Jakub Voráček z Philadelphie kontroluje puk, číhá na něj John Klingberg z...

Jakub Voráček z Philadelphie kontroluje puk, číhá na něj John Klingberg z Dallasu. | foto: AP

Voráček pomohl prodloužit sérii Philadelphie, Pastrňák dál sbírá body

• 25
Šest zápasů za sebou už v NHL vyhráli hokejisté Philadelphie. Tentokrát uspěli 2:1 v prodloužení na ledě Dallasu a asistence u obou branek si připsal Jakub Voráček. U jediné trefy hostů asistoval Martin Hanzal.

Boston podlehl New York Rangers 2:3 v nastaveném čase, po jedné přihrávce si za poražené Bruins připsali David Krejčí a David Pastrňák, jenž bodoval v jedenáctém utkání po sobě. Stejným poměrem porazil Washington Anaheim, k triumfu Capitals dopomohl nahrávkou Jakub Vrána. Asistoval i Ondřej Palát z Tampy Bay, která zdolala Colorado 6:5.

Dallas šel do vedení v 8. minutě zásluhou Gemela Smithe. Philadelphia srovnala v 30. minutě z přesilové hry, kdy obránce Shayne Gostisbehere dorazil za záda brankáře Bena Bishopa Voráčkovu střelu, která se odrazila od mantinelu. Kladenský rodák se o pár minut později dostal do samostatného úniku, který ale nezakončil přesně.

Sestřih utkání Philadelphia - Dallas:

Utkání dospělo do prodloužení, kde si Voráček s Gostisbeherem v početní výhodě opět zopakovali spolupráci. Český útočník přihrál od mantinelu na modrou čtyřiadvacetiletému bekovi, jenž si najel hlouběji do obranného pásma Stars a střelou mezi Bishopovy betony rozhodl. Osmadvacetiletý Voráček se díky dvěma přihrávkám opět vypracoval do pozice nejlepšího nahrávače v lize a s 40 body (7+33) mu náleží šestá příčka v kanadském bodování.

Philadelphii se teprve jako třetímu celku v historii NHL povedlo po sérii deseti proher vyhrát minimálně šestkrát za sebou. „Jsme v mnohem lepším rozpoložení. Dáváme si pozor na puky, hrajeme jednoduše, správným způsobem. Vychází nám to a musím tak pokračovat,“ řekl kapitán pensylvánského klubu Claude Giroux.

Sestřih utkání Washington - Anaheim:

Washington po dvou třetinách prohrával s Anaheimem 0:2, ale v závěrečné dvacetiminutovce skóre díky Nicklasi Bäckströmovi a Jevgeniji Kuzněcovovi dorovnal. Na brance ruského útočníka se asistencí podílel Vrána. Obrat výsledku dokonal v prodloužení kapitán Alexandr Ovečkin.

Sestřih utkání Colorado - Tampa:

Tampa Bay vedla na ledě Colorada 4:0 a 5:1, Avalanche ale dokázali snížit na rozdíl jedné branky díky hattricku kapitána Gabriela Landeskoga a dvěma brankám Nathana MacKinnona, u kterých rovněž asistoval Landeskog. Výhru Lightning pojistil obránce Michail Sergačov, na jehož trefě se podílel Palát.

Pastrňák bodoval pojedenácté v řadě, Jágr ve čtvrtém útoku

David Pastrňák

Pastrňák díky přihrávce u gólu Brada Marchanda bodoval v jedenáctém utkání v řadě. Během této série zaznamenal pět branek a osm asistencí. Domácí Bruins ale prohráli s New York Rangers 2:3 v prodloužení.

Jágr po zranění v dolní části těla nastoupil poprvé od 4. prosince. Zařadil se do čtvrtého útoku po bok Matta Stajana a Troye Brouwera, zahrál si i v přesilovkách a ve hře strávil téměř 13 minut.

Sestřih utkání Calgary - Nashville:

Nashville o dvou bodech rozhodl v prostřední třetině, v níž dvakrát udeřil. Jágr mohl dát v 52. minutě kontaktní gól, ale orazítkoval pouze tyč Rinneho branky. Už před ním nastřelili spoluhráči třikrát břevno, do sítě si ale puk cestu nenašel a Predators, vedoucí tým Západní konference, ve druhém zápase za sebou neinkasovali.

