Gólová radost hokejistů Bufffala. | foto: AP

Chytil asistoval u výhry Rangers, Buffalo velkolepě ukončilo sérii porážek

• 3
Hokejový útočník Filip Chytil asistoval u dvou gólů Rangers, kteří zvítězili 5:3 na ledě Los Angeles. Ještě vyšším rozdílem skončil souboj Montrealu s Buffalem. Hostující Sabres ukončili osmizápasovou sérii porážek triumfem 7:2. Pěti body 2+3 se blýskl útočník Jeff Skinner.

Týmu Los Angeles vyšel vstup do úterního zápasu, když v zahajovací třetině dvakrát pokořil Igora Šesťorkina v bráně Rangers. Už po 35 vteřinách hry slavil Kevin Fiala a v 7. minutě využitou přesilovkou zvyšoval Gabriel Vilardi.

Druhá třetina ale patřila hokejistům Rangers, kteří skóre otočili. Dvakrát u toho asistoval český útočník Filip Chytil (15:39, 0+2, +2). Když se ovšem na startu třetího dějství prosadil obránce Kings Sean Walker, začínalo se za stavu 3:3 od znova. S remízou nesouhlasil kanonýr New Yorku Chris Kreider, jenž dvěma zásahy z 48. a 60. minuty duel rozhodl.

Po dlouhých osmi porážkách se v NHL konečně radovali hokejisté Buffala. Stalo se tak po úterním triumfu 7:2 na ledě Montrealu, proti kterému řádil pětibodový forvard Jeff Skinner (2+3). Statistiky si výrazně vylepšovali také Tage Thompson (1+3) a Alex Tuch s Rasmusem Dahlinem (oba 1+2).

Buffalo rázně nakročilo za ziskem dvou bodů už v zahajovací minutě, když dokázalo dvakrát skórovat. Pouhých 35 vteřin od úvodního buly otevřel skóre Dahlin a v 52. vteřině zvyšoval JJ Peterka. Aby toho na brankáře Canadiens Jaka Allena nebylo málo, tak od 3. minuty byl rozdíl ve skóre třígólový po přesilovkové trefě Tucha. Sabres se tak postarali o nový klubový rekord v rychlosti úvodních tří vstřelených gólů (2:13).

Výsledky hokejové NHL

Los Angeles Kings - New York Rangers 3:5 (2:0, 0:3, 1:2)

Branky: 00:35 Fiala (Kempe, Kopitar), 06:01 Vilardi (Fiala, Doughty), 46:12 S. Walker (Kopitar, Fiala) - 22:22 Schneider (Chytil, Lafreniere), 32:01 Trocheck (R. Lindgren, Fox), 38:44 Kakko (Chytil, Lafreniere), 47:06 Kreider (Zibanejad, Fox), 59:10 Kreider (Vesey, K. Miller). Rozhodčí: Schrader, Hebert – Murray, Gibbons. Diváci: 18 230.

Los Angeles Kings Petersen (Quick) – M. Anderson, Doughty (A), Edler, M. Roy, Moverare, S. Walker – Fiala, Kopitar (C), Kempe – Moore, Danault (A), Arvidsson – Vilardi, Lizotte, Grundström – Anderson-Dolan, Kupari, Kaliyev.

New York Rangers Šesťorkin (Halák) – K. Miller, Trouba (C), R. Lindgren, Fox, Zac. Jones, Schneider – Kreider, Zibanejad (A), Vesey – Panarin, Trocheck, Goodrow (A) – Lafreniere, Chytil, Kakko – Blais, Carpenter, Gauthier.

Montreal Canadiens - Buffalo Sabres 2:7 (1:3, 1:1, 0:3)

Branky: 02:57 Caufield (Guhle, Savard), 33:57 Monahan (Dadonov, Wideman) - 00:35 Dahlin (T. Thompson, J. Skinner), 00:52 Peterka (Cozens, Quinn), 02:13 Tuch (Dahlin, J. Skinner), 31:21 J. Skinner (T. Thompson, Tuch), 43:48 Jokiharju (Tuch, T. Thompson), 46:39 T. Thompson (J. Skinner, Hinostroza), 54:26 J. Skinner (Cozens, Dahlin). Rozhodčí: C. Beach, J. StPierre – T. Toomey, J. Deschamps. Diváci: 20 984.

Montreal Canadiens Allen (Montembeault) – Edmundson (A), Matheson, Savard, Guhle, Wideman, Harris – Dach, Suzuki (C), Caufield – Gallagher (A), Dvorak, Slafkovský – J. Anderson, Monahan, Dadonov – Armia, Evans, Pezzetta.

Buffalo Sabres C. Anderson (Luukkonen) – Dahlin (A), Samuelsson, Jokiharju, Power, Ljubuškin, Bryson – Tuch, T. Thompson, J. Skinner – Peterka, Cozens, Quinn – V. Olofsson, Mittelstadt, Hinostroza – Jost, Girgensons (A), Asplund.