Jakub Vrána (15) slaví se spoluhráči ze St. Louis Blues gól. | foto: Aaron Doster-USA TODAY Sports, Reuters

Vrána byl u tří gólů St. Louis, výhru ale slavil Jiříček s Columbusem

• 0
Skvělý individuální výkon v přípravném zápase NHL mezi Columbusem a St. Louis podal český útočník hostů Jakub Vrána. Na přelomu druhé a třetí třetiny se bilancí dvou gólů a jedné asistence zasloužil o snížení stavu z 4:0 na 4:3. Na kýžené vyrovnání již ale Blues nedosáhli a do prázdné klece pečetil vítězství Blue Jackets Gaudreau.

Columbus s obráncem Davidem Jiříčkem v sestavě a náhradním gólmanem Pavlem Čajanem ovládl zahajovací třetinu zápasu proti St. Louis. Do vedení 3:0 domácí dostali Jenner, Marčenko a Danforth. Když na startu druhého dějství skóroval také Sillinger, nevypadalo to s hostujícími Blues vůbec dobře.

Skvělou formu na prahu nové sezony však v přípravě opět potvrdil český kanonýr Jakub Vrána. Svůj bodový výčet duelu si otevřel v 32. minutě, když se k němu na pravém kruhu odrazil puk a pohotově jej poslal za záda přemísťujícího se gólmana. V 34. minutě po Vránově asistenci využil přesilovku Blais a z početní převahy Blues udeřili i ve třetí třetině. Od modré čáry rozehrával zadák Krug a Vrána z pravého kruhu ranou z první pálil přesně - 4:3. Vyrovnat se finišujícím hostům již ale nepodařilo a v 59. minutě do prázdné klece výsledek zpečetil Gaudreau.

Stejně jako Čajan z Columbusu v pondělí plnil roli náhradního brankáře také Vítek Vaněček. Mezi tři tyče New Jersey se postavil jeho parťák Schmid a i přes pět inkasovaných branek nakonec mohl slavit výhru 6:5 nad Islanders. Za vítěze s Tomášem Noskem v sestavě řádil hlavně švédský forvard Jesper Bratt (3+1) a obránce Marino (2+1). Ofenzivu New Yorku nejvíce podporoval centr Mathew Barzal (2+1).

Potřetí za sebou se poměřily kanadské celky Toronta a Montrealu. Po dvou výhrách Maple Leafs (2:1 a 3:1) se konenčně dočkali i Canadiens, když si z ledu soupeře odvezli výsledek 4:5 po prodloužení.

Domácí s Davidem Kämpfem přitom ve třetí třetině vedli 4:2, když se v 52. minutě podruhé prosadil kapitán John Tavares. Montreal však v 54. minutě dostal zpátky do kontaktu Johnathan Kovacevic a v čase 59:19 si vynutil prodloužení Josh Anderson. V něm už po pouhých 31 vteřinách hry završil obrat Nick Suzuki.

Boston, za který tentokrát nenastoupil žádný z českých hokejistů, podruhé za sebou nestačil na Philadelphii. Na nedávnou prohru 3:4 po nájezdech, kdy se dvěma góly blýskl David Pastrňák, Bruins navázali pro změnu výsledkem 1:3. V 15. minutě hosty poslal do vedení Geekie, ve druhém dějství ale vývoj otočili Atkinson, Konecny a Farabee.

Výsledky přípravných zápasů NHL

New Jersey Devils - New York Islanders 6:5 (1:2, 4:1, 1:2)

Branky: 10:02 Marino (Bahl, Tyler Toffoli), 22:14 Bratt (J. Hughes, L. Hughes), 23:54 Bratt (Toffoli), 30:40 Marino (Lazar), 32:21 J. Hughes (Bratt, Němec), 44:18 Bratt (Marino, Bahl) - 03:44 Barzal, 08:16 Nelson (Engvall, Pulock), 26:03 Engvall, 40:11 Barzal (Horvat, Mayfield), 56:23 Lee (Aho, Barzal). Rozhodčí: Sutherland, MacDougall – Jackson, Marquis.

New Jersey Devils Schmid (Vaněček) – Marino, Bahl, Miller, L. Hughes, Němec, Misjul – Bratt, J. Hughes, Toffoli – Bastian, McLeod, Nosek – Thompson, Lazar, Tierney – Clarke, Dowling, Willman.

New York Islanders Sorokin (41. Appleby) – Hutton, Romanov, Pulock, Odelius, Mayfield, Aho – Barzal, Horvat, Lee – Dufour, Nelson, Engvall – Wahlstrom, Kuhlman, Ischakov – Gauthier, Cizikas, Martin.

Seattle Kraken - Edmonton Oilers 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)

Branky: 13:35 Yamamoto (Schwartz, Poturalski) - 06:38 Bourgault (Gleason), 42:49 McDavid (Gleason, Desharnais), 48:21 Bourgault (Broberg, Griffith), 59:53 Janmark (Draisaitl). Rozhodčí: Schlenker, Schrader – Gawryletz, Mahon,.

