Premium

Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Dobrý večer všem fanouškům hokejové extraligy. Nejvyšší česká soutěž dnes pokračuje šesti zápasy, jedním z nich je i duel Kladna a Vítkovic.

Spodek tabulky je velmi vyrovnaný, pro oba soupeře je tak dnešní zápas opravdu důležitý. Vítkovice jsou v tuto chvíli předposlední a na Kladno, které je o jednu příčku nad nimi, ztrácí jediný bod.

Oba dosavadní zápasy mezi těmito týmy rozhodovalo až nastavení, jednou vyhrály Vítkovice, jednou Kladno. Kdo se bude radovat dnes?

o hráči

Rozhodčí: Lacina (CZE), Šindel (CZE) - Kajínek (CZE), Špůr (CZE)
Počet diváků: 3 920

0:50

Domácí jsou hned ze začátku aktivní.

1:36

Vítkovice na chvíli dostaly puk až za branku domácích, ovšem domácí se okamžitě ženou zpět do pásma.

2:11

Svoboda dobrým zákrokem zastavuje šanci kladenského Stacha.

3:52

Domácí hokejisté se vlastní nepřesností sami připravili o útočné pásmo, brankář Godla tak vyjel pro puk a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

4:20

Machač se dobře probil až před branku Vítkovic. Gólman Svoboda proti jeho průniku vytasil svou hokejku, puk nakonec jen o kousek minul tyčku vítkovické branky.

5:54

Hosté se teď poprvé v utkání usadili na delší dobu v útočném pásmu, nedařilo se jim však dostat puk od mantinelu víc do hřiště. Obránci Kladna odvedli dobrou práci.

6:16
Tresty

Vyloučen hráč Dominik Lakatoš (Vítkovice), 2 min. za Držení protihráče

7:10

Domácí drží svého soupeře v pásmu a snaží se dostat do nějaké větší gólové šance.

7:35

Teď se Vítkovicím podařilo vyhodit puk přes celé kluziště až ke kladenské brance. Domácí musí začít znovu. Ještě před tím Svoboda rychlým betonem zastavil tvrdou střelu domácích ze strany.

8:16

Lakatoš je zpět ve hře, první přesilová hra zápasu zůstala nevyužita.

9:45

Kladno zůstává i po skončení přesilovky aktivní a tlačí se do brankoviště.

10:42
Tresty

Vyloučen hráč David Kvasnička (Vítkovice), 2 min. za Vysoká hůl

12:01

Melka poslal puk před branku, nikdo ze spoluhráčů však nedokázal puk tečovat za záda brankáře Svobody.

12:42

Domácí hokejisté nevyužili ani svou druhou přesilovku. Většinu jejího trvání sice strávili v útočném pásmu, zatím se jim však nedaří najít způsob, jak překonat obranu Vítkovic. Kvasnička je zpět na ledě, pokračuje se pět na pět.

12:59

Kladenští nepřešli přes útočnou modrou, rozhodčí píská ofsajd.

13:45

Poprvé si zahrají přesilovku také Vítkovice, rozhodčí ponechává hostům výhodu.

14:12
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Redlich (Kladno), 2 min. za Hákování

14:41

Jakub Strnad (Kladno) vstřelil branku (8. gól v sezóně). Stav zápasu Kladno - Vítkovice 1:0
Domácí se dostávají ve vlastním oslabení do vedení. Jakub Strnad získal kotouč, ujel obráncům na modré čáře a samostatný únik zakončil povedenou střelou do horního rohu branky.

15:35

Hosty inkasovaný gól zřejmě rozhodil. Přestože stále hrají přesilovku, nedaří se jim teď vůbec dostat domácí pod tlak.

16:12

Domácí jsou v plném počtu.

16:23

Brady Austin (Kladno) vstřelil branku (9. gól v sezóně). Stav zápasu Kladno - Vítkovice 2:0
Domácí zvyšují vedení. Brady Austin potáhl puk podél mantinelu hluboko do pásma a z úhlu přesně trefil malou mezeru mezi ramenem Svobody a horní tyčí.

17:58

Hosté sice přeštli přes útočnou modrou, hned v pásmu však puk ztratili. Opět tedy hrajou domácí.

18:41
Důležité

Kladno bylo blízko třetímu gólu. Po střele O´Donnella se puk vykutálel z výstroje brankáře Svobody a zůstal před čárou. Jeden z dojíždějících domácích hráčů jej pak poslal těsně vedle tyčky.

19:08

Godla na druhé straně kryje puk pod lapačku. Do konce první třetiny zbývá necelá minuta.

Skončila první třetina.

