Buffalo uspělo na ledě Caroliny Hurricanes

• 2
Raleigh - Celek Buffalo Sabres zvítězil na ledě RBC Center, domovském stánku Caroliny, a ujal se tak vedení ve finále Východní konference NHL. První hvězdou utkání byl vyhlášen hostující brankář, Ryan Miller, jenž zneškodnil devětadvacet ran Hurricanes. Rozdílovou trefu vsítil v třetí třetině obránce Jay McKee.

Buffalo v dlouhodobé základní části NHL platilo za druhý nejlepší celek v zápasech na kluzištích soupeřů.

V nastoleném trendu Sabres úspěšně pokračují také v bojích o Stanley Cup.

Triumfem na ledě RBC Center si připsali již páté vítězství ze sedmi představení v play-off mimo domovskou arénu.

Hokejisté Caroliny přitom z výhody domácího prostředí často těžili.

V základní části byli s jednatřiceti výhrami druhým nejlepším mužstvem nejslavnější ligy světa.

Z úvodního souboje dvou mladých gólmanů tak vyšel vítězně buffalský Ryan Miller, který z jednatřiceti pokusů inkasoval pouze dvakrát.

Domácí Cam Ward lovil ze sítě tři puky, přičemž úspěšně zasahoval ve čtyřiadvaceti případech.

Skóre doznalo první změny již v průběhu třetí minuty. Buffalo poslal do vedení dorážkou střely Jochena Hechta zadák Henrik Tallinder.

Carolina srovnala zhruba o deset minut později. Obránce Rory Fitzpatrick atakoval útočníka Cory Stillmana, puku se však zmocnil domácí kapitán Rod Brind'Amour a přesnou ranou rozvlnil síť za zády Ryana Millera.

Do druhé hrací části Sabres nastoupili bez zkušeného beka Teppo Numminena, který odstoupil pro blíže nespecifikované zranění.

Danou dvacetiminutovku ozdobila pouze jediná branková situace. V čase 29:41 se o ni postaral produktivní Daniel Briere.

Svou pátou trefou v play-off Briere dovedl do gólového konce sérii přihrávek, která začala rozehrávkou od gólmana Ryana Millera.

Necelých sedm minut před uplynutím normální hrací doby vedení Buffala navýšil obránce Jay McKee, skórující za přispění Jochena Hechta pouhých osm sekund po návratu z trestné lavice.

Finální podobu skóre na 2:3 stanovil v osmapadesáté minutě defenzivní bek Mike Commodore. Premiérového zásahu ve vyřazovacích bojích dosáhl při hře ve vlastním oslabení.

Výsledek:

Finále Východní konference
Carolina - Buffalo 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
13. Brind´Amour, 58. Commodore - 3. Tallinder, 30. Briere, 54. McKee. Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.730. Stav série: 0:1.

Eric Staal (vlevo) z Caroliny v šanci před gólmanem Buffala Ryanem Millerem.

Hráči Buffala Daniel Briere a Jay McKee (vpravo) se radují z gólu spoluhráče McKeeho.

Henrik Tallinder z Buffala padá po srážce s Mattem Cullenem (vpravo) z Caroliny.