3DTextAdventure je originální kombinace dvou žánrů ve skvělé grafice

  12:20aktualizováno  12:20
Jeden žánr, který 3DTextAdventure kombinuje, je zastaralý a zapomenutý, druhý je živoucí, i když trochu upadající. Dohromady jsou ale zkrátka skvělé. Tento originální mix adventury a textové hry vám to dokáže.
100

3DTextAdventure

Platforma: Freeware
Výrobce: auspaco

  • skvělá kombinace adventury a textové hry
  • krásná, i když trochu statická grafika
  • na poměry her zdarma dlouhá herní doba
  • někomu může psaní stále stejných příkazů přijít otravné

Stáhnout

3DTextAdventure | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

3DTextAdventure

Takzvané textové adventury jsou žánrem minulosti. Od té doby, co hernímu světu vládne 3D grafika, nikoho psaný text moc neláká. V 3DTextAdventure se ale přesvědčíte, že stará hratelnost a prvotřídní vizuál mohou ruku v ruce vytvořit originální a nečekaně zábavné dílko. Hru totiž ovládáte psaním příkazů na klávesnici.

3DTextAdventure

Píše se daleká budoucnost a vy, jako hlavní hrdina hry, jste byl zrovna na cestě do práce. Auta už neexistují a vznášedla jsou pomalá. Lidé z vyšších vrstev k transportu používají teleportační obleky. Jak už to bývá, příležitosti se chopily firmy z východu, které začaly vyrábět tyto obleky pro méně majetné. Ovšem riziko jejich poruchy je mnohem vyšší než v případě kvalitního výrobku, za který si připlatíte. Vy jste si pořídili levnější variantu.

3DTextAdventure

A co čert nechtěl, dneska do práce asi včas nepřijdete. Levnému obleku došla energie, která se musí pravidelně doplňovat a tak vás zabudovaný počítač „vyhodil“ na neznámé místo. Ještě že vás neteleportoval někam do zdi. Onen počítač ovšem není jen obyčejná umělá inteligence, ale zkopírované vědomí jednoho ze zaměstnanců firmy, která oblek vyrobila. Vědomí, které s vámi komunikuje skrz text v konzole, je tak celkem veselé a zábavné.

3DTextAdventure

Umělá inteligence je vaším průvodcem. Musíte zjistit, kam vás oblek poslal a najít nejbližší stanici k doplnění energie. Hra vám cestu komentuje ve formě textu, který reaguje na dění na obrazovce. Stejně tak funguje interakce s prostředím. Když například vidíte květináč, můžete obleku přikázat, aby květináč prozkoumal. Napíšete do konzole „examine“ a UI vám poví, že je v něm zcela obyčejná kytka. Takto probíhá manipulace s veškerými věcmi.

3DTextAdventure

Dveře otevíráte příkazem „open“, věci berete pomocí „take“ a podobně. Díky vestavěné nápovědě není možné, abyste se nějak zasekli. Leda tak, že neumíte anglicky. Samotné prostředí je vytvořeno na Unreal enginu, takže grafika oplývá krásami, které lahodí oku hráče. Vše je vyvedeno do detailů a jedinou poznámkou zde snad může být, že je hráčovo okolí trochu statické a nehybné.

3DTextAdventure

3DTextAdventure je hrou pro ty, co se nebojí experimentovat. Složenina klasické adventury a textové hry v tomto podání funguje skutečně na výbornou. Oblek vám často cestu zábavně komentuje a pokud vám nevadí, že budete muset neustále něco psát na klávesnici (což je proti modernímu trendu stále jednodušších her), užijete si něco kolem tři čtvrtě hodiny originálního hraní.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

100 %

Hodnocení čtenářů

58 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 22 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Mandagon

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

Tanks of Freedom je taktická hra pro líné stratégy

Tanks of Freedom

Pod líbivou retro slupkou této tahové strategie se skrývá shnilá a problémy prostoupená hra, o které se ani nedá říkat,...

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.

Najdete na iDNES.cz