20:00

Prvních dvacet minut utkání je minulostí. Kladenští byli aktivnější a svou převahu dokázali vyjádřit dvěma góly. A to ještě měli hosté štěstí a několikrát je podržel brankář Svoboda. Rozdíl mohl být klidně větší. Hosté mají ještě čtyřicet minut, aby se zápasem něco udělali. Podaří se jim to?

20:00

Hráči obou celků jsou na ledě, druhá třetina za okamžik začne.

Začala druhá třetina.

20:12

Strnad hned v úvodu druhé třetiny prověřil Svobodu, ten kryje a zároveň přerušuje hru.

21:19

Zakázané uvolnění Kladna, hosté tak získávají vhazování v útočném pásmu.

21:44

Domácí rychle po vhazování získali puk a už zase úřadují před brankou hostů.

22:14

Hovorka vystřelil od mantinelu, před brankou ještě clonil Machač. Brankář Svoboda ovšem nelehkou situaci zvládl.

22:55

Mallet zůstal na chvíli zcela nepokrytý před brankou Kladna. Situaci se rozhodl řešit přihrávkou, což se ukázalo jako ne úplně šťastné řešení.

23:53

Po krátké pasáži, kdy zahrozily Vítkovice, jsou domácí zpět u puku a tlačí se do branky. Svoboda má zatím jednoznačně více práce než jeho kolega na druhé straně kluziště.

25:00

Svoboda si našel Hovorkovu střelu a celkem v pohodě kryje puk do lapačky.

25:17

Krenželokova střela skončila v ochranné síti za brankou, kam ji poslal jeden z domácích. Vhazovat se tak bude před Godlou.

26:22

Godla vyrazil Bodákovu tvrdou ránu z kruhu pro vhazování.

27:44
Důležité

Domácí už zvedali ruce nad hlavu. O´Donnell obtočil branku a poslal puk Kautovi, jehož střelu do volného prostoru Svoboda zřejmě stačil nějak zastavit, možná mu pomohla i branková konstrukce. Každopádně puk v brance neskončil.

29:24

Bodák dostal pukem do obličeje a spěchá rovnou do kabiny na ošetření. Hra je zastavena a kladenští ledaři čistí hrací plochu, která je trochu od krve. Snad bude vítkovický obránce v pořádku.

29:24

Led je vyčištěn, může se pokračovat ve hře.

30:29
Důležité

Valský dostal puk za obránce Vítkovic a ujížděl sám na Svobodu. Brankář hostů Valského zakončení vyrazil betony, následná dorážka šla vedle.

32:20

Domácí si zahrají přesilovku, rozhodčí teď ponechal Kladnu výhodu.

32:34
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Guman (Vítkovice), 2 min. za Krosček

32:53

Hovorkova střela se nevešla mezi tři tyče, Kladenští zůstávají dál na puku a v útočném pásmu.

33:36

Hostům se podařilo vyhodit puk až za kladenskou branku, domácí tak musí začít v podstatě od začátku.

33:46

Ofsajd Kladna rozhodčí posoudili jako úmyslný, vhazovat se proto bude ne ve středním pásmu, ale v obranném pásmu domácího týmu.

34:34

Guman je zpět ve hře, přesilová hra Kladna změnu skóre nepřinesla.

36:12
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Redlich (Kladno), 2 min. za Podražení

36:55

Godla vyjel za branku pro puk, situaci však nezvládl úplně dobře. Nechybělo mnoho k tomu, aby hosté zakončovali do odkryté branky.

37:50

Hovorka ve vlastním oslabení podnikl zajímavou akci – obkroužil s pukem branku a skoro se mu podařilo ho zasunout do odkryté sítě.

38:10
Tresty

Trest týmu (Vítkovice), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě půjde odsedět Kubalík.

38:12

Domácí hrají v plném počtu a začínají přesilovou hru.

39:00

Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

39:26

Domácí drží puk v útočném pásmu, větší šanci na gól si však zatím nevytvořili.

Skončila druhá třetina.

40:00

Ve druhé třetině se stav utkání nezměnil, Kladno stále vede 2:0 a má blíže ke třem bodům z dnešního zápasu. Vítkovice přidaly a několikrát zahrozily, ovšem i ve druhé části platilo, že domácí tým byl aktivnější a nebezpečnější. Brankář hostů několika dobrými zákroky podržel své spoluhráče.

Začala třetí třetina.

40:10

Domácí zahájili třetí třetinu přesilovkou, ta však byla už příliš krátká na to, aby ji využili.

41:15

Hovorka s Machačem nedokázali zakončit svou akci střelou.

42:06

Domácí zahájili i třetí třetinu aktivně.

43:47

Oba gólmani vytáhli velmi dobrý zákrok a drží skóre beze změn.

