Martin Koudelka

Martin Koudelka | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Vzpoura slabších? Alespoň neztrácíme, těší hradeckého Koudelku

• 0
Hokejisty Hradce Králové nyní sužují horší výkony obrany, která neuspěla ani v Litoměřících. Současnou výtečnou formu Třebíče pozná na svém ledě v sobotu od 17.00.

Je to tým ztrácející vítěznou tvář. Mužstvo, co se potřebuje probudit z útlumu. Situace hradeckých hokejistů je na prahu druhé čtvrtiny naproto odlišná od té, v níž se nacházeli ještě před dvěma týdny.

Po středečním výjezdu do Litoměřic si do statistik Mičkova parta připíše čtvrtou porážku z posledních pěti utkání. Na hřišti outsidera soutěže třikrát bleskurychle inkasovala v první třetině a zdálo se, že je po nadějích. Hradec tu prohrál 3:4.

"Na chvilku jsme zaváhali a nakonec udělali čtyři chyby. Oni dali tři rychlé góly, kdežto my z jejich čtyř chyb vytěžili jedinou branku," komentoval poslední nezdar trenér Hradce Jiří Mička, jehož tým vloni v Litoměřicích prohrál 1:6.

"Byla to strašná ostuda, navíc nám kolikrát tehdy domácí nepůjčili ani puk. Byl to jeden z nejtrapnějších výkonů, co jsem na lavičce Hradce zažil. Teď to bylo o dost lepší, ale byl tam výpadek, dodal.

Pokud by v sobotním domácím utkání přišlo páté zaváhání v krátké době, Hradec by si život v tabulce zkomplikoval natolik, že by poprvé mohl vypadnout z elitní šestky.

Krize? Na to slovo zkrátka nemají Východočeši čas ani pomyšlení. Na jejich stadion přijede Třebíč, další outsider letošního ročníku. Opomíjený a podceňovaný soupeř. A Hradec na něj umí. Však má za poslední léta s Třebíčí kladnou bilanci. "Potřebujeme se odrazit a zápas s Třebíčí musíme prostě umlátit," uvědomuje si kouč.

Jenže... ačkoliv Třebíč odstartovala mizerně sezonu, v posledních třech kolech její forma raketově stoupá. Nejprve nárůst výkonnosti poznal silný Chomutov, kterému Horácká Slavia vzala bod, když dotáhla zápas do prodloužení. Suverén 1. ligy ústecký Slovan ve stejné disciplíně s Třebíčí prohrál. Za tři body vyhrála dokonce v Mostě. I dalším slabším týmům se daří.

"Nevím, jestli je to vzpoura, ale aspoň neztrácíme a pořád je to třeba o tři body," dodal kapitán mužstva Martin Koudelka. Zda Hradec uspěje na domácím ledě s poměrně oblíbeným soupeřem, to ukáže sobotní podvečer na jeho stadionu.

Finále MS 2024 Česko - Švýcarsko proběhne v neděli od 20:20. Utkání o bronz mezi Švédskem a Kanadou od 15:20. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.