Švédský hokejista Marcus Sörensen střílí na finského brankáře Lassiho Lehtinena. | foto: Profimedia.cz

Hokejisté Švédska porazili na Švýcarských hrách v Curychu Finy

• 0
Hokejisté Švédska porazili na Švýcarských hrách v severském derby Finsko 3:2 a i po druhém vystoupení v Curychu zůstali stoprocentní. V neděli bude výběr Tre kronor hrát proti českému týmu, který dnes od 18 hodin vyzve domácí Švýcary, o turnajové prvenství. Finové naproti tomu ještě nebodovali.

Finové začali stejně jako na úvod turnaje v Praze proti českému výběru dobře a šli do vedení - po 77 sekundách se prosadil Ohtamaa. Vyrovnat mohl Elvenes, ale gólman Lehtinen byl proti. Na druhé straně mohli Finové zvýšit náskok, jenže Lammiko byl neúspěšný. Když se v závěru třetiny hrálo ve čtyřech na obou stranách, využil prostor na ledě Wingerli a necelou půlminutu před přestávkou vyrovnal.

De la Rose navíc ve 26. minutě poslal Švédy do vedení, poté co proměnil samostatný únik, do kterého ho vyslal chytře Strömwall. A právě Strömwall pak ve 37. minutě navýšil vedení švédského výběru. Díky své rychlosti se dostal za obranu Finů a bekhendovým pokusem překonal se štěstím Lehtinena. Do druhé pauzy už pak Finové přes zvýšenou aktivitu odpovědět nedokázali.

Nakonec se jim to podařilo ve třetím dějství. V jeho polovině přečkali obrovskou možnost Sörensena, jemuž sebral radost dobrým zákrokem Lehtinen, v 55. minutě vykřesal naději na další obrat Pajuniemi, ten už se ale nekonal. Švédové v závěru ustáli i hru Finska bez brankáře a v celkovém účtování Euro Hockey Tour se dotáhli na vedoucí Čechy.

Finsko - Švédsko 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Branky: 01:07 Ohtamaa, 54:10 Pajuniemi (Liedes) - 19:34 Wingerli, 25:12 de La Rose (Strömwall), 36:50 Strömwall (Elvenes). Rozhodčí: Borga, Hribík, Cattaneo, Schlegel.

Finsko Lehtinen (Säteri) – Lehtonen (A), Eronen, Ohtamaa, Kemiläinen, Leppänen, Pokka, Winberg, Rafkin – Suomi, Lammikko (A), Saarela – Hakulinen, Liedes, Pajuniemi – Innala, Tyrväinen, Pakarinen – Mäenalanen, Hyry (C), Mäenpää – Salomäki.

Švédsko Johansson (Marmenlind) – Lindholm, Bengtsson, Tömmernes (C), Berglund, Borgman, Pilut, Sellgren – Sörensen, Wallmark (A), Olofsson – de La Rose (A), Strömwall, Bristedt – Wingerli, Sandin, Lang – Ehn, Hartmann, Oscarson – Elvenes.