Detroit - Colorado: Hudler a Skrastinš

Detroit - Colorado: Hudler a Skrastinš - Český útočník Detroitu Jiří Hudler (vlevo) se snaží obrat o puk lotyšského obránce Colorada Karlise Skrastinše. | foto: Reuters

Hudlerovy góly výhru Detroitu nepřinesly

Detroit - Hokejový útočník Jiří Hudler, jenž bojuje o místo v sestavě Detroitu, se blýskl v přípravném zápase s Coloradem. Skvělý technik na jeden gól přihrál a druhý vsítil za přispění Roberta Langa sám. Hudler skóroval i v nájezdech, ve kterých se však nakonec radovali Avalanche. Milan Michálek se třikrát trefil do sítě Vancouveru.

Dominik Hašek se ani ve druhém přípravném duelu v brance Detroitu nepředstavil.

Tentokrát dostal přednost Chris Osgood, jenž během čtyřiceti minuty hry inkasoval pouze v jednom případě a kryl dvaadvacet ran soupeře.

Pro finální dvacetiminutovku jej nahradil talentovaný Joey MacDonald, který Red Wings podržel zejména v nastaveném čase. V samostatných nájezdech však prohře zabránit nedokázal.

Skóre utkání otevřel v šestnácté minutě přesilovkovou trefou domácí Nicklas Lidström, přihrávali Hudler a Holmström. Colorado srovnalo v prostřední hrací části, kdy se rovněž v početní převaze prosadil Mark Rycroft.

Celá situace se opakovala také ve finálním dějství. Red Wings nejprve poslal do vedení Jiří Hudler, aby následně colorádský Brett McLean srovnal na 2:2.

Po bezgólovém prodloužení utkání přešlo do samostatných nájezdů. V první dvojici uspěli Hudler a hostující Wojtek Wolski. Po druhém kole zůstal vyrovnaný stav nezměněn, když své šance neproměnili Lidström a Arnason. Rozhodnutí tak přineslo až třetí duo střelců, kdy Roberta Langa předčil Paul Stastny.

Hattrick Milana Michálka rozhodl o výhře Sharks

Útočník Žraloků ze San Jose, Milan Michálek, se v úvodu přípravy na start NHL prezentuje výtečnou střeleckou formou. V předcházejícím utkání se prosadil proti Anaheimu, v duelu s Vancouverem se zapsal mezi střelce dokonce třikrát.

Sharks si postupně vypracovali tříbrankové vedení. Dvakrát se trefil zmiňovaný Milan Michálek a o třetí zásah se postaral nejlepší střelec uplynulé sezony, Jonathan Cheechoo. Vancouver ale dokázal náskok domácích smazat.

Vše načala branka Jannika Hansena ze závěru prostřední hrací části. Srovnání na 3:3 pak dovršily úspěchy bratrů Daniela a Henrika Sedinových. V čase 57:57 ovšem smírný stav smazal třetí zásah z hole produktivního Milana Michálka. San Jose se tak radovalo ze druhého vítězství v přípravě, Vancouver na první úspěch stále čeká.

Gáborík s Demitrou řádili proti St. Louis

Slovenští reprezentanti Marián Gáborík a Pavol Demitra potvrdili, že si budou budou v elitní útočné formaci Minnesoty náramně rozumět. V duelu se St. Louis si oba připsali branku a dvě asistence, čímž se výrazně zasloužili o vítězství Wild v poměru 5:2.

Dvěma góly se prezentoval zkušený útočník Brian Rolston. Brankově se uvedla také posila Minnesoty z Evropy, finský ofenzivní zadák Petteri Nummelin. Naopak hostující Radek Dvořák se v premiérovém zápase za St. Louis bodově neprosadil.

Do statistik se však zapsali jiní čeští hokejisté působící v barvách Bluesmanů. Na úvodní trefě St. Louis z hole Keitha Tkachuka se podílel Petr Čajánek, přičemž druhý zásah mužstva pro Lee Stempniaka připravil Roman Polák.

V konfrontaci českých gólmanů uspěl Vokoun

Duel Nashvillu s Columbusem vyzněl jednoznačně pro domácí mužstvo, které značně oslabeného soupeře rozstřílelo v poměru 8:1. Brankář Predátorů Tomáš Vokoun čelil čtyřiadvaceti pokusům Blue Jackets, přičemž inkasoval jen jednou.

