zabudovaný počítač „vyhodil“ na neznámé místo. Ještě že vás neteleportoval někam do zdi. Onen počítač ovšem není jen obyčejná umělá inteligence, ale zkopírované vědomí jednoho ze zaměstnanců firmy, která oblek vyrobila. Vědomí, které s vámi komunikuje skrz text v konzole, je tak celkem veselé a zábavné.

3DTextAdventure

Umělá inteligence je vaším průvodcem. Musíte zjistit, kam vás oblek poslal a najít nejbližší stanici k doplnění energie. Hra vám cestu komentuje ve formě textu, který reaguje na dění na obrazovce. Stejně tak funguje interakce s prostředím. Když například vidíte květináč, můžete obleku přikázat, aby květináč prozkoumal. Napíšete do konzole „examine“ a UI vám poví, že je v něm zcela obyčejná kytka. Takto probíhá manipulace s veškerými věcmi.

3DTextAdventure

Dveře otevíráte příkazem „open“, věci berete pomocí „take“ a podobně. Díky vestavěné nápovědě není možné, abyste se nějak zasekli. Leda tak, že neumíte anglicky. Samotné prostředí je vytvořeno na Unreal enginu, takže grafika oplývá krásami, které lahodí oku hráče. Vše je vyvedeno do detailů a jedinou poznámkou zde snad může být, že je hráčovo okolí trochu statické a nehybné.

3DTextAdventure

3DTextAdventure je hrou pro ty, co se nebojí experimentovat. Složenina klasické adventury a textové hry v tomto podání funguje skutečně na výbornou. Oblek vám často cestu zábavně komentuje a pokud vám nevadí, že budete muset neustále něco psát na klávesnici (což je proti modernímu trendu stále jednodušších her), užijete si něco kolem tři čtvrtě hodiny originálního hraní.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

King‘s Comfort, aneb, co dělá Norman Bates během dlouhých nocí

Northbury Grove: King‘s Comfort

Zdánlivě liduprázdný motel je skvělé dějiště tradiční „vyvražďovačky“. Tohohle maniaka není tak snadné setřást.

V Probably Not jste ten nejméně užitečný pomocník v domácnosti

Probably not

V roli robotického pomocníka v domácnosti by vaším nejtěžším úkolem mělo být správně roztřídit ponožky. To byste ale...

Crypt Worlds jsou ukázkou designérského génia a šílenství

Crypt Worlds

Dohrání málokteré hry ve vás zanechá takovou duševní a mentální prázdnotu. A málokterá hra je tak divná, jako Crypt...

Najdete na iDNES.cz