Five Nights At Freddy’s je plyšově děsivá noční můra

  20:10aktualizováno  20:10
Five Nights At Freddy’s je kousek, který se za malou chvíli stal jednou z nejhranějších hororových her. Alespoň podle všech možných videí na internetu. Zkuste si v tomto demu, jestli všechna ta popularita není jen blamáž.
90

Five Nights At Freddy’s

Platforma: Freeware
Výrobce: animdude

  • velice děsivé
  • originální hratelnost
  • nepřátelé se na vás nejprve usmějí a teprve pak vás zabijí
  • vyvážená obtížnost
  • hra se začne opakovat

Five Nights At Freddy’s | foto: Jan Hanáček, Bonusweb.cz

Five Nights At Freddy’s

Není zvykem na Plných Hrách recenzovat demoverze placených titulů, ale když se mezi těmi nezávislými objeví takový, který o vaši pozornost přímo škemrá, uděláme rádi výjimku. Five Nights At Freddy’s je hororová hra s originálním způsobem hraní, která vás nejednou vyděsí jako nic předtím.

Pokud jste si toho ještě nevšimli, tato hra způsobila mezi hráči takové menší haló. Je to velice jednoduchá, ale extrémně děsivá zkouška vaší odvahy a trpělivosti, jakou jste určitě ještě nikdy nehráli. Stačí se na internetu podívat na videa k smrti vyděšených hráčů a musí vám být jasné, že toto je něco speciálního.

Five Nights At Freddy’s

Hrajete za člověka, který je rád, že po dlouhém hledání našel klidnou a dobře placenou práci. Stal se nočním hlídačem podivného lunaparku a zároveň pizzerie. Jenže tento veselý podnik je trochu jiný než ostatní. Během dne v něm k pobavení dětí a rodičů vystupují roboti v kostýmech veselých zvířátek. Zdá se, že se není čeho bát. Jenže první telefonát od vašeho nového zaměstnavatele vám všechno osvětlí.

Five Nights At Freddy’s

Během noci se s uskladněnými roboty něco děje. Místo aby zůstávali deaktivováni ve skladu, bezcílně bloumají po celém zábavním parku. Oprava by stála moc peněz, a tak je věcem ponechán volný průběh. Jenže, roboti jsou v noci dezorientovaní a každého na potkání zabijí. A vy máte tu smůlu, že jediný v celé budově jste vy. Už chápete, proč je ta práce tak dobře placená?

Celá hra se točí kolem jedné jediné místnosti, vaší kanceláře strážného, která má dva vchody. Ty mohou být v případě, že hrozí nějaké nebezpečí uzavřeny, ale to odčerpává elektřinu. Té máte velice omezené množství a musí vám vystačit až do šesté hodiny ranní, kdy vám končí šichta. Vaším nejlepším pomocníkem je terminál, kterým se obsluhují všechny kamery v budově a kterým musíte kontrolovat, jestli nějaký z robotů nejde vaším směrem.

Five Nights At Freddy’s

Zní to primitivně, ale věřte, že ve chvíli, kdy na vás z obou stran tlačí smějící se vraždící zvířátka a vám zbývá posledních několik procent elektřiny, je Five Nights At Freddy’s testem pevných nervů. Jakmile elektřina dojde, dveře se otevřou a vy můžete jen hádat, co je za nimi.

Tato hra je skutečně originální a veskrze děsivý horor, který vám způsobí nejeden smrtelný úlek. Třebaže zdejší verze je pouze demo, uděláte si velice živý obrázek všech hrůz, které se na vás valí.

Hru můžete stahovat zde.

Autor:
 

Hodnocení hry

Naše hodnocení

90 %

Hodnocení čtenářů

92 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 493 čtenářů

Témata: Robot

Nejčtenější

Další z rubriky

There Was A Caveman vám připomene legendární Prehistoric

There Was A Caveman

Tahle skvělá plošinovka vás vezme přes hlavu kyjem a nechá vás vzpomenout na staré dobré časy slavných arkád...

Ananias je epická hra na hrdiny jak se sluší a patří

Ananias

Ananias vás možná nepřekvapí svou originalitou, ale perfektně kombinuje zažité a funkční prvky, které jsou v žánru her...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Chalk Gardens

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz