Dvořák přispěl k výhře dvěma nahrávkami

• 1
Anaheim - Dvěma přesnými přihrávkami pomohl útočník Radek Dvořák k vítězství Edmontonu 3:2 ve vyrovnaném zápase s Anaheimem. Pro kanadský hokejový klub se slavnou minulostí to bylo teprve druhé vítězství v posledních jedenácti zápasech NHL. Za Anaheim vyrovnával na 2:2 zkraje třetí třetiny Petr Sýkora.

Dvořák především v 55. minutě vyslal do útočné třetiny střelce vítězného gólu Rafiho Torrese.

Ten z ostrého úhlu prostřelil Jeana-Sebastiena Giguerea, který v předchozích třech zápasech seděl na lavičce, k bližší tyči.

"Je to k vzteku," prohlásil útočník Anaheimu Steve Rucchin. "Měli jsme zápas pod kontrolou, ale nechali jsme sí ho utéct. Pořád sami sebe střílíme do nohou. Odevzdáváme puky a máme hrozné výpadky v obraně."

Edmonton navzdory vítězství s výsledkem také úplně spokojený nebyl. Starosti mu dělá hra v obraně, která je z celkového hlediska nejhorší v celé NHL. Oilers stěží ubrání 73 procent soupeřových přesilovek.

V nočním utkání hrál soupeř pouze jednu, a  stejně jí využil. To když na začátku třetí třetiny přesně zamířil dvě vteřiny před vypršením trestu Corryho Crosse český útočník Petr Sýkora. Bylo to podvanácté v řadě, kdy Edmonton inkasoval z přesilovky soupeře.

"Víme, že se nám nedaří a tak se snažíme nenechávat se vylučovat," řekl Torres.

Zápas měl speciální příchuť pro veterána Adama Oatese. Ten v dresu Edmontonu nastoupil proti Anaheimu poprvé od chvíle, kdy se Mighty Ducks zřekli v létě jeho služeb.

Naslund rozhodl v prodloužení

Svým šestnáctým gólem v sezoně rozhodl kapitán Vancouveru Markus Naslund 47 vteřin před koncem prodloužení o výhře 2:1 nad Carolinou. Naslund předstíral kličku z křídla do středu hřiště, zabrzdil a pak propálil brankáře Jamieho Storra nad lapačku. Ten do hry zasáhl až od 49. minuty, kdy musel vystřídat Kevina Weekese, jehož postihly svalové problémy.

Vancouver nasadil sedm obránců, včetně Jiřího Šlégra, který si v posledních 14 zápasech zahrál jen jednou.

Spíše brankářům než útočníkům tleskali diváci při remíze 1:1 mezi Dallasem a Chicagem. Za domácí Blackhawks otevřel ve 12. minutě skóre Steve Sullivan, na 1:1 vyrovnal přesně v polovině utkání obránce Dallasu Sergej Zubov.

Oba týmy se nesporně trápí. Zatímco Dallas vyhrál v posledních sedmi zápasech jen jednou, Chicago vyhrálo jen jednou dokonce v posledních sedmnácti zápasech.

Nedělní výsledky:

Chicago - Dallas 1:1 po prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 12. Sullivan - 30. Zubov. Střely na branku: 30:32. Diváci: 11.313.

Anaheim - Edmonton 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: 4. McDonald, 41. Sýkora - 12. Cross (Dvořák), 35. Chimera, 55. Tores (Dvořák). Střely na branku: 30:29. Diváci: v12.426.

Vancouver - Carolina 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 44. Linden, 65. Näslund - 34. Staal. Střely na branku: 32:31. Diváci: 18.630.

Vancouverský Jarkko Ruutu (vpravo) uskakuje před střelou, která míří na brankáře Kevina Weekese z Carolina Hurricanes.

Levé křídlo Raffiho Torrese (14) z Edmonton Oilers u mantinelu blokuje Niclas Havelid (28), obránce týmu Anaheim Mighty Ducks.