Oba lídři první hokejové ligy nezaváhali

• 4
Praha - Hokejisté Mladé Boleslavi vyhráli v 18. kole první ligy na ledě Šumperku 5:2 a potvrdili nejen vedení ve skupině Západ, ale také pozici nejúspěšnějšího týmu celé soutěže. V čele skupiny Východ je po domácím vítězství 4:1 nad Vrchlabím nadále Kometa Brno.

Těsný bodový odstup za Středočechy si udržel v tabulce skupiny Západ
Chomutov, jenž málem pokořil Havířov na jeho ledě "desítkou".

Brno - Vrchlabí 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Po dvou porážkách na nájezdy se doma prezentovala Kometa nátlakovou hrou,
ale dokázala se prosadit až v přesilovkách. V první třetině využil početní výhodu obránce Morava a druhou přesilovku pak střelou pod horní tyč Černý. Gólem do šatny se pak prosadil navrátilec do sestavy Staněk. Ve třetí třetině už Vrchlabí je korigovalo a opět naplněná hala Rondo své oblíbence vyprovodila do šaten potleskem.

Branky: 9. Morava, 34. Černý, 40. Staněk, 58. Rob - 51. Přeučil. Rozhodčí: Pešina - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:7, navíc Fojtík - Horčička oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 6135.

Šumperk - Mladá Boleslav 2:5 (2:4, 0:1, 0:0)

Po dvou minutách a dvou sekundách hosté z Mladé Boleslavi vedli, ale od
úvodní branky uteklo jen něco přes minutu a už střídali gólmana. Růžička si
ani nesáhl na puk a Šumperk dvěma zásahy otočil na 2:1. Do branky nastoupil
Šindelář, který už do konce utkání neinkasoval, a to hrál Šumperk tři dvojnásobné přesilovky.

Boleslav ještě do první přestávky otočila skóre ve svůj prospěch, čtvrtý gól dala patnáct sekund před koncem první třetiny. Domácí se už nevzpamatovali a připsali si na své konto patnáctou prohru a jsou stále nejhorším týmem celé první ligy.

Branky: 3. Bařica, 4. Kovář - 10. a 20. Jindra, 3. Macháček, 8. Gajovský, 25. Král. Rozhodčí: Skoupý - Kašík, Trunečka. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 1000.

Jihlava - Havlíčkův Brod 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)

V regionálním derby se dostali ve druhé třetině do vedení hosté, když Čachotský dorazil do prázdné brány Suchanem vyraženou střelu Rytnauera. Krátce nato sice nikým nehlídaný Krezuzer projel celou třetinou až před Řehoře a srovnal, náskok ale Dukle vrátil ve vlastním oslabení skvěle zakončeným sólem Bakus.

Jenomže v úvodu třetí třetiny si prožila Dukla černých 128 sekund. Nejprve si Řehoř sám hodil do branky puk, který se po Třetinově nahození odrazil od zadního mantinelu, poté se ke vzdálenější tyči trefil Hodek a dokonalý obrat dokončil znovu Třetina, který se trefil mezi Řehořovy betony.

Domácí definitivně položil na kolena desetiminutový trest kapitána Bakuse. Bez svého nejproduktivnějšího hráče nedokázala Dukla zatlačit a snížení se dočkala až po staticky zahrané přesilovce pět na tři. V poslední minutě ještě svým faulem nabídl drama Třetina, Jihlava se ale nedostala ani k power-play.

Branky: 23. Čachotský, 32. Bakus, 56. Rytnauer - 42. a 44. Třetina, 29. Kreuzer, 43. Hodek. Rozhodčí: Jeřábek - Dančišin, Matějček. Vyloučení 10:9, navíc Bakus (Jihlava) 10 min. Využití 1:1. V oslabení 1:0. Diváci: 2030.

Olomouc - Kadaň 7:5 (5:1, 2:1, 0:3)

Olomouc je pověstná svými výbornými závěry, Kadaň se však Hanákům podařilo zlomit už v první třetině, kterou vyhráli 5:1. Svůj náskok navýšila Olomouc
ještě ve druhém dějství brankami Vyrůbalíka a Kříže. Hosté snížili ve třetí
třetině, kdy stáhli rozdíl až na dva góly. V závěrečné power-play se jim už
zápas více zdramatizovat nepodařilo.

