HEZKY, GÓLMANE! Hokejisté Detroitu mohli ve 3. utkání série 2. kola Stanley Cupu děkovat hlavně brankáři Jimmymu Howardovi. | foto: Reuters

Detroit se ujal vedení v sérii proti favorizovanému Chicagu

• 19
Hokejisté Detroitu navázali na sobotní triumf 4:1 z ledu Chicaga i po přesunu do domácího prostředí, když tentokrát nejlepší celek ze základní části NHL předčili výsledkem 3:1 a vedou tak v sérii 2:1 na zápasy. Nejlepším hráčem utkání byl brankář Red Wings, Jimmy Howard, autor 39 úspěšných zákroků.

Skvěle chytající Howard a také nestárnoucí Pavel Dacjuk, který zářil v defenzivě i ofenzivě, stáli za pondělní výhrou Detroitu nad Chicagem v poměru 3:1.

6. Jakub Kindl (DET) 10z. (0+3) - 3b.
7. Vladimír Sobotka (STL) 6z. (0+3) - 3b.
8. Roman Polák (STL) 6z. (0+1) - 1b.
9. Michal Rozsíval (CHI) 8z. - 0b.
10. Martin Erat (WSH) 4z. - 0b.
11. Radek Martínek (NYI) 2z. - 0b.

12. Martin Havlát (SJS) 2z. - 0b.

Diváci se ve vyprodané Joe Louis Aréně dočkali prvních gólových oslav až ve druhé třetině. Vše odstartoval parádním sólem Gustav Nyquist. Po vyhraném buly v obranném pásmu se rychlou individuální akcí probojoval až před branku soupeře, kde si vybruslil Corey Crawforda a z úhlu zavěsil do odkryté klece.

Uběhlo pouhých 31 vteřin hry a Red Wings udeřili podruhé poté, co chybu v rozehrávce Michala Rozsívala potrestal důrazný Drew Miller. Do třetí třetiny tak domácí nastupovali s vedením 2:0.

V 45. minutě ovšem z brejku snížil Patrick Kane a zhruba o minutu později Blackhawks na chvíli slavili dokonce i vyrovnání, když se prosadil Andrew Shaw. Kvůli postavení v brankovišti ale rozhodčí gól neuznali a záhy na to se rozsvítilo červené světlo na opačné straně. Dacjuk vypálil z levého kruhu a puk prosvištěl nad ramenem Crawforda do horního rohu branky - 3:1.

"V kabině máme hodně hráčů, kteří si již v minulosti prošli těžkými situacemi v play-off. Nikdy nás to nezastavilo. Víme, že to bude ještě dlouhá série, a budeme se rvát do samotného závěru," řekl po zápase kapitán Chicaga Jonathan Toews.

Výsledek:

Západní konference:

Detroit - Chicago 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
28. Nyquist, 29. Miller, 47. Dacjuk – 45. Kane. Střely na branku: 30:40. Diváci: 20 066. Stav série: 2:1.