Arturs Šilovs leží v bráně Vancouver Canucks, pomáhá mu obránce Filip Hronek. K...

Arturs Šilovs leží v bráně Vancouver Canucks, pomáhá mu obránce Filip Hronek. K puku se snaží dostat Ryan Strome (16) z Anaheim Ducks. | foto: AP

Hronek asistoval u výhry Vancouveru, Dostál chytal za Anaheim

• 4
V jediném nedělním zápase hokejové NHL Vancouver i díky asistenci obránce Filipa Hronka zdolal těsně 3:2 Anaheim s Lukášem Dostálem v bráně. Ten zastavil 27 z 30 střel favorizovaných domácích, kteří o svém úspěchu rozhodli až v 58. minutě druhou trefou večera útočníka Dakoty Joshuy.

Náročný víkend mají za sebou hokejisté Anaheimu, hrající opět bez zraněného Radka Gudase. Tým ze spodních pater tabulky NHL v sobotu čelil silnému Edmontonu (prohra 1:6) a o den později nastoupil pro změnu na ledě dalšího předního celku Vancouveru.

Canucks při pokračujících zdravotních potížích brankářské jedničky Thatchera Demka tentokrát dali odpočinout Casey DeSmithovi a do zápasu nasadili z farmy povolaného Lotyše Artūrse Šilovse. Ten se v brankářském souboji poměřil s Lukášem Dostálem. Český mladík působil jistě, ve 12. a 30. minutě však z přesilovek nestačil na zakončení Boesera a Joshuy. Druhému jmenovanému asistoval i Filip Hronek (20:57, 0+1, -1).

V úvodu třetího dějství však za Ducks slepenými zásahy z 44. a 45. minuty dokázali rychle srovnat Olen Zellweger a Mason McTavish. Za stavu 2:2 se tak začínalo od znova. V době, kdy už vše nasvědčovalo prodloužení, ovšem domácí publikum podruhé v zápase rozjásal bojovník Dakota Joshua - 58. minuta 3:2 pro Vancouver.

Výsledek:

Vancouver Canucks - Anaheim Ducks 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)

Branky: 11:26 Boeser (Q. Hughes, J. Miller), 29:34 Joshua (P. Suter, Hronek), 57:47 Joshua (Garland, J. Miller) - 43:37 Zellweger (Lundeström, Vatrano), 44:48 McTavish (Lindström, Zegras). Rozhodčí: C. Sandlak, J. McIsaac.

Vancouver Canucks Šilovs (DeSmith) – Hronek, Q. Hughes (C), T. Myers, Soucy, Juulsen, Cole – Boeser, E. Pettersson (A), Höglander – Garland, J. Miller (A), Joshua – Bains, Blueger, Podkolzin – Lafferty, P. Suter, Michejev.

Anaheim Ducks Dostál (Gibson) – Fowler (A), Zellweger, Lindström, Mintjukov, Vaakanainen, Lagesson, LaCombe – Terry, Carlsson, Killorn (A) – R. Strome, Zegras, Vatrano – Leason, McTavish, Lundeström – Silfverberg (A), Groulx, R. Johnston – Meyers.