45:25

Kladenští vyhráli buly v útočném pásmu a drží puk před brankou Vítkovic.

46:28

Puk vypadl ze hřiště na střídačku Vítkovic, rozhodčí přerušují hru.

46:39

Bukarts zavezl puk do útočného pásma, tam jej předložil Trškovi, který okamžitě vystřelil. Godla tento střelecký pokus kryje a přerušuje hru.

46:53

Rytíři hned po vhazování u své branky přenesli hru na druhou stranu kluziště. Tentokrát je to Svoboda, kdo kryje puk a přerušuje hru.

48:34

Valský si připravoval mezi kruhy puk na střelu, rozhodčí však zastavili hru. Důvodem byl útočící hráč Kladna ve vítkovickém brankovišti.

48:52

Zápas je nyní docela rozkouskovaný, během chvíle se několikrát přerušovalo.

49:52

Kladenští nepřešli přes střední pásmo, hosté však hned vzápětí získaný puk ztratili.

50:40
Důležité

Hovorka dostal přihrávku mezi brusle, nakonec se mu však podařilo puk najít. Hned poté si najel ze strany do pásma a poslal puk do brankoviště, kde měl Svoboda co dělat, aby jej udržel před čarou.

51:20

Godla musel vytáhnout těžký zákrok vyrážečkou, podařilo se mu však udržet puk mimo branku.

51:52

Jan Schleiss (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně), asistence Petr Šidlík a Patrik Zdráhal. Stav zápasu Kladno - Vítkovice 2:1
Hosté střílí první gól a ze zápasu se rázem stalo drama. Petr Šidlík dostal po vhazování puk na modrou čáru a okamžitě jej poslal na branku. Tvrdou ránu ještě před Godlou tečoval Jan Schleiss.

52:20
Tresty

Vyloučen hráč Antonín Melka (Kladno), 2 min. za Podražení

53:02

Domácí dostali puk ven, hosté jsou však rychle u něj a nyní už i zpět v útočném pásmu.

53:37

Romanova rána se neujala, Godla zasahuje.

54:07

Přesilovka hostů se krátí, Vítkovice teď navíc musí začít zpoza své vlastní branky.

54:20

Melka je zpět na ledě, domácí toto oslabení zvládli. Kladenský útočník se navíc hned po návratu na led tlačil do akce i do zakončení, tuto situace ovšem zvládl zase brankář Svoboda.

55:29

Mallet dostal trochu prostoru a ze strany se řitil na Godlu. Domácí obránci jej moc nestíhali, nakonec jim pomohl Godla, který skryl Malletovu střelu do náruče.

56:18

Hráči obou týmů se přetlačují o puk u mantinelu v útočném pásmu Vítkovic.

56:54

Domácí zůstávají aktivní, což se Vítkovicím moc nehodí. Hosté by potřebovali zavřít svého soupeře v pásmu, to jim ale zatím moc nejde.

57:51

Hostům se nepodařilo přejít přes útočnou modrou, rozhodčí píská ofsajd. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:07

Stach střelou ze strany prověřil Svobodu, ten kryje puk do náruče. Do konce třetí třetiny v tuto chvíli zbývají necelé dvě minuty.

58:24

Vítkovice získaly ve vlastním pásmu puk a spěchají směrem k brance Kladna.

59:00

Do konce třetí třetiny zbývá minuta hry a Kladnu se daří držet puk až za brankou Vítkovic.

59:13

Hosté bruslí do útočného pásma, Svoboda spěchá na střídačku. Hosté to zkusí se šesti bruslaři v poli.

59:20

Godla kryje tvrdou střelu hostů do výstroje a přerušuje hru. Vítkovice si berou oddechový čas.

59:24

Puk vyletěl do ochranné sítě, rozhodčí nařizují buly ve středním pásmu.

59:45

Hosté mají puk na hokejkách, ale jsou s ním ve vlastním pásmu.

59:56

Roman ze strany nahodil puk na branku, Godla jej přikryl lapačkou.

Skončila třetí třetina.

60:00

Utkání skončilo. Vítkovice v závěru nedokázaly vstřelit vyrovnávací branku, Kladno tak vítězí 2:1. Pro Rytíře to jsou důležité tři body a nutno dodat, že také body zasloužené. Domácí byli po většinu zápasu lepší a vytvořili si více gólových šancí. Na straně hostů zářil brankář Svoboda.

60:00

Ze zápasu Kladna proti Vítkovicím je to všechno. Děkujeme za pozornost. Pro další podrobnosti z extraligy sledujte zpravodajství na iDnes.cz. Přejeme vám hezký zbytek večera.