Hlaváč si zavzpomínal na New York

• 4
Vancouver - Český hokejový útočník Jan Hlaváč se mohl ve čtvrtečním zápase zámořské NHL opět cítit jako jeden z klíčových hráčů mužstva. Poprvé po přestupu z Philadelphie do Vancouveru se objevil v elitní formaci s Markusem Näslundem a Andrewem Casselsem. Tuto spolupráci přirovnal ke hře s Petrem Nedvědem a Radkem Dvořákem z doby, kdy hrál za New Yorku Rangers. K výhře nad Calgray 4:2 přispěl Hlaváč dvěma asistencemi.

Nejdříve vyzval ke skórovaní ve třetí minutě Näslunda a pak ve 39. minutě Casselse. "Byla to konečně pořádná zábava," radoval se Hlaváč po první výhře v dresu Vancouveru. "Näslund s Casselsem patří k hokejistů světové třídy. Jsou podobní jako Petr Nedvěd a Radek Dvořák, se kterými jsem hrál uplynulé dva roky v New Yorku," podotkl Hlaváč po svém čtvrtém utkání za Vancouver.

V uplynulém ročníku, svém druhém v NHL, si připsal v 79 zápasech za New York Rangers 64 bodů za 28 branek a 36 asistencí. Jenže v srpnu odešel jako součást výměny za Erika Lindrose d  Philadelphie, kde se mu tak jako v "Czech Line" v New Yorku nedařilo. Ve 31 duelech v novém působišti posbíral jen deset bodů za sedm přesných tref a tři asistence. Nyní věří v návrat staré formy v útoku s Casselsem a Näslundem.

"Chtěl bych s těmito hráči zůstat, ale záleží to na trenérovi," potvrdil Hlaváč.  Jestliže nově složená formace bude pokračovat ve výkonech jako v zápase s Calgary, v němž dala dohromady šest bodů za dvě branky a čtyři přihrávky, nemusí se Hlaváč přesunu do jiného
útoku obávat.

"Jan je skvělý hráč, rád si pohraje s pukem a je důsledný jak v ofenzívě, tak v defenzívě, stejně jako Markus," chválil Cassels českého hokejistu. "Když mají oba takové dovednosti, tak jim mohu přihrát a jít dorážet před branku. Je skvělé, že můžeme tvořit hru všichni tři," dodal Cassels.

Finále MS 2024 Česko - Švýcarsko proběhne v neděli od 20:20. Utkání o bronz mezi Švédskem a Kanadou od 15:20. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.