ilustrační foto

ilustrační foto | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Kolaps na úvod. Jedna povedená třetina hokejistům Olomouce nestačila

• 0
Hodně rozpačitě vstoupili do prvoligového play-off hokejisté Olomouce. V domácím prostředí prohráli s Hradcem Králové po nevýrazném výkonu 3:4, když ztratili dvoubrankové vedení. Druhý duel čtvrtfinále se hraje v pátek od 18 hodin opět na Hané.

"Z naší strany byla povedená pouze první třetina a to je v play-off málo. Když chcete ve vyřazovací části uspět, musíte podat konstantní výkon po celých šedesát minut. Naštěstí se hraje na čtyři výhry a máme možnost zaváhání napravit," prohlásil olomoucký trenér Petr Fiala. "Musíme se z porážky poučit.“

Jen první třetina patřila favorizovaným „kohoutům“. Už ve 2. minutě překvapil Kucsera ostrou ránou pod břevno brankáře Luňáka. I když lvi vyrovnali, dlouho se neradovali. Herman sice neproměnil trestné střílení, Řípa se ovšem po pasu Diviše nemýlil a nadějný náskok dvou branek zařídil Olomouci Hampl.

"Vstup se nám opravdu povedl. Škoda, že jsme na výkon nenavázali po přestávce. Druhá část střetnutí byla z naší strany opravdu mizerná," uznal Fiala. Komplikace přinesl začátek druhého dějství, kdy se před Kašíka natlačil bývalý kanonýr "Mory" Petr Haluza a snížil na rozdíl gólu. Domácí znejistěli a nepomohla jim ani téměř čtyřminutová přesilovka po faulech Čížka a Drtiny. Trest přišel ve 34. minutě. Po háčku Kadely dostal dvě minuty Hampl a z následného tlaku Hradec vydoloval zásluhou Švagrovského vyrovnání.

Rozezlení diváci pak zasypali led odpadky. "V úvodní dvacetiminutovce mi připadalo, že v obraně prakticky nejsme. O pauze jsme si to vysvětlili a došlo ke zlepšení. Už jsme nedovolili, aby nás Olomouc motala jako na začátku," těšilo hradeckého kouče Jiřího Kučeru.

Žádné zlepšení z Hanáků, kterým chyběl zraněný nejlepší střelec soutěže Matěj Pekr, nepřišlo ani po druhé přestávce. Domácí se trápili při přechodu do útoku a nedostali se do žádné vyložené příležitosti. Trpělivě hrající soupeř si počkal na svoji chvilku a v 54. minutě udeřil: Tvrdík ideální přihrávkou vybídl k zakončení Moskala a zkušený útočník poslal poprvé v utkání hosty do vedení. "Byli jsme šťastnější. Bylo jasné, že kdo dá gól, vyhraje," prohlásil Kučera.

Necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny měli "Dopitovci" po vyloučení Hendricha poslední šanci. Jenže během dvou minut se nedostali pořádně do útočné třetiny a nepomohla ani hra bez brankáře. "Chyběl nám klid. Hráči byli zbytečně nervózní. Zkazili několik přihrávek a prohráli důležité vhazování v útočném pásmu," povzdechl si Fiala.