Obránce Bostonu Kevan Miller trefuje Jana Ruttu (vpravo) do obličeje.

Obránce Bostonu Kevan Miller trefuje Jana Ruttu (vpravo) do obličeje. | foto: AP

Chicago ovládlo odvetu s Bostonem, Krejčí si připsal asistenci

• 1
Hokejisté Chicaga uspěli v odvetě 3:1 nad Bostonem. Z Čechů se bodově prosadil David Krejčí, jenž asistoval u jediné trefy hostů. Oba celky se utkaly podruhé ve dvou dnech poté, co v sobotu před svými fanoušky slavili pro změnu Bruins po skóre 7:4. V dalším zápase Calgary nepomohl návrat uzdravené jedničky Mika Smitha, když doma Flames padli 2:5 s Islanders.

V sobotu byly v TD Garden k vidění gólové hody. Boston si s Chicagem nakonec poradil 7:4, když se mimo jiné dvakrát prosadil David Krejčí a jednou nejlepší český střelec soutěže David Pastrňák. Nedělní odveta již tak bohatá nebyla.

Blackhawks poslal do vedení v 8. minutě Arťom Anisimov tečí střely kapitána Jonathana Toewse. Hubené skóre 1:0 následně vydrželo až do 51. minuty, kdy hosty vrátil do hry kapitán Zdeno Chára.

Slovenský obránce uspěl střelou z mezikruží po přihrávce od pravého mantinelu v podání Krejčího (20:08, 0+1, +1, 1 střela).

Do prodloužení ale utkání nedospělo. V 57. minutě totiž vrátil domácím vedení po faulu vysokou holí od Cháry využitou přesilovkou Patrick Kane, jenž zamířil přesně do horního rohu brány Antona Chudobina. Pojistku navíc přidal v 59. minutě ještě Brent Seabrook. Výhru slavili i obránce Jan Rutta (20:55, +/-: 0, 2 střela) a centr David Kämpf (11:31, +/-: 0, 1 střela).

Bruins v zápase kromě suspendovaného Davida Backese a dlouhodobě absentujícího Patrice Bergerona, jenž kvůli zlomené noze vynechal už sedmý zápas, chyběl i střelec Brad Marchand.

O posun na postupové příčky Západní konference usilující Calgary mělo v nedělní domácí partii s Islanders střeleckou převahu 52:27, přesto padlo 2:5. Flames nepomohl ani návrat uzdravené brankářské jedničky Mika Smitha, jenž se postavil do brány po třinácti vynechaných duelech se zraněním v dolní části těla.

10. Frolík (Calgary) 58/23 (10+13)

Po dobu jeho absence se mezi třemi tyčemi střídali z farmy povolaný Jon Gillies a český brankář David Rittich, jenž v předešlých dvou startech vychytal pokaždé výhru a v neděli plnil roli dvojky.

S malou šancí na postup sezonu jen dohrávajícím Ostrovanům, kteří díky triumfu ukončili svou osmizápasovou sérii porážek, vyšla skvěle už zahajovací třetina. Díky gólům obránců Nicka Leddyho, Johnny Boychuka a trefě útočníka Jordana Eberleho hosté odskočili do trháku 1:3. Ve druhé a následně i třetí třetině pak výsledek ještě pojišťoval svou 32. a 33. brankou sezony Anders Lee.

Jediný Čech na ledě byl útočník domácích Michael Frolík (17:29, -1, 4 střely), jenž na bránu Christophera Gibsona vyslal čtyři puky. Ten však vše pochytal a s 50 zásahy byl zvolen první hvězdou zápasu.

Po sobotním nezdaru 2:5 v Torontu si hokejisté Pittsburghu v neděli napravili bilanci, když před svými fanoušky vyhráli 3:1 nad Dallasem. Skóre otevíral v 13. minutě využitou přesilovkou Patric Hörnqvist, kterému asistovaly největší domácí hvězdy Sidney Crosby a Jevgenij Malkin. Gólem do šatny navíc v 20. minutě zvyšoval bek Jamie Oleksiak.

