JAKO BAGR. Ruský hokejista Denis Denisov si počínal jako bagr, po jeho zákroku

JAKO BAGR. Ruský hokejista Denis Denisov si počínal jako bagr, po jeho zákroku padá Fin Masi Marjamaki. | foto: AP

Ruští hokejisté na úvod Channel One Cupu porazili Finsko

• 0
V úvodním duelu hokejového Channel One Cupu zvítězili v Moskvě domácí Rusové nad Finskem 3:0 a zvýšili tak svůj náskok v čele Euro Hockey Tour.

Sborná dokonale využila domácího prostředí a nedovolila soupeři vstřelit jediný gól. Naopak od 17. minuty vedla a po bezbrankové druhé části přidala ve třetí třetině dvě pojistky.

Ruský tým je zatím suverénem nového ročníku seriálu Euro Hockey Tour, v němž se setkávají čtyři evropské velmoci. Po turnaji Karjala a prvním kole Channel One Cupu vede v tabulce s velkým náskokem pěti bodů před Švédskem.

Čeští hokejisté jsou po čtvrteční prohře 1:2 se Švédy v Chomutově v EHT poslední.

Rusko - Finsko 3:0

Branky a nahrávky: 17. I. Nikulin (Širokov, Radulov), 43. Kokarev (Bodrov), 56. Šipačov (Tarasenko). Rozhodčí: Minář, Šindler (oba ČR) - Šeljanin, Sivov (oba Rus.). Vyloučení: 5:5, navíc Radulov - Jalasvaara oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Třetiny: (1:0, 0:0, 2:0). Diváci:

Rusko: Barulin - I. Nikulin, Kornějev, Grebeškov, Denisov, Kalinin, Bělov, Višnevskij, E. Birjukov - Radulov, Zubov, Širokov - Pěrežogin, Těreščenko, Žerděv - Tarasenko, Šipačov, Tichonov - Makarov, Bodrov, Kokarev. Trenér: Zinetula Biljaletdinov.
Finsko: Lassila - Hietanen, Mäenpää, Kousa, Heikkinen, Uusitalo, Jalasvaara, Jokela, Järvinen - Enlund, Lindgren, Huhtala - Kiiskinen, Kuparinen, Pesonen - Anttila, Wirtanen, Osala - Louhivaara, Kemppainen, Marjamäki. Trenér: Jukka Jalonen.