Bleskový nástup přinesl hokejistům výhru

O l o m o u c - Už v první třetině rozhodl český hokejový tým o svém vítězství v dalším přípravném utkání před světovým šampionátem. Tým, který už doplnili poražení semifinalisté extraligy, ale stále v něm scházejí hráči Sparty, Vsetína a posily z NHL, se před do poloviny zaplněným hledištěm olomouckého stadionu střetl se Slovenskem a zvítězil 3:1. Druhý zápas oba týmy sehrají ve středu v Martině. Hlasy po utkání ZDE On-line reportáž z utkání najdete ZDE

Český celek začal aktivně, dostával se před branku soupeře a už ve čtvrté minutě vedl. Po vhazování v obranné třetině českého týmu přečíslil Čajánkův útok obranu soupeře, jeho vedoucí pak mezi kruhy nasadil k ráně a propálil betony slovenského brankáře Lipovského - 1:0.

Už o čtyřicet vteřin později to bylo 2:0, když Moravec využil závaru před gólmanem Lipovským a zblízka doklepl do odkryté branky.

Pak se hra rozdrobila někoilika vyloučeními. Ve dvanácté minutě využili přesilovku 5:3 Slováci. Somík zakončil kombinaci po krásném vyšachování české trojice - 1:2.

Soupeři narostla křídla a Salfický se měl v brance co otáčet. V pravé chvíli je zmrazil Ujčík. Ten v patnácté minutě ujel po pravé straně, vystřelil zpoza obránce, brankář Lipovský puk vyrazil, ale Ujčík mu jej pohotově doklepl za záda - 3:1.

Český tým dobře bránil a Slováci se nedokázali dostat do šancí a diváky rozehřálo několik osobních soubojů.

Jen úvod střední části hry patřil domácímu týmu, pak získali opět převahu hráči slovenského týmu, ale skóre se neměnilo. Boj pokračoval i v závěrečné třetině, kdy měl po chybě českých obránců velkou příležitost kapitán hostujícího týmu Cíger, ale nedal ani on, ani později Uram. Salfický byl vždy na místě a český tým soupeři při takticky zahraném závěru nepovolil ani odvolat brankáře.

Branky a nahrávky: 4. Čajánek (Vostřák), 5. Moravec (Pilař, Nikolov), 15. Ujčík (Hübl) - 12. Somík (Droppa, Richard Pavlikovský). Rozhodčí: Karas (Pol.) - Barvíř, Bláha (oba ČR). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 4000.

Česká republika: Salfický - Richter, R. Martínek, Pilař, Nikolov, Holík, Havíř, Nosek, Philipp - Vostřák, Čajánek, Vlasák - Moravec, Piroš, Martin Procházka - Kotalík, V. Nedorost, Kubinčák - Ujčík, Hübl, Matějovský.
Slovensko: Lipovský (21. Rybár) - Urban, Richard Pavlikovský, Tabaček, Droppa, Hecl, Čierny, Nadašdi - Rastislav Pavlikovský, Cíger, Somík - Robert Petrovický, P. Pucher, Uram - Tomík, A. Nedorost, Döme - Kuľha, M. Hlinka, Sabol.