V přípravě na sezonu hráli hokejisté Havlíčkova Brodu proti mistrovské Slavii

V přípravě na sezonu hráli hokejisté Havlíčkova Brodu proti mistrovské Slavii | foto: Anna Vavríková, MF DNES

Olomouc v Kotlině pětkrát inkasovala

Reparát z úvodního nepovedeného kola nedokázali o víkendu složit hokejisté Olomouce. Po předchozí prohře 2:3 s Mostem Kohouti podlehli i v Havlíčkově Brodě, kde je Rebelové rozstříleli přesvědčivě 5:1.

"Je však teprve začátek soutěže a určitě není důvod k panice," řekl olomoucký trenér Petr Vlk.

Pro snahu Hanáků o nápravu úvodní domácí ztráty neměl domácí tým v Kotlině absolutně žádné pochopení. Už po první třetině vedli havlíčkobrodští vysoko 4:0.

"Nemyslím si, že jsme něco podcenili," kroutil zamítavě hlavou Vlk. "Jenom se prostě nemůže mužstvo po prvním inkasovaném gólu takhle položit," dodal.

První trefa skončila za zády brankáře Dalibora Sedláře na konci páté minuty, o další dvě se domácí hráči postarali během následujících 58 vteřin. Přitom hosté z Hané paradoxně začali utkání aktivněji.

"Ale první góly vstřelil soupeř a rozhodl zápas," doplnil kouč olomouckého celku.

"Je pravda, že Olomouc nás v úvodu tlačila. Jenomže my jsme dali ze čtyř střel čtyři góly, čímž jsme samozřejmě rozhodli," pochvaloval si na klubovém webu výsledek hlavní kouč Rebelů Petr Novák. Zbývající dvě třetiny už pak byly co do počtu gólů mnohem vyrovnanější.

Na výhře domácího týmu to ale nemohlo nic změnit. "Dneska jsme prostě měli to štěstí, které nám v Ústí chybělo," usmíval se spokojený trenér. "Zvláštní pochvalu zaslouží brankář Neruda, který nás hodně podržel," uznale pokyvoval hlavou.