Celkem osmkrát se radovali hokejisté Ústí nad Labem z gólu v duelu se Šumperkem. | foto: Josef Vostárek, MF DNES

Vedoucí Ústí v první lize nadělovalo, Šumperk si domů vezl osm gólů

• 2
Hokejisté Ústí nad Labem potvrdili ve 39. kole první ligy pozici lídra soutěže a především díky závěrečné třetině, v níž nasázeli pět gólů, deklasovali Šumperk 8:3. Druhý Chomutov si do tabulky připsal kontumační výhru 5:0 nad odstoupivším Havířov.

Překvapení se zrodilo na úkor třetí Olomouce, která podlehla doma Táboru 1:2.

Vedoucí Ústí nastoupilo k zápasu bez Alinče, Hovorky, Pajiče a obránce Vobořila. Do 40. minuty hosté třikrát vedli a domácí museli dotahovat.

Ve 23. sekundě třetí třetiny se střelecky prosadil Pazourek a do konce zápasu ještě překonali šumperského brankáře Danečka Novotný, Janků, Klobouček a Němeček, jenž se postaral o třetí využití přesilovky Severočechů.

Olomouc na gól táborského Štrby z 19. minuty dokázala v opatrně hraném duelu odpovědět při přesilovce, kdy pěknou kombinaci s Černým zakončil Davídek. Hned v úvodu třetího dějství však přišel Kostourkův brejk a vedení bylo opět na straně hostů, kteří začali mírnou gólovou převahu úpěnlivě bránit.  Hanáci si už s táborskou defenzivou poradit nedokázali.

Vítězná série hokejistů Benátek nad Jizerou v novém roce skončila. Středočeši sice v duelu s Hradcem Králové šli do vedení už ve čtvrté minutě zásluhou Urbana, ale jen o dvě minuty později vyrovnal Budínský.

Východočechům navíc skvěle vyšly přesilovky na konci první třetiny a na
začátku té druhé. V početních výhodách se prosadili Nedbal a Kadlec. V
poslední minutě ještě upravil na 4:1 z pohledu hostí Moskal.

Herní i výsledková krize Jihlavy na domácím ledě nebere konce. Svěřenci
trenéra Mejzlíka prohráli před vlastními fanoušky už pošesté v řadě.
Tentokrát si všechny body z Jihlavy odvezla Kadaň za vysokou výhru 6:2.

Hosté začali ideálně a po polovině střetnutí vedli už 5:0. Dukla sice
korigovala na 2:5, ale poslední slovo měl Gombár, který devět minut před
koncem stanovil dorážkou z bezprostřední blízkosti konečný výsledek.
Utkání sledovala nejmenší návštěva v sezoně - pouhých 913 diváků.

V novém roce poprvé naplno bodoval Beroun a stále živí naději na play off. Na góly chudý zápas proti Třebíči otevřel v první třetině dorážkou za
Novotného záda hostující Fila. Medvědi dokázali v druhé třetině vyrovnat po střele Bolfa od modré.

V zápase dvou náhradních reprezentačních gólmanů z MS juniorů byl úspěšnější domácí Filip Novotný. Pavel Francouz ve třetí třetině tahal puk z branky podruhé, když se ve skrumáži nejlépe zorientoval Ladislav Vlček a obrátil vývoj zápasu ve prospěch Berouna.

Důležité body získal také Havlíčkův Brod, jenž byl v utkání proti Znojmu
neustále napřed a nakonec vyhrál 5:2. V předposlední minutě se sice hosté nadechovali k náporu, zapomněli ale na Holce a ten byl ve velké šanci faulován. Sám postižený trestné střílení proměnil a nepovolil možné drama.

Výsledky 39. kola

Ústí nad Labem - Šumperk 8:3 (2:2, 1:1, 5:0)
Branky: 10. M. Pšurný, 20. R. Pšurný, 34. Šagát, 41. Pazourek, 45. Novotný,
51. Janků, 54. Klobouček, 59. Němeček - 4. Orsava, 17. Hulva, 31. Švaňhal. Rozhodčí: Jílek - Flegl, Štefl. Vyloučení: 6:8. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1863.

Benátky nad Jizerou - Hradec Králové 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
4. Urban - 6. Budínský, 20. Nedbal, 24. Kadlec, 60. Moskal. Rozhodčí: Petružálek - Hynčica, Mašek. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:3. Diváci: 323.

Jihlava - Kadaň 2:6 (0:1, 1:4, 1:1)
Branky
: 34. Haluza, 44. Hodek - 12. a 51. Gombár, 26. Kuběna, 27. Bauer, 29. Ton, 30. Balász. Rozhodčí: Smitka - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 913.

Beroun - Třebíč 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
30. Bolf, 45. Vlček - 7. Fila. Rozhodčí: Lacina - Jílek, Polonyi. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 300.

Olomouc - Tábor 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
34. Davídek - 19. Štrba, 41. Kostourek. Rozhodčí: Horák, Beneš, Štofa. Vyloučení 3:4. Využití: 1:0. V oslabení 0:1. Diváci: 1000.

Havlíčkův Brod - Znojmo 5:2 (1:1, 2:0, 2:1).
Branky.:
23. a 37. Svoboda. 10. Vyhlídal, 50. Endál, 59. Holec - 14. Beroun, 46. Sedlák. Rozhodčí: Blecha - Svoboda, Dřínovský. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:2. Diváci: 850.

Chrudim - Vrchlabí 3:4 v prodloužení (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
18. P. Mocek, 23. Radil, 25. Žák - 12. Filip, 17. Gajovský, 50. Andres, 61. Chmelíř. Rozhodčí: Florian - Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 8:8. Využití: 3:1. Diváci: 620.

,

Finále MS 2024 Česko - Švýcarsko proběhne v neděli od 20:20. Utkání o bronz mezi Švédskem a Kanadou od 15:20. Příští ročník MS 2025 se hraje ve Švédsku a v Dánsku.