Dominik Hašek | foto: Reuters

Hašek vychytal nulu, Detroit slaví postup

• 30
San Jose - Dva góly z hole švédského útočníka Michaela Samuelssona a osmadvacet úspěšných zákroků gólmana Dominika Haška stály za rozhodujícím vítězstvím Detroitu (2:0) v sérii proti San Jose. Hokejisté Red Wings celkově uspěli v poměru 4:2 na zápasy a ve finále Západní konference narazí na celek Anaheim Ducks.

Hned čtyřikrát z předchozích pěti konfrontací s Detroitem se ujali vedení hokejisté San Jose.

V šestém zápase semifinálové série Západní konference to byl ovšem Detroit, který udeřil jako první.

Tým Red Wings, jenž vstupoval do utkání za vedení v sérii 3:2, poslal do vedení v 16. minutě švédský útočník Michael Samuelsson.

Třicetiletý pravý křídelní forvard dovedl do úspěšného konce samostatný únik, když překonal Jevgenije Nabokova dlouhou kličkou do bekhendu.

Necelé tři minuty před prvním odchodem do kabin měli domácí Žraloci obrovskou příležitost na srovnání skóre poté, co Dominik Hašek chybnou rozehrávkou uvolnil napadajícího Mika Griera.

Důrazný útočník se po rychlém výpadu zpoza branky okamžitě snažil zakončit, na brankové čáře však pohotově zasáhl zkušený obránce Nicklas Lidström.

Nejtěsnější vedení Detroit se štěstím uhájil a v čase 19:52 navíc zvýšil na 2:0 svým druhým zásahem Michael Samuelsson. Tentokrát se prosadil při brejku 2 na 1, do kterého jej vyslal produktivní Pavel Dacjuk.

V dalším průběhu utkání se již diváci branky nedočkali, přičemž významnou roli v tom sehrál zejména skvěle chytající Dominik Hašek. Dvaačtyřicetiletý veterán uhájil první nulu v letošním play-off a celkově třináctou ve své bohaté kariéře v bojích o Stanley Cup.

Výsledek:

Semifinále Západní konference - 6. zápas:

San Jose - Detroit 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
16. a 20. Samuelsson. Dominik Hašek odchytal za Detroit celý zápas, z 28 střel neinkasoval a úspěšnost zásahů měl 100 procent. Střely na branku: 28:22. Diváci: 17.496. Konečný stav série: 2:4.