Pavel Francouz v brance Colorada maří šanci  Robbyho Fabbrho z Detroitu.

Pavel Francouz v brance Colorada maří šanci Robbyho Fabbrho z Detroitu. | foto: AP

Francouz vychytal Coloradu výhru, za Detroit jednou asistoval Zadina

• 7
V úvodním pondělním zápase hokejové NHL naplnilo Colorado roli favorita proti poslednímu Detroitu. Na výhře 6:3 se 22 zákroky podílel i český gólman Pavel Francouz, v dresu hostů si jednu přihrávku připsal nováček Filip Zadina. V dalším duelu Minnesota doma podlehla 4:5 Floridě.

Detroitu se na ledě Colorada vydařil úvod, když už ve 3. minutě trestal chybu Nikity Zadorova za bránou přihrávající Dylan Larkin a zakončující Tyler Bertuzzi. Nejtěsnější vedení však suverénně poslední celek soutěže uhájil jen do startu druhého dějství, kdy dvěma zásahy v rychlém sledu skóre otočili Nazem Kadri a Nathan MacKinnon.

Oba produktivní útočníci Avalanche navíc neřekli svá poslední slova a ve třetím dějství slavili vstřelenou branku podruhé. Za Red Wings hrozila pouze elitní formace, ve které vedle Bertuzziho a Larkina operoval i Filip Zadina (18:06, 0+1, -1, 2 střely). V 48. minutě se právě i český mladík zapojil do akce, která skončila snížením Larkina.

Domácí měli ovšem utkání pod kontrolou a zaslouženě zvítězili konečným rozdílem skóre 6:3. Český gólman Pavel Francouz se na tom podílel 22 zákroky proti 25 střelám. V prvním dějství mu pomohla i horní tyč, kterou po tečované střele trefil jeho krajan Filip Hronek (27:14, -1, 4 střely).

Hokejisté Floridy díky třem zásahům ze třetí třetiny vybojovali na ledě Minnesoty těsnou výhru 5:4. Vyrovnání nejprve v 56. minutě zařídil Vincent Trocheck a rozdílovou akci si schoval na čas 59:54 Noel Acciari, jenž před brankářem Alexem Stalockem tečoval střelu obránce Aarona Ekblada.

Výsledky NHL:

Colorado Avalanche - Detroit Red Wings 6:3 (0:1, 2:0, 4:2)

Branky: 21:02 Kadri (Makar, Rantanen), 22:56 MacKinnon (Makar, Rantanen), 44:19 Kadri (Burakovsky, Zadorov), 45:12 Nieto (Jost, Graves), 53:59 Graves (Burakovsky, Kadri), 59:00 MacKinnon (Cole, Zadorov) - 02:28 Bertuzzi (D. Larkin), 47:02 D. Larkin (Bertuzzi, Zadina), 57:57 Smith (Fabbri, D. Larkin). Rozhodčí: Brenk, Lee – Gawryletz, Mach.

Colorado Avalanche Francouz (Grubauer) – Makar, Graves, E. Johnson (A), Girard, Zadorov, Cole – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – Compher, Bellemare, Calvert – Kameněv, Jost, Nieto.

Detroit Red Wings Howard (Pickard) – Green, Nemeth, Daley, Hronek, Bowey, Biega – Zadina, D. Larkin (A), Bertuzzi – Fabbri, Glendening (A), Erne – Perlini, Nielsen, Helm – Smith, Filppula (A), Abdelkader.

Minnesota Wild - Florida Panthers 4:5 (1:1, 1:1, 2:3)

Branky: 19:43 Spurgeon (E. Staal), 30:59 Kunin (J. Eriksson Ek), 44:19 Parise (Spurgeon, Suter), 47:06 Kunin (J. Eriksson Ek, M. Foligno) - 04:01 Yandle (Hoffman, Vatrano), 27:28 Barkov (Brown, Yandle), 42:02 Dadonov (Yandle, Barkov), 55:52 Trocheck (Strålman, Yandle), 59:55 Acciari (Ekblad, Pysyk).

Minnesota Wild Stalock (Dubnyk) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Pateryn, Soucy – Zuccarello, E. Staal, Parise – Fiala, V. Rask, Zucker – Kunin, J. Eriksson Ek, M. Foligno – Hartman, Donato, Greenway.

Florida Panthers Bobrovskij (Montembeault) – Ekblad, Matheson, Strålman, Stillman, Brown, Yandle, Pysyk – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Acciari, Trocheck, Connolly – Hoffman, Toninato, Vatrano – B. Boyle, Sceviour.

5.Nashville6935826215:21778
6.Minnesota6935727220:22077