Bez roušek si fanoušci můžou hokej víc užít, těší Zachu zrušení nařízení

• 2
Jako by se v Americe opět vrátil sport do normálu. Od neděle už nemusí zámořští fanoušci nosit na tribunách respirátory, což považuje český hokejista Pavel Zacha za pozitivní zprávu. „Lidé si to mohou mnohem víc užít, když už nejsou roušky povinností,“ hlásil útočník New Jersey poté, co asistencí pomohl svému celku k výhře 3:2 v prodloužení nad St. Louis.

Na nedělní duel, kdy do Prudential Center přijel průběžně třetí nejlepší tým Západní konference, dorazila po dlouhé době návštěva, která atakovala hranici patnácti tisíc fanoušků.

Spojené státy totiž postupně rozvolňují protikoronavirová opatření, a tak už vypadají zápasy na první pohled stejně jako před začátkem pandemie. Brzy by se měly haly naplnit i v sousední Kanadě.

„Viděl jsem, že přišlo hodně rodin a mladých lidí, což je super. Pro nás byla atmosféra o dost lepší,“ měl radost Zacha.

Čtyřiadvacetiletý křídelník vynechal sobotní střetnutí s New York Rangers kvůli nemoci, návrat do sestavy se mu ovšem vydařil na výbornou. Minutu po startu prodloužení přistrčil bekhendem puk rozjetému Dougiemu Hamiltonovi, který střelou pod břevno zařídil pro Devils bonusový bod.

Zatímco New Jersey dokázalo po dvou porážkách zvítězit, ambiciózní St. Louis utrpělo třetí prohru v řadě.

„Je to tým, který každoročně postupuje do play off. Dobře ho známe. Mají chytré hráče, kteří se umějí do zápasu srovnat. Naštěstí jsme zvládli prodloužení a vyhráli jsme, ale v takových utkáních si musíme dávat pozor,“ vykládal Zacha po skončení duelu.

Nečas dal vítězný gól a byl hvězdou duelu, Zacha s Chytilem asistovali

K postupovým příčkám do play off mají Devils daleko, a tak se budou ve zbytku soutěž zřejmě primárně zaměřovat na rozvoj svých talentů.

Nadějných hráčů mají spoustu, vždyť kapitánu Hischierovi je jen třiadvacet, jeho asistent Hughes je ještě o tři roky mladší. V brance dostává v posledních utkáních příležitost německý nováček Nico Daws.

„V zápasech, ve kterých chytal, nám dal zatím vždy šanci vyhrát. Odvádí super práci, snad tak bude i pokračovat,“ chválil zatím relativně neznámého gólmana český forvard. „Už druhý rok máme ale problémy s naší brankářskou jedničkou, která bývá často zraněná.“

Zacha je v probíhající sezoně až osmým nejproduktivnějším hokejistou týmu, po 52 zápasech posbíral 27 bodů (13+14). Aktuální formu má ale výbornou, vždyť z posledních devíti duelů nebodoval pouze dvakrát.