Dallas ve druhém dějství vrátil do hry Alexander Radulov, na vyrovnání ale hosté nedosáhli a v poslední minutě inkasovali potřetí. Trefil se Malkin, jenž je s 39. zásahy v těsném závěsu za lídry tabulky střelců - 40gólovými Alexem Ovečkinem z Washingtonu a Patrikem Lainem z Winnipegu. Druhý v pořadí je Malkin i v kanadském bodování, když v součtu s 87 body ztrácí na lídra Nikitu Kučerova z Tampy Bay jen jediný zápis. Dominik Simon za Pittsburgh vinou zranění nenastoupil, v dresu Stars naopak nechyběl centr Radek Faksa (17:55, -1).

Výsledky:

Chicago Blackhawks - Boston Bruins 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 07:26 Anisimov (J. Toews, E. Gustafsson), 56:44 P. Kane (E. Gustafsson, J. Toews), 58:55 Seabrook (J. Toews, P. Kane) - 50:57 Chára (Krejčí, DeBrusk). Rozhodčí: Walsh, Mclsaac – Miller, Barton.

Chicago Blackhawks A. Forsberg (Bérubé) – C. Murphy, Keith (A), Seabrook (A), E. Gustafsson, Rutta, Oesterle – P. Kane, J. Toews (C), Saad – Hinostroza, Schmaltz, DeBrincat – Highmore, Anisimov, Jurčo – Hayden, Kämpf, Sharp.

Boston Bruins Chudobin (T. Rask) – Carlo, Chára (C), McQuaid, Krug, K. Miller, Grzelcyk – Pastrňák, Riley Nash, Marchand – Rick Nash, Krejčí (A), DeBrusk – B. Gionta, Wingels, Heinen – Acciari, Kuraly, Schaller.

Pittsburgh Penguins - Dallas Stars 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Branky: 12:57 Hörnqvist (Malkin, Crosby), 19:56 Oleksiak (Kessel, Sheahan), 59:16 Malkin (Crosby) - 32:03 Radulov (Spezza, Seguin). Rozhodčí: Meier, St. Pierre – Nagy, Berg.

Pittsburgh Penguins DeSmith (Jarry) – Dumoulin, Letang, Oleksiak, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Sheary – Hagelin, Malkin, Hörnqvist – Sheahan, Brassard, Kessel – Kühnhackl, Jooris, Rowney.

Dallas Stars Lehtonen (McKenna) – Lindell, J. Klingberg, Hamhuis, Pateryn, Methot, Johns – Janmark, Seguin, Radulov – Ja. Benn, Faksa, Pitlick – Roussel, Spezza, B. Ritchie – Elie, Dickinson, D. Shore.

Arizona Coyotes - Vancouver Canucks 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Branky: 35:07 Ekman-Larsson (Stepan, Keller). Rozhodčí: StLaurent, L'Ecuyer – Pancich, Wheler.

Arizona Coyotes Kuemper (Hill) – Ekman-Larsson, Demers, Chychrun, Hjalmarsson, Connauton, Goligoski – Perlini, Stepan, Keller – Pánik, J. Archibald, Dvorak – Domi, F. Hamilton, Fischer – Martinook, Richardson, Cousins.

Vancouver Canucks Markström (A. Nilsson) – Edler, Gudbranson, Del Zotto, Stecher, D. Pouliot, B. Hutton – Leipsic, Horvat, Gagner – H. Sedin, D. Sedin, J. Jokinen – D. Archibald, B. Sutter, Goldobin – Boucher, Dowd, Virtanen.

Calgary Flames - New York Islanders 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Branky: 07:23 J. Gaudreau (Monahan), 47:24 Giordano (D. Hamilton, J. Gaudreau) - 02:14 Leddy (Cizikas), 02:32 Boychuk (Cizikas, Johnston), 10:25 Eberle (Boychuk, Tavares), 20:50 Lee (Boychuk, Leddy), 59:49 Lee (Tavares). Rozhodčí: Kowal, Skilliter – Nowak, Knorr. Diváci: 19 108.

Calgary Flames M. Smith (Rittich) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Mi. Stone – J. Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Hathaway – Brouwer (A), Stajan, Lazar.

New York Islanders Gibson (Halák) – Leddy, Boychuk, Hickey, Pulock, Pelech, Davidson – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey – Ladd (A), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Fritz – Johnston, Cizikas, Clutterbuck (A).