Kapitán Edmontonu Connor McDavid během zápasu s Calgary

Kapitán Edmontonu Connor McDavid během zápasu s Calgary | foto: Reuters

Carolina znova porazila Rangers, Edmonton naopak dokázal sérii srovnat

• 18
V pátečních zápasech druhého kola play off hokejové NHL se podruhé za sebou radovala Carolina z výhry nad Rangers. Naposledy uspěla 2:0 a stejným poměrem tak vede i v sérii. V gólově bohatém kanadském souboji mezi Calgary a Edmontonem se naopak série srovnala. Po úvodním triumfu Flames 9:6 tentokrát slavili Oilers výsledek 3:5.

Na výhru 2:1 po prodloužení z úvodní partie navázali hokejisté Caroliny v domácí odvetě proti Rangers výsledkem 2:0 a stejným poměrem tak vedou i v sérii 2. kola play off. Bezchybný výkon podal gólman Antti Raanta, jenž na své první čisté konto ve vyřazovacích bojích potřeboval jen 21 zákroků. V dosavadních devíti startech v letošním play off šlo o nejnižší střelecký součet New Yorku.

Na první gól se čekalo až do 36. minuty. Hurricanes udeřili při hře v oslabení, když z brejku 2 na 1 po přihrávce Sebastiana Aha skóroval Brendan Smith. Také u druhé branky Caroliny figuroval elitní centr týmu, v čase 59:58 Aho zamířil do prázdné klece a stanovil konečnou podobu skóre.

Podruhé v sérii se tak radoval i český útočník Martin Nečas (13:31, +/-: 0, 1 střela), hostující Filip Chytil (13:44, +/-: 0, 1 střela) naopak tentokrát na vstřelený gól z úvodního zápasu nenavázal.

Carolina uspěla ve všech domácích startech i v předchozí sérii proti Bostonu. Je tak prvním týmem NHL od ročníku 2017, kdy se takto prezentoval i Nashville, s průběžnou bilancí 6:0 z domácího ledu.

Po kanonádě ze zápasu číslo jedna, kdy Calgary uspělo 9:6 a hned dvakrát skórovalo během zahajovací minuty, nevyšel Edmontonu vstup i do odvety. Flames tentokrát udeřili ve 4. a 7. minutě. Gól slavili Michael Stone a Brett Ritchie.

Edmonton kontroval ve 14. minutě. Za asistencí hvězdných útočníků Connora McDavida a Leona Draisaitla se prosadil obránce Duncan Keith. Na startu druhé dvacetiminutovky hráli domácí přesilovku umocněnou o bez hole bránícího Darnella Nurse a dané situace Flames využili. Na 3:1 zvyšoval Tyler Toffoli.

V dalším průběhu už ale stříleli branky jen zástupci Oilers. V 24. minutě je dostal do kontaktu lídr bodování Connor McDavid a vyrovnání zařídil při početní výhodě z 36. minuty bek Evan Bouchard. Klíčovou situací zápasu se stal brejk při hře v oslabení z 51. minuty, kdy chybu domácích potrestal rychlík Zach Hyman. Klid do řad Oilers navíc vnesl kanonýr Draisaitl, jenž krátce na to skóroval rovněž ze samostatného úniku - 3:5.

Výsledky 2. kola play off

Západní konference:

Calgary Flames - Edmonton Oilers 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)

Branky: 03:02 Stone (J. Gaudreau, Tkachuk), 06:02 Ritchie (Gudbranson, Lewis), 22:04 Toffoli (Kylington, J. Gaudreau) - 13:38 Keith (McDavid, Draisaitl), 23:05 McDavid (Keith, Draisaitl), 35:03 Bouchard (Keith, Kane), 50:14 Hyman (Nugent-Hopkins), 52:36 Draisaitl (Mi. Smith). Rozhodčí: Lee, Kozari – Kovachik, Berg. Stav série: 1:1

Calgary Flames Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Stone, Kylington, Gudbranson, Zadorov – Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau (A) – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – Toffoli, Järnkrok, Dubé – Ritchie, Lewis, Lucic.

Edmonton Oilers Mi. Smith (Koskinen) – Ceci, Nurse (A), Bouchard, Keith, Barrie, Kulak – Yamamoto, McDavid (C), Draisaitl – Hyman, McLeod, Kane – Ryan, Nugent-Hopkins (A), Archibald – Puljujärvi, Kassian, Foegele.

Východní konference:

Carolina Hurricanes - New York Rangers 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky: 35:54 Br. Smith (Aho, Teräväinen), 59:58 Aho. Rozhodčí: Kelly Sutherland, Jon Mclsaac. Čároví: Jonny Murray, Ryan Gibbons. Diváci: 19332. Stav série: 2:0

Carolina Hurricanes Raanta (Kočetkov) – DeAngelo, Slavin (A), Pesce, Skjei, Cole, Br. Smith – Teräväinen, Aho (A), Jarvis – Nečas, Trocheck, Svečnikov – Fast, Staal (C), Niederreiter – Lorentz, Kotkaniemi, Domi.

New York Rangers Šesťorkin (Georgijev) – Fox, R. Lindgren, Trouba (A), Miller, Schneider, Braun – Vatrano, Zibanejad, Kreider (A) – Copp, Strome, Panarin (A) – Kakko, Chytil, Lafreniere – Reaves, Rooney, Motte.