Pod širým nebem se radovala Ottawa

Duel Ottawy s Montrealem se odehrál v Lansdowne Parku pod širým nebem v rámci NHL100 Classic. Liga si tím připomněla stoleté výročí od svého založení. Původní Senators odehráli proti Canadiens 19. prosince 1917 jedno z prvních dvou utkání v historii kanadsko-americké soutěže. Montreal tehdy zvítězil 7:4.

Sestřih utkání Ottawa - Montreal:

Tentokrát se z triumfu před zraky 33.959 diváků radovali Senators. Vítězný gól vstřelil v 35. minutě ottawský rodák Jean-Gabriel Pageau. Výhru 3:0 pojistili ve třetí třetině Bobby Ryan a Nate Thompson. „Bylo to zábava, od rozbruslení až do poslední vteřiny byla atmosféra neuvěřitelná,“ prohlásil Pageau.

Edmonton ukončil vítěznou sérii Minnesoty

Hokejisté Edmontonu v otevírací partii sobotního jedenáctizápasového programu NHL zvítězili na ledě Minnesoty po těsném skóre 3:2. V utkání bez českého zástupce byl autorem rozdílové branky ve třetí třetině Fin Jesse Puljujärvi.

Sestřih utkání Minnesota - Edmonton:

Týmu Wild, za který se dvakrát trefil obránce Matt Dumba, naopak po čtyřech triumfech skončila vítězná série. O rozdílovou akci kanadského celku se zasloužil mladý Fin Jesse Puljujärvi, jenž v 49. minutě dorážel puk z prostoru před bránou. Kapitán vítězů Connor McDavid se na výhře podílel jednou asistencí a s průběžnými 40 zápisy (12+28) je už třetím mužem tabulky produktivity za dlouhodobě vedoucím duem Steven Stamkos - Nikita Kučerov z Tampy.

Výsledky:

Boston Bruins - New York Rangers 2:3P (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

Branky: 37:12 Heinen (Chára, Krejčí), 45:38 Marchand (Pastrňák, Spooner) - 14:42 Grabner (K. Hayes, Skjei), 22:41 J. T. Miller (McDonagh, Skjei), 61:56 Zuccarello (Shattenkirk, Kreider). Diváci: 17 565 (vyprodáno).

Boston Bruins T. Rask (Chudobin) – McAvoy, Chára (C), Carlo, Krug, K. Miller, Grzelcyk – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Bjork, Krejčí (A), DeBrusk – Backes, Riley Nash, Heinen – Acciari, Kuraly, Schaller – Spooner.

New York Rangers H. Lundqvist (Pavelec) – Holden, McDonagh (C), Shattenkirk, Skjei, Br. Smith, M. Staal (A) – Bučněvič, Desharnais, Kreider – Zuccarello (A), J. T. Miller, Rick Nash – Fast, K. Hayes, Grabner – Vesey, Nieves, Carey.

Minnesota Wild - Edmonton Oilers 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Branky: 33:18 Dumba (Mikael Granlund), 55:00 Dumba (Stewart, E. Staal) - 29:15 Nugent-Hopkins (Kassian), 36:37 Lucic (Draisaitl, McDavid), 48:32 Puljujärvi (Lucic). Rozhodčí: Frederick L'Ecuyer, Francis Charron – Mark Shewchyk, Andrew Smith. Diváci: 19 034.

Minnesota Wild Stalock (Michalek) – Suter (A), Dumba, Brodin, R. Murphy, Reilly, Prosser – Niederreiter, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Zucker, E. Staal (A), Coyle – M. Foligno, Cullen, Eriksson Ek – Ennis, Winnik, Stewart.

Edmonton Oilers Talbot (Brossoit) – Nurse, Russell, Klefbom, Benning, Auvitu, Davidson – Lucic (A), McDavid (C), Puljujärvi – Maroon, Nugent-Hopkins (A), Cammalleri – Khaira, Draisaitl, R. Strome – Caggiula, Letestu, Kassian.

Calgary Flames - Nashville Predators 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky: 31:17 Johansen (Arvidsson), 39:22 Fiala (Turris, P. K. Subban). Rozhodčí: Jackson, Rehman – Heyer, Wheler. Diváci: 18 618.

Calgary Flames M. Smith (Rittich) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Hathaway – Brouwer, Stajan, Jágr.

