Prostějov spadl do baráže o první ligu

Praha - Hokejisté Prostějova musejí bojovat o záchranu v první lize v baráži. V důležitém zápase skupiny o udržení remizovali na domácím ledě s Opavou 1:1 a v druhé nejvyšší soutěži obsadili třinácté místo. Do baráže jdou společně s beznadějně poslední Kometou Brno.

Opava šla v důležitém utkání do vedení, když se Vnenk trefil od modré čáry. Domácí Janeček vzápětí vyrovnal a v závěrečném dějství se několikrát vyznamenal gólman Pitelka, který držel naděje Hanáků. Domácí útočníci se však na vítězný gól nezmohli.

Hráči Komety ztížili Písku snahu vyhnout se baráži, když šli ve druhé třetině do vedení. Jihočeši však v poslední části nejprve v přesilovce pět na tři vyrovnal a po další minutě šel při výhodě jednoho muže v poli do vedení, které již udržel.

Výsledky - skupina o udržení
Prostějov - Opava 1:1 po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
28. Janeček - 22. Vnenk. Rozhodčí: Blecha, Drobílek, Křivohlavý. Vyloučení: 3:5, navíc Šlupina (Opava) 10 min. Diváci: 3000.

Kometa Brno - Písek 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
27. Šperger - 45. Nedorost, 46. Mucha. Rozhodčí: Hradil - Váňa, Škach. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:2. Diváci: 220.