Šarvátka mezi hokejisty Litoměřic a Jihlavy.

Šarvátka mezi hokejisty Litoměřic a Jihlavy. | foto: Luboš Vácha

Jihlava a Kladno jsou v semifinále, Vsetín a Budějovice padly

• 23
Hokejová Chance liga zná první semifinalisty. Po pátých utkáních se z postupu radují Kladno a Jihlava. Další favorité Vsetín a Budějovice nevyužili domácího prostředí a v sériích vedou už jen 3:2.

Jihlava přetlačila doma Litoměřice 4:2, Kladno i s Jaromírem Jágrem v sestavě porazilo Přerov 4:1.

Prostějov překvapil ve Vsetíně výhrou 4:2, Havířov zaskočil vítězstvím 3:2 na ledě Budějovic.

Sedmačtyřicetiletý Jágr po sehrání prvních šesti duelů v soutěžní sezoně zůstal v obou duelech v Přerově v civilu jen na lavičce po boku trenérů, ale dnes se opět vrátil na pravé křídlo první formace vedle další hvězdy Rytířů a lídra produktivity play off Tomáše Plekance. V utkání ani jeden nebodovali.

Cestu za posunem mezi nejlepší čtyři Kladnu řídili nejdříve přesnými trefami obránci. V polovině úvodní části se trefil od modré čáry Kanaďan Brendon Nash a v 26. minutě zvýšil v přesilové hře Jiří Říha. Ještě ve druhé třetině sice snížil Filip Dvořák, ale v polovině závěrečné části uklidnil Rytíře ve vlastním oslabení Petr Vampola a pojistku přidal ještě Šimon Jelínek.

Vítěz základní části Jihlava vedla už po 10 vteřinách díky brance Josefa Skořepy, ale v sedmé minutě vyrovnal ve vlastním oslabení Fin Markus Korkiakoski. Mezi 33. a 37. minutou získali Dukle rozhodující náskok Jan Holý a Matěj Pekr. Stadionu sice ještě vykřesal naději Martin Kadlec, ale sekundu před koncem stanovil konečný výsledek při power play Adam Zeman.

Vsetínu pokus o dovršení postupu před domácím publikem nevyšel. Prohrával od konce první třetiny po gólu Marka Račuka a v 35. minutě zvýšil náskok Jestřábů Radek Prokeš. Za tři minuty sice v přesilové hře snížil Jakub Teper, ale 26 sekund před koncem druhého dějství vrátil hostům dvoubrankové vedení Jan Starý a v úvodu třetí třetiny ještě zvýšil opět Račuk. Stav už jen zkorigoval Radim Kucharczyk.

ČEZ Motor České Budějovice - AZ RESIDOMO Havířov 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Branky: 23:03 Bradley (Z. Doležal, Karabáček), 41:21 Bradley (Kutlák) - 03:09 Kotala (F. Seman), 06:10 Gřeš (Bořuta, L. Bednář), 28:55 L. Bednář (Maruna). Rozhodčí: Zubzanda, Kostourek – Kreuzer, Polonyi. Stav série: 3:2

ČEZ Motor České Budějovice Kváča (Strmeň) – Pýcha, Plášil, Kutlák, Pavlin, Vydarený, M. Jandus, Kachyňa – Karabáček, Bradley, Z. Doležal – Babka, Čermák, Gilbert – M. Novák, R. Přikryl, Endál – Beránek, Doktor, Heřman.

AZ RESIDOMO Havířov Bláha (Matoušek) – Chroboček, Matai, Bořuta, Rašner, Staněk, Dudek, Mrowiec – Kotala, F. Seman, Rehuš – L. Bednář, R. Veselý, Bambula – Gřeš, Pořízek, Pawliczek – Maruna, Haas, O. Procházka.

Přejít na on-line reportáž

HC Dukla Jihlava - HC Stadion Litoměřice 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Branky: 00:10 Skořepa (Kajínek), 32:06 J. Holý (Suchánek, Čachotský), 36:36 Pekr (Anděl, Matějíček), 59:59 A. Zeman (J. Holý) - 06:06 Korkiakoski (M. Kadlec), 48:28 M. Kadlec (Voženílek, Korkiakoski). Rozhodčí: Kopeček, Barek – Coubal, Kokrment. Diváci: 2 937. Stav série: 4:1

HC Dukla Jihlava Honzík (Brož) – J. Pohl, Kajínek (A), Matějíček, Půža, J. Holý, Suchánek, D. Váňa – Pekr, Skořepa (C), Anděl – Dostálek, Čachotský, Harkabus – Bezúch, A. Zeman, Jiránek (A) – Hrníčko, M. Hlinka, Osmík.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (Michajlov) – Marcel, Pavlas (C), Klejna, Smetana (A), Dluhoš, Jebavý (A), Havlík – M. Kadlec, Korkiakoski, Ščegolkov – Jánský, Průžek, Voženílek – Svoboda, Štohanzl, Šik – Jirásek, Kropáček.

VHK ROBE Vsetín - LHK Jestřábi Prostějov 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Branky: 37:52 Teper (Pechanec), 51:15 Kucharczyk (Mikuš) - 17:55 Račuk (Dvořáček), 34:43 Prokeš (Venkrbec, Havlík), 39:34 Starý (Račuk), 41:23 Račuk (Čáp). Rozhodčí: Doležal, Dědek – Lukš, Novák. Diváci: 4450. Stav série: 3:2

VHK ROBE Vsetín Šelepněv (Gába) – Mikuš, J. Drtina, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Karafiát, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Šilhavý, Hořanský – Březina, Pitule, Vávra.

LHK Jestřábi Prostějov Neužil (Huf) – D. Kolář, Čáp, Havlík, Žovinec, Husa, P. Krejčí, Bažant – Žálčík, Račuk, L. Volf – Dvořáček, Pšenička, Hanták – Nouza, Divíšek, Starý – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec.

Rytíři Kladno - HC ZUBR Přerov 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 09:37 Nash (Zajíc, Machač), 25:02 J. Říha (T. Kaut), 50:31 Vampola (J. Říha), 53:59 Jelínek (Nash, Vampola) - 34:38 F. Dvořák (T. Sýkora). Rozhodčí: Souček, Šindel – Podrazil, Bosák. Diváci: 4825. Stav série: 4:1

Rytíři Kladno Cikánek (Brízgala) – Zajíc, Nash, J. Říha, Kehar, Lakos, Svedlund, Zelingr – Jágr, Plekanec (A), Melka – J. Strnad (C), Vampola (A), Redlich – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, T. Kaut, Kubík.

HC ZUBR Přerov Klimeš (Šurý) – M. Novotný, R. Černý, Pala (A), Zbořil, M. Pohl, Weinhold – T. Doležal (A), Pšurný, Navrátil – Sikora, T. Sýkora (C), F. Dvořák – Goiš, Hejcman, Tomi – Gago, Moučka, Š. Kratochvíl – Davídek.