OSLAVA. Simon Gagne (vpravo) z Tampy Bay slaví branku, kterou vstřelil v utkání proti Bostonu. | foto: AP

Po dvou nezdarech se Tampa Bay zvedla a srovnala s Bostonem krok

• 25
Po čtyřech partiích finále Východní konference play-off hokejové NHL je stav série mezi Tampou Bay a Bostonem smírný 2:2 na zápasy. Rozhodla o tom sobotní domácí výhra Lightning v poměru 5:3. Bruins byli blízko trháku, nadějné vedení 3:0 ale do zdárného konce nedotáhli.

Finále Východní konference proti Bostonu zahájili hokejisté Tampy Bay úspěchem 5:2, kterým si zajistili už osmou výhru v play-off za sebou (čtyři triumfy nad Washingtonem a tři nad Pittsburghem z předchozích sérií).

V následujících dvou konfrontacích ale měli navrch Bruins. Nejprve zvládli lépe přestřelku v poměru 6:5 a poté bezchybným výkonem v defenzivě dobyli led soupeře po výsledku 2:0. Na ten se snažili navázat i v sobotu a v úvodní třetině jim vše dokonale vyšlo.

GÓÓÓL! Patrice Bergeron (vlevo) a Brad Marchand z Bostonu oslavují gól v zápase s Tampou.

Michael Ryder a dvougólový Patrice Bergeron totiž vyhnali brankáře Lightning Dwaynea Rolosona předčasně na střídačku už v 18. minutě za skóre 0:3.

Střídající Mike Smith již ovšem další puk do branky domácích nepustil a rušno začalo být naopak na druhé straně kluziště. Svěřence kouče Guy Bouchera vrátil do hry dvěma rychle navazujícími zásahy z 27. a 28. minuty Teddy Purcell.

Kýžené vyrovnání pak obstaral v čase 30:53 útočník Sean Bergenheim. Sedmadvacetiletý Fin se v základní části letošní sezony v 80 startech prezentoval jen 14 góly, v play-off však zatím nemá konkurenci. Z 15 utkání posbíral už 9 branek.

Za stavu 3:3 se tak začínalo od znova. Na koni byli ovšem domácí, což se potvrdilo v 47. minutě. Tima Thomase počtvrté pokořil Simon Gagne a Lightning poprvé vedli. Když střídající Smith odvrátil všechny šance hostí, poslední slovo utkání si ještě vzal při závěrečné hře Bostonu bez brankáře útočník Martin St. Louis - 5:3.