Columbus utkání zahájil s brankářem Fredrikem Norrenou, který po čtyřgólovém přídělu v polovině duelu přenechal místo Tomáši Pöpperlemu. Odchovanec české brankářské školy však lovil ze sítě shodný počet puků, když úspěšně zasahoval pouze v patnácti případech.

Hattrickem si řekl o stálé místo v sestavě novic v dresu Nashvillu, levý křídelní útočník Ramzi Abid. Dvě přihrávky zaznamenal Martin Erat, obránce Marek Židlický asistoval jedenkrát.

Edmonton je v přípravě stále bez prohry

Finalisté Stanley Cupu, hokejisté Edmontonu, dokázali zvítězit i ve svém čtvrtém představení před startem nové sezony NHL. Ve střetnutí na ledě Calgary navíc už v deváté minutě prohrávali rozdílem dvou branek.

Za asistencí Romana Hamrlíka se dvakrát trefil Matthew Lombardi. Marc-Antoine Pouliot a Patrick Thoresen však Olejáře záhy vrátili do hry. Flames přesto odcházeli do kabin s nejtěsnějším náskokem. V čase 19:47 totiž využil početní převahu Jarome Iginla.

Hned ve druhé minutě prostředního dějství však kontroval hostující Jarret Stoll a oba týmy začínaly za stavu 3:3 od znova. Smírný stav uťala až branka z prodloužení, pod kterou se podepsal elitní centr Edmontonu, Shawn Horcoff.

Havlát debutoval v dresu Chicaga

Podobně jako v Calgary rozhodl o vítězi zápasu gól z prodloužení také v Chicagu. Úspěch pro tým Blackhawks v duelu s Floridou zajistil zkušený forvard Bryan Smolinski, jenž tak zaznamenal svou druhou trefu zápasu. V normální hrací době se oba týmy rozešly smírně 2:2.

Chicago se po trefách Vandermeera a Smolinskiho ujalo dvoubrankového vedení. Florida ovšem odpověděla zásahy z holí Rostislava Olesze a Davida Bootha. Vítězný gól padl již po osmačtyřiceti vteřinách prodloužení a postaral se o něj zmiňovaný Bryan Smolinski, který se společně s českým útočníkem Martinem Havlátem poprvé představil fanouškům Chicaga po příchodu z Ottawy.

Výsledky přípravných zápasů:

Philadelphia - New Jersey 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
5. Carter, 37. Gagne - 57. Clarkson.

Detroit - Colorado 2:3N (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
16. Lidstöm (Hudler), 44. Hudler (Lang) - 31. Rycroft, 48. McLean. Rozhodující nájezd proměnil Paul Stastny.

Minnesota - St.Louis 5:2 (1:2, 3:0, 1:0)
8. a 37. Rolston, 33. Nummelin, 36. Gáborík, 58. Demitra - 10. Tkachuk (Čajánek), 12. Stempniak (Polák).

Nashville - Columbus 8:1 (4:0, 1:1, 3:0)
3. Lehtonen, 5., 49. a 56. Abid, 6. Peverley (Erat), 8. Timonen, 32. Radulov (Židlický, Erat), 47. Hordichuk - 35. Picard. Gólman Nashvillu Tomáš Vokoun kryl 23 z 24 střel. Tomáš Pöpperle se do branky Blue Jackets postavil v čase 31:18, přičemž úspěšně zasahoval v patnácti případech a inkasoval čtyři góly.

Chicago - Florida 3:2pp (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
5. Smolinski, 33. Vandermeer, 61. Smolinski - 38. Olesz, 58. Booth.

Calgary - Edmonton 3:4pp (3:2, 0:1, 0:0 - 0:1)
3. a 9. Lombardi (na obě Hamrlík), 20. Iginla - 11. Pouliot, 18. Thoresen, 22. Stoll, 64. Horcoff.

San Jose - Vancouver 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)
Branky: 2., 33. a 58. Michálek,
30. Cheechoo - 40. Hansen, 52. D. Sedin, 54. H. Sedin.

Semifinále MS 2024 v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.