Trenérka Carla MacLeodová na české střídačce

Trenérka Carla MacLeodová na české střídačce | foto: AP

Hokejistky i přes výhru nad Švédskem skončily na turnaji ve Falunu druhé

• 0
České hokejistky vyhrály v závěrečném utkání na Euro Hockey Tour ve Falunu nad Švédskem 3:2 v prodloužení, ale skončily druhé o dva body právě za domácí reprezentací. O třetím vítězství svěřenkyň trenérky Carly MacLeodové ze čtyř utkání na turnaji rozhodla v čase 62:47 druhým gólem v utkání Natálie Mlýnková.

Skóre otevřely ve 26. minutě Švédky díky trefě Liny Ljungblomové z pravého kruhu. V polovině utkání vyrovnala v přesilové hře Tereza Vanišová, ale 69 sekund před koncem druhé části vrátila Seveřankám vedení z úniku bekhendovým blafákem Ljungblomová. Ztrátu smazala ve 45. minutě střelou zpoza pravého kruhu Mlýnková, která v nastavení překonala brankářku Emmu Söderbergovou.