Jihlavští hokejisté se radují z gólu.

Jihlavští hokejisté se radují z gólu. | foto: MAFRA

Jihlava slaví, otočila sérii s Litoměřicemi a je v semifinále

• 4
Jihlavští hokejisté porazili v sedmém zápase čtvrtfinále play off první ligy doma Litoměřice 3:1 a dovršili obrat v sérii z 1:3 na 4:3 na zápasy. V boji o finále Duklu čeká Vsetín, druhou semifinálovou dvojici vytvořil nejlepší celek základní části Kladno s Porubou. První duely další části bojů o právo účasti v extralize, které získá vítěz druhé nejvyšší soutěže, jsou na programu v pátek.

Jihlava po úspěšném vstupu do čtvrtfinále s Litoměřicemi třikrát za sebou prohrála, ale stejnou vítěznou sérií dokázala odvrátit vyřazení. Druhý tým základní části se v rozhodující bitvě ujal vedení ve 14. minutě, kdy se trefil z pozice mezi kruhy k levé tyči Tomáš Havránek.

V čase 28:27 sice při vyloučení Matěje Zadražila vyrovnal ranou z pravého kruhu Patrik Miškář, ale za 85 sekund vrátil domácí Dukle náskok střelou z levé strany na bližší tyč branky Tomáše Krále Josef Skořepa.

Necelých deset minut před koncem nabil v přečíslení dvou na jednoho Skořepa Havránkovi, který dovršil výsledek.

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 13:25 T. Havránek (Lichanec, Mareš), 29:52 Skořepa (Čachotský), 50:15 T. Havránek (Skořepa) - 28:27 Miškář (J. Holý, Procházka). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Kreuzer, Polonyi. Stav série: 4:3

HC Dukla Jihlava Žukov (Jan Brož) – T. Černý, D. Kolář (A), Dundáček, Mareš, Bilčík, Strejček, Eliáš – Jiránek, Fronk, Illéš – Čachotský (A), Skořepa (C), Vítězslav Brož – T. Harkabus, M. Zadražil, Pekr – T. Havránek, Lichanec, Juda.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (A. Beran) – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Kremláček, Jebavý (A) – T. Svoboda, Miškář, Procházka – Berka, Toman, Válek – L. Stehlík, Urban, Konečný – Jindra, Jícha, Jánský – Soukup.