Lídr zaváhal, Ústí je v čele

Praha - Ústečtí Lvi jsou v čele první ligy hokeje. Dostali se na něj po vítězství v prestižním severočeském derby v Chomutově. Sesadili dosavadního lídra z Českých Budějovic. Ten nestačil na Kadaň. Střetnutí Beroun - Kometa Brno (3:1) bylo již dříve předehráno.

Chomutov - Ústí nad Labem 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)

Krajské derby celků ze špičky tabulky přineslo pohledný a bojovný hokej. Hosté se Finkovou dorážkou brzy ujali vedení a v dalším průběhu první třetiny byli mírně lepší.

Ovšem v drtivém nástupu do druhé třetiny umocněném dvěma po sobě jdoucími
přesilovkami Chomutov zásluhou Bouška vyrovnal. Ústí šlo znovu do vedení gólem Pazourka v přesilovce čtyři na tři a v závěru třetiny z nenápadné akce přidal třetí branku Sýkora.

Chomutov pět minut před koncem opět díky Bouškovi snížil, ale o závěrečný
nápor se připravil vyloučením.

Branky: 21. a 55. Boušek - 5. Fink, 32. Pazourek, 39. Sýkora. Rozhodčí: Vlček - Svoboda, Zítková. Vyloučení: 4:9, navíc Přeučil a Jankových (oba Ústí) oba 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 2000.

Kadaň - České Budějovice 4:2 (1:0, 3:1, 0:1)

Domácí dostal do vedení v 9. minutě Pech, jenž projel obranou hostí a střelou nad vyrážečku nedal brankáři Cháberovi šanci. Těsně před sirénou mohl korigovat autor hattricku z minulého kola Martínek, ale ve vyložené šanci přestřelil.

Ve druhé třetině favorizovaní Jihočeši tlačili, domácí obrana v čele s brankářem
Hüblem odolávala. Přesto se dokázal prosadit Mucha, díky třem proměněným přesilovkám však šli do kabin domácí s vedením 3:1.

Poslední třetina byla jednoznačně v režii hostí, kteří však dokázali pouze snížit na rozdíl dvou branek.

Branky: 9. Pech, 26. Pospíšil, 30. Vobořil, 35. Tvrdek - 27. Mucha, 53. Bělohlav. Rozhodčí: Zubzanda - Chochola, Pokorný. Vyloučení: 4:8. Využití: 3:0. Diváci: 890.

Havířov - Ostrava 4:2
(1:0, 0:1, 3:1)

Výborné utkání rozhodly dva rychlé góly Havířova v úvodu poslední třetiny. Domácí dostal do vedení v první třetině Šefčík, v prostřední části srovnal se štěstím Janeček.

V úvodu třetí části hry ujel domácí Žůrek a trefil přesně pravý horní růžek. Po něm procedil kotouč mezi Hamrlovými betony Zdeněk a hosté už stačili jen snížit. Výhru domácích pečetil v power play kapitán Mikšan.

Branky: 13. Šefčík, 42. Žůrek, 45. Zdeněk, 60. Mikšan - 38. Janeček, 51. Glas. Rozhodčí: Blecha - Klein, Dřínovský. Vyloučení: 8:9, navíc Duba (Ostrava) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 743.

Opava - Mladá Boleslav 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Hokejisté Opavy prohráli ve 24. kole první ligy na vlastním ledě s Mladou Boleslaví 1:4. Dvěma góly se blýskl útočník hostujícího mužstva David Nedorost.

V úvodní části si oba týmy příliš brankových příležitostí nevypracovaly, Boleslav však dokázala potrestat špatné střídání domácích a z přesilovky se ujala vedení.

V daleko svižnější druhé třetině hosté zvýšili po hrubce opavské obrany a domácí pak po pěkné kombinaci celé třetí řady snížili - jediný gól vstřelil Luka.

Hned v úvodu poslední třetiny Boleslav opět využila přesilovku a zkázu domácích završil perfektní střelou z úhlu Metlička.

Branky: 31. Luka - 15. a 42. D. Nedorost, 26. Kostourek, 58. Metlička. Rozhodčí: Trombík - Šimůnek, Vrdlovec. Vyloučení: 5:3, navíc Hruška (Opava) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 250.

Hradec Králové - Písek 6:4 (2:0, 4:3, 0:1)

Ve tvrdě hraném utkání domácí v úvodní části dominovali. Vedli již 5:1, ale hosté dvěma brankami v závěru druhé třetiny dokázali snížit a Hradečtí se museli obávali o výsledek. Nakonec však vybojovali tři body, na nichž se nejvíc podílel střelec dvou
branek Petr Suchý.

Branky: 30. a 39. Petr Suchý, 3. Mečiar, 11. Červenka, 25. Fořt, 27. Beck - 24. Kašpar, 35. Hájek, 36. Nouza, 55. Zika. Rozhodčí: Froněk - Vitík, Mašek. Vyloučení: 11:9, navíc Vyskočil (Písek) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 836.

Olomouc - Třebíč 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Převahu v první třetině dokázali domácí vyjádřit jen jediným gólem v 10. minutě po střele Šafaříka.

Ve druhé části byla hra vyrovnaná a Olomoucké podržel několikrát brankář Tihlář. Hosté však vyrovnali dvě vteřiny před přestávkou díky Čechovi.

Na začátku třetí třetiny skóroval Najdek, ale Třebíč ještě odpověděla - vyrovnával Kališ. Ve 46. minutě dostal domácí opět Karný do vedení, které ještě v poslední minutě zvýšil Smejkal.

Branky: 10. Šafařík, 41. Najdek, 46. Karný, 60. Smejkal - 40. M. Čech, 44. Kališ. Rozhodčí: Jeřábek - Tuzial, Záviský. Vyloučení: 4:9, navíc Najdek (Olomouc) 10 min. Bez využití. Diváci: 500.