Nashville Predators Rinne (Saros) – Josi, Ekholm, Jemelin, P. K. Subban, Y. Weber, Bitetto – Bonino, Johansen, Arvidsson – Fiala, Turris, C. Smith – F. Forsberg, Järnkrok, Åberg – Hartnell, Sissons, Watson.

Colorado Avalanche - Tampa Bay Lightning 5:6 (0:0, 1:4, 4:2)

Branky: 34:16 Landeskog (Jakupov, Zadorov), 44:58 Landeskog (Barrie, MacKinnon), 47:17 Landeskog (Barrie, Rantanen), 49:22 MacKinnon (Barrie, Landeskog), 54:14 MacKinnon (Zadorov, Landeskog) - 29:11 Kučerov (Hedman, Gourde), 29:30 Strålman (T. Johnson, Sergačjov), 31:22 Hedman (Kučerov, Dotchin), 33:21 Gourde (Killorn, Conacher), 42:29 Strålman (Gourde, Point), 51:32 Sergačjov (Palát, Strålman). Rozhodčí: Wes McCauley, Jake Brenk – Libor Suchánek, Greg Devorski. Diváci: 16 956.

Colorado Avalanche J. Bernier (Varlamov) – Zadorov, E. Johnson (A), Nemeth, Barrie, Girard, A. Lindholm, Barberio – Landeskog (C), MacKinnon (A), Rantanen – Jakupov, Compher, Jost – Nieto, Söderberg, Comeau – Andrighetto, C. Wilson.

Tampa Bay Lightning Budaj (Vasilevskij) – Hedman (A), Dotchin, Sergačjov, Strålman (A), Coburn, Girardi, Šustr – Naměstnikov, Stamkos (C), Kučerov – Palát, Point, T. Johnson – Killorn, Gourde, Conacher – Kunitz, Paquette.

Carolina Hurricanes - Columbus Blue Jackets 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Branky: 03:40 J. Staal (Williams, B. McGinn), 32:58 Hanifin (D. Ryan, Skinner) - 12:01 Wennberg (Atkinson, Bjorkstrand). Rozhodčí: Hebert, Kowal. – Galloway, Nagy. Diváci: 11 357.

Carolina Hurricanes Darling (C. Ward) – Hanifin, Dahlbeck, Pesce, Faulk, T. van Riemsdyk, Slavin – D. Ryan, J. Staal, Williams – Krüger, Jooris, Aho – B. McGinn, E. Lindholm, Nordström – V. Rask, Skinner, T. Teräväinen.

Columbus Blue Jackets Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, Nutivaara, Harrington, D. Savard – Panarin, Dubois, J. Anderson – Calvert, Wennberg, Atkinson – Schroeder, Bjorkstrand, Jenner – Sedlák, Motte, N. Foligno.

Arizona Coyotes - Pittsburgh Penguins 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

Branky: 39:51 Cousins (Richardson, Martinook), 49:43 Domi (Keller) - 34:38 Rowney (Rust), 38:58 Malkin (Sheary, Kessel), 59:45 Määttä (Malkin, Hörnqvist), 59:54 Crosby. Rozhodčí: Chmielewski, Sutherland – Miller, Daisy.

Arizona Coyotes Raanta (Wedgewood) – Ekman-Larsson, Demers, Chychrun, Goligoski, Connauton, L. Schenn – Perlini, Stepan, Rieder – Domi, Dvorak, Duclair – Keller, D. Strome, Fischer – Martinook, Richardson, Cousins.

Pittsburgh Penguins M. Murray (Jarry) – Dumoulin, Letang, Määttä, Ruhwedel, Hunwick, Cole – Guentzel, Crosby, Simon – Hörnqvist, Malkin, Kessel – Hagelin, Sheahan, Sheary – Rust, Rowney, Reaves.

Washington Capitals - Anaheim Ducks 3:2P (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)

Branky: 43:05 Bäckström (Ovečkin, T. Wilson), 47:27 Kuzněcov (J. Vrána), 61:58 Ovečkin (Carlson) - 16:01 D. Grant (L. Shaw, Manson), 27:36 Silfverberg (Getzlaf, Fowler). Rozhodčí: Skilliter, Walsh – Nowak, Sericolo. Diváci: 18 506.

