Hráči Zlína se radují z postupu do finále Chance ligy.

Hráči Zlína se radují z postupu do finále Chance ligy. | foto: Tomáš Blažek, MAFRA

Zlín postoupil do finále první hokejové ligy, Vsetín mečbol nevyužil

• 10
Zlínští hokejisté postoupili do finále první ligy a udělali další krok k návratu do extraligy, z které loni po 42 letech sestoupili. V pátém semifinále vyhráli na ledě vítěze základní části Třebíče 2:1 a ovládli sérii 4:1 na zápasy. Vsetín naopak doma postupový mečbol nevyužila a podlehl Prostějovu 1:3. Za stavu 2:3 na utkání budou v pondělí odvracet vyřazení Jestřábi i doma.

Zlín, který se v sezoně pohyboval i mimo pozice pro play off a nakonec ze 6. místa prošel těsně přímo do čtvrtfinále, vyřadil nejdříve třetí Porubu 3:1 na zápasy a díky třetí výhře za sebou také Horáckou Slavii.

Po dvou domácích vítězstvích Berani vedli v Třebíči od 6. minuty, kdy v přesilové hře při vyloučení Antonína Bořuty zakončil přečíslení přesnou střelou z levého kruhu Šimon Frömel.

Za necelou minutu sice zasunul puk po objetí branky u pravé tyče Daniel Klímek, ale vyrovnání na 1:1 se nekonalo, protože gól neplatil pro nedovolené bránění brankáři Danielu Hufovi.

Potyčku mezi hráči museli uklidnit rozhodčí.

V čase 13:37 hosté získali dvoubrankový náskok. Bořuta sice vypíchl puk unikajícímu Zdeňku Sedlákovi, ale potom jeho chybnou rozehrávku zachytil Denis Kindl a z pozice mezi kruhy skóroval.

V 37. minutě překonal Hufa nadvakrát Matěj Psota, ale Zlín těsný náskok udržel do konce. Třebíč po vyloučení Radima Ferdy v 56. minutě na pět minut a do konce utkání dohrávala zápas v oslabení.

Vsetínu se druhou účast ve finále druhé nejvyšší soutěže za sebou dovršit nepodařilo a na vlastním ledě neuspěl poprvé po pěti zápasech. Před 3844 diváky domácím nevyšla druhá třetina, kterou prohrál 0:3.

Trenér Třebíče Kamil Pokorný uděluje pokyny hráčům.

Prostějov otevřel skóre v čase 28:50, kdy po kombinaci Jakuba Illéše a Tomáše Jáchyma zamířil do odkryté branky David Ostřížek. V 33. minutě zpoza branky našel Matouš Venkrbec Jana Marunu a ruský gólman Maxim Žukov kapituloval podruhé.

Za čtyři minuty proměnil rychlý protiútok v přesilovce po Jáchymově asistenci Illéš a Jestřábi vedli už o tři branky. Vsetín se prosadil po 163 sekundách třetí části, kdy Jaroslavu Pavelkovi sebral čisté konto Radek Číp.

SK Horácká Slavia Třebíč - Berani Zlín 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Branky: 36:50 Psota (Dočekal, Bittner) - 05:49 Frömel (Z. Sedlák), 13:37 Kindl. Rozhodčí: Wagner, Petružálek – Bohuněk, Hnát. Stav série: 1:4

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – Bořuta, Tureček, Forman, Furch, Poizl, Kříž – Vodička, Dočekal (A), D. Michálek – Ferda (A), Novák, Bittner (C) – Psota, M. Svoboda, Malý – Klímek, Vodný, Šilhavý – Pšenička.

Berani Zlín Huf (Kořének) – Husa, Gazda (A), Suhrada, Talafa, Novotný, A. Burian, Zavřel – Frömel, Hejcman, Pospíšil (A) – Kratochvíl, Kindl, Z. Sedlák – Lang, Luža, Mrázek – P. Sedláček, Sadovikov, Köhler (C).

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov 1:3 (0:0, 0:3, 1:0)

Branky: 43:03 Číp (Voženílek) - 28:50 Ostřížek (T. Jáchym, Illéš), 32:45 Maruna (Venkrbec), 36:41 Illéš (T. Jáchym). Rozhodčí: Kubičík, Pilný – Maštalíř, Polák.. Diváci: 3844. Stav série: 3:2

VHK ROBE Vsetín Žukov (Vošvrda) – Česánek, O. Němec (A), Kajínek, Jenáček, Smetana (A), Voženílek, Hryciow – Jonák (C), Přikryl, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Berger, Š. Bláha, Hořanský – Jenyš, Lichanec, Číp.

LHK Jestřábi Prostějov Pavelka (J. Němeček) – Staněk, Pěnčík, Malák, Bartko, Valenta, Hamšík – Jandus, Venkrbec (C), Maruna – Jansa, Hašek, Slanina – Illéš, T. Jáchym (A), Ostřížek.