Trenér hradeckých hokejistů Jiří Kučera

Trenér hradeckých hokejistů Jiří Kučera | foto: Martin Veselý, MAFRA

Hráči vůbec nebojovali, zděsil se trenér hradeckých hokejistů

• 2
Ten ohlušující pískot fandů při odchodu do útrob hradeckého zimního stadionu bude trenérovi a hráčům ještě dlouho rezonovat v uších. "Za to byste se měli omluvit," pokřikoval jeden z hradeckých fandů na hokejisty po skončení zápasu.

Nutno říct, že si výtku nespokojených stoupenců plně zasloužili. Hradečtí hokejisté totiž ve středu prohráli 2:5 s Třebíčí, a to dvěma góly v poslední třetině aspoň odvrátili debakl s nulou. Soupeř hrál daleko svižněji a jednoduše přecházel do útoku. Hradec v tom zmaru nechal "vykoupat" oba své brankáře.

V bitvách o pozice v play-off to byla jejich třetí porážka v řadě. "Jak jsem posledně ocenil, že nám diváci fandili, tak dneska bych se jim chtěl omluvit," vzal porážku i na sebe trenér hokejistů Hradce Králové Jiří Kučera.

"Moc jsem se těšil na zápas, ale většinou, když chcete moc, dopadne to takhle. Můj výkon byl hrozný a není pro něj žádné omluvy. Čeká se ode mě víc," sypal si popel na hlavu hradecký nováček Miroslav Třetina. Kučerův tým podal bezkrevný, nudný a hlavně bojácný výkon.

Trenér si nedovedl vysvětlit, proč po skvělých výkonech po svém příchodu k týmu, nastal takový obrat. "Vůbec jsme nebojovali, byli jsme jako leklé ryby. Takhle se o play-off nebojuje. Opravdu nemám slov," řekl novinářům Kučera.

Všeobecně bylo po středeční porážce v kuloárech hradecké arény až nezvykle mrtvo. Kučera na tiskové konferenci po dotazu novinářů, jak chce tým znovu nastartovat a jestli v kabině uplatní represivní prostředky, ztratil jen pár slov: "To ještě nevím. Vážně." Proti tomu byl až nebývale otevřený při kritice hráčů.

"Takhle to prostě nejde. Snad tři čtvrtě hráčů vypadá, jako by je to vůbec nezajímalo. Do zápasu přece musím jít s nasazením a musím mít chuť bojovat," řekl Kučera, který se jako hráč podílel na prvním titulu mistrů světa pro samostatné Česko.

Na hradecké konto přiskočila další porážka, v pořadí už sedmnáctá a na další zaváhání Hradce číhají deváté Benátky nad Jizerou.

To si prý hráči uvědomují, byť sami říkají, že se v následujících deseti zápasech musí soustředit jen na sebe. Teď je však potřeba počítat pozice.

"Nejlepší omluva fanouškům bude taková, že selhání napravíme v dalších zápasech. Teď jsme dostali facku ještě včas," přiznal Miroslav Třetina. Hradec však letos dostal facek požehnaně. Ta třebíčská by měla být poslední a tým opravdu probudit!

Hokejové MS 2024 probíhá od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým hraje v pražské základní skupině, kde jsou dále Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.