Washington Capitals Holtby (Grubauer) – Niskanen, Orlov, Carlson, Orpik (A), Bowey, Djoos – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Chiasson, Kuzněcov, J. Vrána – Burakovsky, Eller, Connolly – Smith-Pelly, Beagle, Stephenson.

Anaheim Ducks Gibson (R. Miller) – Manson, H. Lindholm, Fowler (A), Montour, Beauchemin, Bieksa – Silfverberg, Getzlaf (C), Roy – Rakell, Henrique, Cogliano (A) – O. Kaše, Vermette, Rasmussen – L. Shaw, D. Grant, Wagner.

Philadelphia Flyers - Dallas Stars 2:1P (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)

Branky: 29:10 Gostisbehere (Voráček, Giroux), 63:50 Gostisbehere (Voráček) - 07:13 G. Smith (Elie, Hanzal). Rozhodčí: St. Pierre, Meier – Cameron, Rody.

Philadelphia Flyers Elliott (Lyon) – MacDonald, Provorov, Gostisbehere, Hägg, Gudas, Sanheim – Simmonds (A), Couturier, Giroux (C) – Voráček, Filppula (A), M. Raffl – Weise, Patrick, Weal – Konecny, Laughton, Leier.

Dallas Stars Bishop (Lehtonen) – J. Klingberg, Lindell, Pateryn, Hamhuis, Honka, Johns – D. Shore, Seguin, Elie – Radulov (A), Spezza (A), Janmark – Pitlick, Faksa, Ja. Benn (C) – Hanzal, Roussel, G. Smith.

New York Islanders - Los Angeles Kings 4:3P (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0)

Branky: 19:10 Jo. Bailey (de Haan, Tavares), 44:15 Tavares (Lee, Jo. Bailey), 56:44 Lee (Pulock, Tavares), 61:54 Eberle (Barzal) - 12:56 Fantenberg (Pearson, Toffoli), 17:11 Toffoli (Doughty, Kuemper), 59:47 Kopitar (D. Brown, Martinez). Rozhodčí: Morton, O’Halloran – Cormier, Pancich.

New York Islanders Halák (Greiss) – Boychuk, Leddy, Mayfield, de Haan, Pulock, Pelech – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Eberle, Barzal, Ladd (A) – Clutterbuck (A), Cizikas, B. Nelson – S. Bernier, Beauvillier, Chimera.

Los Angeles Kings Kuemper (Quick) – Doughty (A), Muzzin, Martinez, Fantenberg, Folin, Forbort – D. Brown (A), Kopitar (C), Iafallo – Toffoli, Kempe, Pearson – J. Jokinen, T. Mitchell, Gáborík – Lewis, N. Shore, Clifford.

Ottawa Senators - Montreal Canadiens 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky: 34:55 Pageau (E. Karlsson, Pyatt), 57:02 B. Ryan, 59:49 N. Thompson (Mark Stone). Rozhodčí: Watson, Joannette – Nansen, Barton. Diváci: 33 959.

Ottawa Senators C. Anderson (Condon) – Oduya, E. Karlsson (C), Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Chabot – B. Ryan, Duchene, Mark Stone (A) – Dzingel, Brassard, Pyatt – Hoffman, Pageau, Z. Smith – Burrows, N. Thompson, Dumont.

Montreal Canadiens Price (Niemi) – Jo. Benn, S. Weber, Alzner, Petry, Jeřábek, Schlemko – Galchenyuk, Drouin, A. Shaw – Pacioretty (C), Danault, Byron – Hudon, Plekanec (A), Gallagher (A) – Deslauriers, Froese, Carr.

St. Louis Blues - Winnipeg Jets 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 09:16 Tarasenko (Steen, Parayko), 57:34 Dunn (Tarasenko, B. Schenn). Rozhodčí: Rooney, Mclsaac – Mach, Murphy.

St. Louis Blues C. Hutton (Allen (C)) – Parayko, Edmundson, Bortuzzo, Gunnarsson, Dunn, Schmaltz (A) – Tarasenko, Stastny, Sobotka – Jaškin, B. Schenn (A), Steen – Barbašev, Berglund, Upshall – Thorburn, Sundqvist, Pääjärvi – Blais.

Winnipeg Jets S. Mason (Hellebuyck) – Trouba, Morrissey, T. Myers, D. Kulikov, Poolman, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Little (A), Ehlers – B. Tanev, Lowry, Copp – Armia, Lemieux, Perreault.