Branky: 2. Žajgla, 3. Smejkal, 10. Čuřík, 14. Bouz, 16. Zbořil, 25. Vyrůbalík, 29. Kříž - 12. Derfler, 31. Bauer, 43. Poživil, 53. Vrtek, 58. Polanský. Rozhodčí: Hradil - Machálek, Prchal. Vyloučení: 9:9, navíc Vaneček (Kadaň) 10 min. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1100.

Třebíč - Most 1:5 (1:3, 0:0, 0:2)

Po středečním sedmigólovém debaklu v Mladé Boleslavi dnes hokejisté Třebíče v první lize opět vysoko prohráli. Horáckou Slavii pokořil v 18. kole na jejím stadionu Most, jenž vyhrál jednoznačně 5:1. Dvě branky vstřelil Jiří Kudrna.

Branky: 13. Látal - 15. a 52. Kudrna, 10. Prošek, 18. Metlička, 55. Míka.
Rozhodčí: Fraňo - M. Svoboda, Zavřel. Vyloučení: 7:7. Využití 1:1. Diváci: 1650.

Prostějov - Beroun 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:3, 2:0 - 0:0)

Už po 24 sekundách se Prostějovští dostali do vedení. Potom se dlouhou dobu
hanácký tým trápil, Beroun srovnal z dvojnásobné přesilovky a na pozdější vedení hostů 3:1 odpověděli domácí až před závěrem utkání gólem Kumstáta z dvojnásobné přesilovky a vyrovnáním na 3:3 z power play. Prodloužení rozhodnutí nepřineslo, nájezdů prováděly obě strany po sedmi a domácí Opatovský dvakrát trefil.

Branky: 1. Opatovský, 57. Kumstát, 59. Kotásek, rozhodující nájezd Opatovský - 23. Slížek, 26. Pavel, 29. Kameš. Rozhodčí: Blecha - Brabec, Bryška. Vyloučení: 6:6, navíc Opatovský (Prostějov) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1200.

Ostrava - Hradec Králové 2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)

Do vedení se dostali nejdříve hosté, když Koudelka skóroval už ve druhé minutě. Domácí hráči však ještě v první třetině vyrovnali zásluhou Najdka. Od druhé části byl k vidění již jen průměrný hokej s minimem šancí. Až dvě sekundy před druhou sirénou propálil Štěpánka střelou téměř přes celé hřiště hostující Heindrich.

Domácí vyrovnali v závěru utkání, kdy se v přesilové hře trefil Červenka. V prodloužení gól nepadl. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem hostující Roubík.

Branky: 12. Najdek, 58. Červenka - 2. Koudelka, 40. Heindrich, rozhodující nájezd Roubík. Rozhodčí: Kočí - Barteček, Koliba. Vyloučení: 7:10, navíc Sakrajda (HK) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 580.

Havířov - Chomutov 4:9 (0:3, 2:3, 2:3)

Domácí hokejisté vstoupili do utkání hodně vlažně. Naopak Chomutov dokázal proměnit každou svou šanci a již po první třetině se dostal do tříbrankového vedení. Ve druhé třetině sice domácí předvedli zlepšenou hru, ale individuální chyby při rozehrávkách dokázali chomutovští potrestat.

Po druhé třetině měli hosté již čtyřbrankový náskok. Ve třetí třetině si zkušené mužstvo Chomutova hlídalo svůj náskok a postupně navyšovalo skóre.

Branky: 24. Varga, 29. Daneček, 44. Škoda, 56. Bokroš - 2. Mikšovic, 13. Kostourek, 15. Chatrnúch, 26. Heinisch, 30. Bombic, 35. Charousek, 47. Freiberg, 55. Kolda, 55. Tauš. Rozhodčí: Hribík - Jureček, Pala. Vyloučení: 7:11, navíc Zdeněk - Ťupa oba 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 910.