Seattle Kraken Grubauer (Driedger) – Larsson, Evans, Schultz, Dumoulin, Fleury, Megna – Burakovsky, Wennberg, Schwartz – Eberle, Beniers, McCann – Yamamoto, Wright, Kartye – Poturalski, Hayden, Shore

Edmonton Oilers Campbell (Pickard) – Ceci, Broberg, Desharnais, Gleason, Kemp, Dineen – Draisaitl, McDavid, Hyman – Janmark, Ryan, Holloway – Lavoie, Hamblin, Erne – Bourgault, Malone, Griffith

Calgary Flames - Winnipeg Jets 5:4 (1:2, 3:2, 1:0)

Branky: 19:48 Lindholm (Tanev, Hanifin), 31:57 Růžička (Coronato, Sharangovich), 33:11 Dubé (Oesterle), 34:21 Backlund (Coronato, Andersson), 41:23 Coronato (Backlund, Weegar) - 06:00 Heinola (Iafallo, Perfett), 14:01 Toninato (Stanley), 25:29 Gustafsson (Ford), 34:46 Gustafsson (Ford).

Calgary Flames Markström (Wolf) – Weegar, Andersson, Hanifin, Tanev – Zadorov, Oesterle – Huberdeau, Lindholm, Mangiapane – Růžička, Kadri, Dube – Sharangovich, Backlund, Coronato – Coleman, Schwindt, Hunt

Winnipeg Jets Hellebuyck (Delia) – Morrisey, Demelo, Dillon, Pionk, Stanley, Heinola – Ilafallo, Toninano, Namestnikov – Niederreiter, Perefetti, Appleton – Lambert, Kupari, Ford – Jonsson-Fjallby, Gustafsson, Viel

Philadelphia Flyers - Boston Bruins 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

Branky: 21:10 Atkinson (Tipett, Frost), 22:07 Konecny (Frost), 36:00 Farabee (Attard, Couturier) - 14:50 Geekie (Coyle, Poitras). Rozhodčí: Rooney, Hiff – Cherrey, Suchánek.

Philadelphia Flyers Ersson (Petersen) – York – Ristolainen, Zamula – Sanheim, Ginning – Attard – Farabee – Couturier – Konecny, Tippett – Frost – Atkinson, Laughton – Cates – Foerster, Brink – Poehling – Allison

Boston Bruins Swayman (Bussi) – Lindholm – Mitchell, Callahan – Carlo, Renouf – Walsh – DeBrusk – Coyle – Lysell, Boqvist – Poitras – McLaughlin, Greer – Geekie – Steen, Richard – Brown – Brazeau

Columbus Blue Jackets - St. Louis Blues 5:3 (3:0, 1:2, 1:1)

Branky: 05:32 Jenner (Texier), 14:51 Marčenko (Laine, Severson), 17:24 Danforth (Voronkov), 24:49 Sillinger (Severson, Provorov), 58:40 Gaudreau (Provorov) - 31:20 Vrána (Hayes, Perunovich), 33:56 Blais (Kapanen, Vrána), 42:50 Vrána (Krug, Kapanen). Rozhodčí: Brenk, Blandina – Smith, Baker.

Columbus Blue Jackets Greaves (Čajan) – Severson, Werenski, D. Jiříček, Provorov, Berni, Blankenburg – J. Gaudreau, Laine, Marčenko – Roslovic, Jenner (C), Texier – Danforth, Sillinger, Voronkov – Olivier, Kuraly, Foudy.

St. Louis Blues Hofer (M. Subban) – Faulk, Krug, Tucker, Scandella, Bortuzzo, Perunovich – Blais, Hayes, Vrána – Neighbours, Sundqvist, Toropčenko – K. Kapanen, Dean, Bolduc – N. Walker, Alexandrov, MacEachern.

Toronto Maple Leafs - Montreal Canadiens 4:5P (2:1, 1:1, 1:2 - 0:1)

Branky: 07:13 Gregor (Reaves), 12:10 Tavares (Matthews, Liljegren), 34:45 Domi (Nylander), 51:38 Tavares (Lafferty, Liljegren) - 03:24 Norlinder (Suzuki, Monahan), 39:49 Dach (Monahan, Kovacevic), 53:43 Kovacevic (Xhekaj, Slafkovsky), 59:19 Anderson (Dach, Suzuki), 60:31 Suzuki (Caufield, Harris). Rozhodčí: Syvret, Lambert – Alphonso, Barton.

Toronto Maple Leafs Samsonov (Petruzzelli) – Rielly, Brodie,McCabe, Liljegren, Benoit, Kokkonen – Bertuzzi, Matthews, Marner – Knies, Tavares, Lafferty – Domi, Nylander, Robertson – Gregor, Kämpf, Reaves

Montreal Canadiens Allen (Primeau) – Xhekaj, Kovacevic, Norlinder, Savard, Harris, Mailloux – Caufield, Suzuki, Anderson – Harvey-Pinard, Dach, Slafkovsky – Pearson, Monahan, Gallagher – Heineman, Evans, Yionen – Barron

Pittsburgh Penguins - Ottawa Senators 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)

Branky: 08:02 Greig (Tarasenko, Batherson), 17:48 Tkachuk (Stützle, Giroux), 57:40 Stützle. Rozhodčí: McIsaac, Dwyer – MacPherson, Deschamps..

Pittsburgh Penguins Jarry (Nedeljkovic) – Graves, Letang, Pettersson, Karlsson, P. Joseph, Shea – Rakell, Crosby, Rust – Smith, Malkin, Zohorna – O'Connor, Eller, Hinostroza – Nieto, Acciari, Carter.

Ottawa Senators Korpisalo (Søgaard) – Chychrun, Chabot, Sanderson, Zub, Brännström, Hamonic – Tkachuk, Stützle, Giroux – Tarasenko, Greig, Batherson – Kubalík, Chartier, M. Joseph – Highmore, Ostapchuk, MacEwen.