Dungeon Lords Collector's Edition

  12:00aktualizováno  13. prosince 11:27
Pokud jste ale pamětník těch starých časů, kdy jste hráli hry jako Wizardry nebo Dungeon Master a potřebuje prostě něco hardcore, co prostě není mainstream, sáhněte po tomto kousku, zvláště pokud si do něho můžete nainstalovat češtinu.

Dungeon Lords - větší obrázek ze hry

Čeština je bez diakritických znamének, protože herní fonty neobsahují česká písmena a mně se nepodařilo zjistit, ve kterém editoru by se daly otevřít a zeditovat (pokud by se to někomu povedlo, prosím kontaktujte mě a já vyrobím češtinu s diakritikou). Počeštěno je vše, co jsem našel a co nebylo uloženo jako obrázek (tedy názvy předmětů, rozhovory, pomocné texty atd.).
Při počešťování rozhovorů jsem narazil na jednu malou nepříjemnost: v textu, který vám postava řekne, musí být uvedena další témata, na které je možné se pak zeptat, v nezměněném pádu. V angličtině to není problém, protože ta neskloňuje, v češtině ano. Takže se nedivte tomu, že na konci některých vět se objeví závorka a v ní např. "(Památka moci, Lord Davenmor)", protože tato slova se nikde jinde ve větě v tomto tvaru neobjeví a kdyby v ní nebyla vůbec, nemohli byste se na ně pak zeptat a hra by se nedala dohrát.
Hra je velmi rozsáhlá a není v mých silách ji celou prozkoumat se všemi možnými postavami, takže je nepochybné, že překlad obsahuje nějaké ty chyby (možná i velmi závažné). Prosím tedy o trpělivost a v případě, že nějakou chybu najdete, se se mnou spojte a já se pokusím co nejrychleji vydat opravenou verzi.

Čeština bohužel funguje pouze pro verzi 1.5 hry Dungeon Lords, která je označována jako Collector's Edition. Jde o verzi, která u nás vyšla mj. na Score CD. Bohužel neexistuje patch, který ze starší verze udělá verzi 1.5, existuje pouze patch na verzi 1.4. Rád bych udělal i češtinu pro tuto verzi, ale nemám ji. Proto žádám někoho, kdo ji má a rád by ji měl česky, aby se se mnou spojil a já mu pošlu seznam souborů hry, které potřebuji k jejímu počeštění.
Instalátor češtiny je napsán v C# a vyžaduje ke spuštění knihovnu .NET Framework 2.0. Je možné, že už ji na svém počítači máte nainstalovanou. Pokud ne, instalátor se Vám nepodaří spustit! V takovém případě si ho musíte stáhnout, např. na oficiálním webu Microsoftu.
Toto raději zdůrazňuji, protože mi už hodně lidí psalo, že jim moje čeština nejde spustit, a teprve pak zjistili, že nemají .NET Framework nainstalovaný, přestože jsem na nutnost jeho stažení upozorňoval.
Nechcete-li si stahovat .NET Framework, můžete si stáhnout jen soubory v ZIPu a do adresáře s hrou je ručně překopírovat (viz níže).

Instalace češtiny
Instalace pomocí instalátoru by neměla činit problémy. Po stažení jednoduše spustíte soubor DungeonLordsCZ.exe. Instalátor se sám pokusí najít adresář s hrou, pokud se mu to nepodaří, musíte mu ho najít sami. Pak stiskněte „Instalovat češtinu“. Pokud se vám nebude líbit a budete chtít zpátky angličtinu, stiskněte „Obnovit angličtinu“. Tlačítko „Informace“ zobrazí informace o češtině (v podstatě tytéž, které právě čtete). Toť vše.

Pokud jste si stáhli .ZIP s jednotlivými soubory, rozbalte tyto soubory přímo do hlavního adresáře hry (nejspíš něco jako C:\Program Files\Dreamcatcher\Dungeon Lords) a přepište jimi původní soubory stejných názvů. Předtím důrazně doporučuji všechny původní soubory někam zazálohovat, abyste v případě, že čeština nebude fungovat nebo se vám nebude líbit, mohli obnovit angličtinu tím, že české soubory přepíšete těmi původními.

Download češtiny (instalátor) do hry Dungeon Lords Collector's Edition (764 kB)

Download češtiny (zip) do hry Dungeon Lords Collector's Edition (267 kB)

Domovská stránka výrobce programu, firmy Advanced Technology Partners.

Další informace o hře naleznete na serveru BonusWeb.

Domovská stránka autora překladu, Darmonka, díky za návštěvu.

Autor:

Nejčtenější

Další z rubriky

Age of Empires II: HD Edition

Age of Empires II: HD Edition

Age of Empires II: HD Edition je remakom starej klasiky Age of Empires II: Age of Kings vrátane datadisku The...

Captain Morgane and The Golden Turtle

Captain Morgane and The Golden Turtle

Zdravíme fanoušky adventur a přicházíme s naším dalším překladem a to do adventury Captain Morgane and The Golden...

Half Life 2

Half-Life 2

Akční hra Half-Life 2 získala od všech kritiků pozitivní ohlas. Na hře byly pozitivně hodnoceny vlastnosti jako...

Najdete na iDNES.cz