Pondělí 27. ledna 2020, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 27. ledna 2020 Ingrid

360 Snake - hbitý plaz opět na scéně

  12:00aktualizováno  24. května 10:11
Fandové hada můžou jásat. 360 Snake je dalším klonem této jednoduché hry. Obléká hada do nového kabátu, ale jinak se můžete těšit na neměnnou klasiku, která nikdy neumírá.
60

360 Snake

Platforma: Freeware
Výrobce: JB

Stáhnout

360snake1

Klonů hada už vyšlo tolik, že by si jeden mohl myslet, že už nikoho nemůže napadnout tvořit hady další. Ale je to omyl. Had si totiž získal poměrně výsadní postavení na trhu a díky své jednoduchosti dokáže oslovit široké spektrum lidí. Nejinak je tomu i v případě 360 Snake.

Před startem máte na výběr z několika různých módů hraní. Můžete hrát sami nebo zvolit souboj s kamarádem. Pokud hodláte hrát s kamarádem, budete mít každý pět životů a kdo je vyplýtvá první, prohrál. Jinak si můžete vybrat tři módy. Jednak je přítomen klasický had, kdy se můžete pohybovat pouze vertikálně nebo horizontálně. Zajímavější a zábavnější je však varianta hada se zdmi nebo bez nich. Hada budete v těchto módech ovládat pouze dvěmi tlačítky a můžete se po hrací ploše pohybovat zcela libovolně, jak vám to prostor dovolí. Dalším zpestřením oproti klasickému hadovi je skutečnost, že se na hrací ploše nachází hned trojice červených bodů, které 360snake2můžete sbírat. Záleží tedy jenom na vás, jaký z nich seberete a nemusíte se soustředit na pouhý jeden bod, což přidává na hratelnosti. Asi nemusím podotýkat, že po sebrání každého bodu se prodlouží délka vašeho hada a když nabouráte do zdi nebo do těla hada, hraní pro vás končí. Zapíšete své skóre do tabulky a můžete se pustit do jeho překonávání.

Grafika je na hada poměrně solidní. Na hada píši z toho důvodu, že na jednom hadovi a třech bodech, co do výčtu všech grafických prvků, se toho příliš vylepšit (nebo zkazit) nedá. Výjimkou je v tomto případě pouze 3D zpracovaný had v podobě Cube The Worm Game. Achillovou patou je pro všechny klony hada přehlednost a ta se v případě 360 Snake povedla slušně. Sbírané červené body by mohly být o něco více zřetelné, ale problémy s jejich viditelností byste mít neměli. Hra360snake3telnost je hadová. Kdo má rád hada, bude mít rád i 360 Snake, kdo hada nesnáší, bude nesnášet i 360 Snake. S ovládáním nejsou žádné problémy a plynulost je bez chyb. Nenarazil jsem ani na žádné buggy, had se nikde nezasekává ani netropí jiné nezbednosti. Drobnou výtku bych měl ke k ocasu hada, který se sice efektně vytrácí, ale pro hráče nemusí být jasné, kde had ve skutečnosti končí. Při hraní si poslechnete pěkný audio doprovod.

360 Snake je další kopií hada, která přináší vlastní zpracování a několik málo novinek. Fandové hada mohou 360 Snake bez bázně a hany vyzkoušet, ale i ostatní hráče by mohla tato hra na chvíli zaujmout. Pokud tedy nepatří do klubu Nepřátel všech hadů.

Autor:

Hodnocení hry

Naše hodnocení

60 %

Hodnocení čtenářů

22 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 9 čtenářů

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...

Premium

Parkování zadarmo díky fíglu. Stačí si připlatit za vlastní espézetku

Češi parkující v centru Prahy na takzvaných modrých zónách zkoušejí fígl, jak nezaplatit za parkovné svého auta ani...

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

  • Další z rubriky

Mandagon je nádherná a rozjímavá hra s nádechem východních kultur

Po grafické a hudební stránce překrásná arkáda Mandagon vás provede světem, kde se nebojuje ani neumírá, ale medituje.

The Last of Humans představuje: Nejhlasitější zombie v historii

Nemrtví v této akci jsou asi tak rychlí, jako zabržděný parní válec. Ale to této „hororové“ hře vůbec neubírá na kráse.

Smrt v REZ PLS není pro dvě kouzelnická nemehla překážkou

V této velice pěkné, ale technicky nedokonalé plošinovce vám nepomůže ukládání pozice, ale síla přátelství… A taky...

V pohádkové Chalk Gardens je kreslený svět plný plyšáků

Dětský svět Chalk Gardens je propojený jedním velkým úkolem mimořádné důležitosti. Totiž, úkolem najít ukradenou nohu...

Najdete na iDNES.cz