GP3 Pit&Lap Editor

  12:00aktualizováno  7. července 2:27
Tento editor umožňuje nastavit strategii zastávek v boxech u všech vozů v jednotlivých Velkých cených. (Samozřejmě je možno svému vozu ""poručit"" cokoliv a jeho strategii ve hře nastavit odlišně). Nedá se nastavit chování konkrétních týmů, ale procentuelní podíl vozů, na kolik zastávek příslušnou Velkou cenu pojedou...

GP3 Pit&Lap Editor - větší obrázek z programu

Tento editor umožňuje nastavit strategii zastávek v boxech u všech vozů v jednotlivých Velkých cených. (Samozřejmě je možno svému vozu "poručit" cokoliv a jeho strategii ve hře nastavit odlišně). Nedá se nastavit chování konkrétních týmů, ale procentuelní podíl vozů, na kolik zastávek příslušnou Velkou cenu pojedou a v kterém kole (či v kolika následujících kolech) zajedou do boxu na plánovanou zastávku. Je možno také nastavit "plnou" délku závodu v rozmezí od 3-99 kol. (Spa na 99 kol v monzunovém dešti, to je opravdu nářez ...)

Požadavky programu:
- GP3 verze 1.13

Spolupracuje s:
- čistou hrou bez jakýchkovliv add-onů
- hrou po aplikaci "GP3Video" patchem (umožňující záznam celého závodu na plný počet kol)
- hrou po aplikaci "GPxPatch" patche (umožňující např. zobrazení TV titulků, mezičasů, porovnání okamžité rychlosti, manažer okruhů a mnoho dalšího, mimo jiné jako novinka: zvuky ostatních formulí ve hře!!)
- hrou po update na aktuální sezónu (nebo libovolnou) - jezdci, týmy, helmy, vozy, foto, výkonnost, pneu, ... pomocí např. "GP3Edit"
- hrou po aplikaci všech aktuálních (i tabákových) reklam okolo tratě
- hrou po aplikaci úprav různých editorů od Alessandra Carrery
- možná i s dalšími úpravami hry ...

Vše z toho (a mnohem více) je na: www.alphaf1.com/gp3/

Stručné pokyny:
- Soubor Czech.lng překopírovat do adresáře editoru. V editoru případně "roztáhnout" sloupce, popřípadě celý editor na pořebnou šířku a výšku. Ukončením editoru z menu Soubor - Konec se změny natrvalo projeví v *.ini souboru.
- Je třeba lokalizovat adresář s GP3.exe a určit jazyk hry (english UK, přestože máte nainstalovanou českou lokalizaci hry).
- Editor vyžaduje dekryptovanou verzi gp3.exe (splněno aplikací Mrazíkovy češtiny)
- Není možno exportovat nastavené hodnoty do hry, pokud tato běží. Hru nutno nejprve ukončit, následně je export do gp3.exe možný.
- Změny v nastavení vozů řízených počítačem se neprojeví v dříve uložených hrách (uložených před exportem dat z tohoto editoru do hry)
- Při použití "GPxTrack" v "GPxPatch" je možno načítat data přímo ze souborů jednotlivých tratí (add-onů jako Sepang, Indianopolis, Most :-)). V "GPxPatch" musí být zatržená volba "GPxTrack". Pokud data tratí obsahují data editovatelná tímto editorem, změní se u příslušné Velké ceny ikonka. (Popsal jsem to asi dost nejasně, ale případní uživatelé GPxPatche si stím určitě budou vědět rady...)
- Před různými pokusy doporučuju vyexportovat ze hry původní nastavení a to si uložit pro pozdější "cestu zpátky".

Upozornění:
Pokud používáte GP3Video patch (umožňující záznam celého závodu), je nutno po změnách provedených tímto editorem (po exportu do hry) znovu spustit utilitu GP3Video, protože změny z této utility se promítnou pouze do souboru GP3.exe a ne do GP3v.exe (což je patchovaný soubor pro GP3Video nastavení). Obecně takto je potřeba postupovat vždy, když proběhne jakákoliv úprava GP3.exe souboru (i zpět, při návratu na defaultní hodnoty). Nyní si uvědomuji, že totéž platí i pro GP3 CC setup editor (editor nastavení vozů, řízených počítačem).

Známé chyby:
- V menu "Soubor" jsou po spuštění programu dvě nepřeložené položky (teda přeložené jsou, ale z důvodu "problémů s C++Builder komponenty" se český překlad objeví až po načtení nějakého souboru do editoru nebo kliknutí na neplatný odkaz MRU). Tento problém je ve všech jazykových mutacích, autor mě ujistil, že se snaží tento problém vyřešit. Zatím alespoň - zde je překlad:
--- Clear MRU list = Smazat seznam naposledy otevřených souborů
--- Remove obsolete = Odstranit neplatné odkazy
- V programu i v záhlaví editačního okna se po načtení dat ze hry objevuje identifikace příslušné Velké ceny. Z důvodu oficiálního nepodporování češtiny hrou je jméno (stát) Velké ceny z neoficiálního českého překladu hry chybný. Tento problém je možno odstranit použitím upraveného souboru z Mrazíkova překladu hry Grand Prix 3 verze 1.13. Tento upravený soubor by se měl nacházet na stránkách s Mrazíkovým překladem hry na Čediči nebo někde dole na stránce s překladem tohoto editoru. Soubor "english.str" je nutno překopírovat do podadresáře hry ../Idata. Tento upravený soubor by neměl způsobovat žádné problémy ve hře, vše by mělo fungovat normálně. Nezapomeňte ale raději pro každý případ zazálohovat původní soubor !!!
Nápověda k programu je v angličtině.

Poděkování:
Geoff Grammond - GP3
Alessandro Carrera GP3 Pit&Lap Editor
René Smit - GPxPatch 1.21
Mrazík - GP3 CZ

Nalezené chyby či návrhy (i na vylepšení programu) zasílejte na můj níže uvedený email.
siSINka

Download češtiny do programu GP3 Pit&Lap Editor v. 1.x (5 kB)

Před instalací češtiny nejprve použijte Mrazíkův upravený soubor english.str (bližší info v článku) do hry Grand Prix 3 (21 kB)

Download anglické verze programu GP3 Pit&Lap Editor v. 1.4 přímo ze stránek výrobce.

Domovská stránka programu GP3 Pit&Lap Editor

Samozřejmě nesmím zapomenout ani na Mrazíkův překlad Grand Prix 3

Autor:
 

Nejčtenější

Další z rubriky

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite

FILEminimizer Suite - program na komprimovanie obrázkov a fotografií. Skomprimuje tiež PowerPoint, Word a Excel súbory...

Wise Care 365

Wise Care 365

Program pre prácu so súbormi,diskami a registrami Windows. Slovenčina pre 4.84.466

UltraEdit

UltraEdit

Výkonný editor pro Windows s jednoduchým ovládáním. Čeština pro verzi 25.00.0.58 x64

Najdete na iDNES.cz