Winlap 1.0

  12:00aktualizováno  23. listopadu 11:36
Freeware program Winlap je starší program, původem z Dánska, pro lineární analýzu filtrů a podobných obvodů složených z odporů, kondenzátorů, indukčností (včetně vzájemných) a operačních zesilovačů. Je dosti specializovaný a hodí se především pro ověření chování filtrů nebo jejich návrh.

Winlap - větší obrázek z programu

Freeware program Winlap je starší program, původem z Dánska, pro lineární analýzu filtrů a podobných obvodů složených z odporů, kondenzátorů, indukčností (včetně vzájemných) a operačních zesilovačů. Je dosti specializovaný a hodí se především pro ověření chování filtrů nebo jejich návrh. Schéma obvodu se sestaví v grafickém prostředí z prvků z omezené knihovny, zadají se jejich hodnoty a program spočítá v grafech nebo tabulkách póly a uzly, amplitudy a fáze a reálný a imaginární průběh charakterizující vytvořený obvod. Zobrazí rovněž frekvenční funkci jako reakci na jednotkový vstupní skok nebo krokovou odezvu. V programu lze zpracovat maximálně 140 součástek s nejvýše 70 uzly a smyčkami. Výsledky lze vytisknout.
V programu byla čeština vložena do dánské větve, proto zůstala zachována možnost přepínání mezi českou a anglickou verzí. Přestože je překlad proveden dosti podrobně, není 100%. Nelze vyloučit, že v některých neobvyklých situacích (nebo v těch, se kterými jsem se při jeho používání nesetkal) se objeví na obrazovce dánský text. V tomto případě je možné přepnout do daleko srozumitelnější angličtiny. Doufám že k tomu nebude docházet často, i když si myslím, že program využijí nejspíše jen odborníci, kteří většinou ovládají angličtinu a žádný překlad nepotřebují.
Originál programu je na CD-ROMu firmy Špidla PC elektro 2. Protože program nevyžaduje zvláštní instalaci a již může být problém sehnat originál protože autor zemřel, je předkládaná verze doplněna o krátkou knihovnu, která umožňuje provoz programu bez předchozí instalace originálu. Nejsou však obsaženy žádné příklady a veškeré obvody si každý musí vytvořit sám. Stačí rozbalit archivní soubor do libovolného adresáře a spustit soubor Winlap.exe.

Přemysl Lukavský

Download češtiny do programu Winlap 1.0 (207 kB)

Program vyšel jako součást balíku PC Elektro 2.

Podařilo se nám najít jednu stránku, věnovanou programu Winlap, kde najdete i download programu, snad bude stránka fungovat i vám.

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

NirLauncher

NirLauncher

NirLauncher tvorí 198 aplikácií,ktoré vám poskytnú rozsiahle informácie o vašom PC. Slovenčina do verzie 1.20.36

HyperSnap

HyperSnap

HyperSnap je program pro vytváření snímků obrazovky. Čeština do verze 8.16.05

ACDSee Photo Studio

ACDSee Photo Studio

Opět vyšly nové verze programů od výrobce ACDSee, tentokrát pod názvem ACDSee Photo Studio. Já vám dnes přináším...

Najdete na iDNES.cz