PORÁŽKA. Ústí nad Labem ve třetím finálovém zápase prohrálo. Ilustrační foto

PORÁŽKA. Ústí nad Labem ve třetím finálovém zápase prohrálo. Ilustrační foto | foto: Martin Adamec, MAFRA

Ústí padlo v prodloužení, nad Chomutovem vede už jen 2:1

• 8
Hokejisté Ústí nad Labem ve finále první ligy klopýtli a nad Chomutovem vedou už jen 1:2 na zápasy. V sobotním třetím zápase totiž prohráli 3:4 v prodloužení.

Vítězný gól vstřelil v 68. minutě bývalý slávistický útočník David Hruška.

Chomutov musel bezpodmínečně zabrat, neboť v případě třetí porážky by byl proti vítězi základní části prakticky bez šance. Rozhodující trefa
padla v čase 67:59, kdy někdejší extraligový kanonýr Hruška překonal po
Brňákově přihrávce bekhendovou střelou Salfického.

Čtvrté finále se hraje v neděli opět v Chomutově.

Do branky Chomutova od začátku utkání nastoupil Hanuljak místo exsparťana Chábery.

Úvodní tlak domácích ještě vystupňovalo několik vyloučení na straně Ústí, ale brankou neskončila ani téměř minutu trvající dvojnásobná přesilovka.

Diváky tak rozjásal až v 11. minutě Jíra, který z velkého úhlu trefil místo nad Salfického ramenem a poslal Chomutov poprvé v sérii do vedení.

To ale netrvalo dlouho. Ústí v následné přesilovce rozebralo chomutovskou obranu a Pajič ve 12. minutě zakončil do odkryté branky.

Ve 13. minutě bylo pro domácí ještě hůř. Janků nahodil puk z kruhu a ten nikým netečován skončil až za Hanuljakem.

Do kabin se ale nakonec odcházelo za stavu 2:2. V 18. minutě prokličkoval až před Salfického domácí kapitán Skořepa a srovnal stav utkání.

Druhou část začal aktivněji Slovan a to i díky úvodní přesilové hře. Hosté
branku ale nevstřelili a gól měl naopak na holi domácí Trochta, Salfický
však vytáhl efektní zákrok.

Ve 28. minutě zapomněla ústecká obrana na Milana Procházku na hranici brankoviště a ten nabídnutou šanci gólově využil.

Slovanu se podařilo srovnat skóre paradoxně ve vlastním oslabení ve
37. minutě, když po chybě domácí obrany poslal Dragoun do samostatného úniku Mikulíka, který kličkou překonal Hanuljaka.

Úvod třetí části začal několika vyloučeními na straně Slovanu. Domácí tým si při nich sice vytvořil trvalejší tlak, ten ale nedokázal vyjádřit
brankově. Vedoucí branku měl pak na holi ústecký Pazourek, ale Hanuljak stihl reflexivně vykopnout beton.

V úvodu nastavení fauloval Klobouček, Chomutov si v přesilovce vytvořil
ohromný tlak, ale všechny střely končily na betonech Salfického, který i v
následujících minutách Ústí několikrát podržel.

V 68. minutě mu ale propadlo Hruškovo nahození a domácí tak zvítězili 4:3 v prodloužení.

"Dostali jsme se do vedení, což jsme chtěli, ale všechny tři branky jsme
neinkasovali tím způsobem, že by nás soupeř přehrál, ale přišly po chybách. Jsem rád, že jsme zápas nakonec dotáhli do vítězného konce, protože se nám v určitých momentech nepovedl," uvedl trenér vítězného týmu Radim Rulík.

Chomutov - Ústí nad Labem 4:3 v prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)
Branky a asistence
: 11. Jíra (Tribuncovs), 18. Skořepa (Trochta), 28.
Procházka (Trochta), 68. Hruška (Brňák) - 13. Pajič (Klobouček), 14. Janků (Klobouček, Němeček), 37. Mikulík (Dragoun). Rozhodčí: Lacina, Smith - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:13. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6033. Stav série: 1:2.

Chomutov: Hanuljak - Bombic, Pulpán, Grof, Hájek, Všetečka, Trefný,