Liberec vyhrál v Opavě a vede

P r a h a - Do vedení v první hokejové lize se dostali po jedenatřicátém kole ze třetí pozice hráči Liberce, kteří vezou dva body z Opavy. Na druhou pozici klesly Rosice, které remizovaly doma s Prostějovem, třetí je Chomutov, kde uhrála remízu Jihlava. Teprve počtvrté v soutěži zvítězili hokejisté Šumperka. Ovšem ani výhra nad Třebíčí 5:3 jim nepomohla z chvostu tabulky.

Hráči Opavy se sice už ve třetí minutě ujali v přesilovce vedení. Domácí hokejisté ale nesložili zbraně a dvěma góly se vrátili do hry. V závěrečné části se snažila obě mužstva strhnout vítězství na svou stranu, ale šťastnější byli hosté.

Třebíč v Šumperku dvakrát vedla, ale domácí hráči vždy vyrovnali v přesilovkách. Vedoucí branku pak vstřelil po spolupráci se Zubíčkem Nedorost a na dvoubrankový rozdíl zvýšil Bednárek. Při power play se hned po vhazování trefil podruhé do sítě hostů Harazim a pojistil dvoubodový zisk.

Písek - Ústí nad Labem 8:2 (3:1, 1:0, 4:1)
Branky: 2. Bouz, 4. Antoš, 12. Všetečka, 26. Vachulka, 41. Pindiak, 42. Šimek, 46. Chotěborský, 57. Kubeš - 7. Holý, 41. Cícha. Rozhodčí: Svoboda - Kunzendörfer, Sentenský. Vyloučení: 7:8, navíc Znamenáček (Ústí) 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 1150.

Rosice - Prostějov 4:4 (1:0, 1:3, 2:1)
Branky: 18. Vavroch, 25. Mráz, 42. Bureš, 53. Kočara - 23. a 60. Černý, 28. a 40. Ministr. Rozhodčí: Jebavý - Musílek, Urban. Vyloučení: 7:8, navíc Chlad (Prostějov) 10 minut. Využití: 3:2. Diváci: 1290.

Opava - Liberec 3:4 (1:2, 2:1, 0:1)
Branky: 3. Rozum, 33. Lamich, 35. Galvas - 15. a 55. Paleček, 11. Musil, 23. Vála. Rozhodčí: Mikula - Tošenovjan, Lederer. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 1450.

Kadaň - Ytong Brno 5:2 (0:0, 3:1, 2:1)
Branky: 21. a 59. Richter, 31. Oliverius, 36. Müller, 50. Postl - 26. Mihola, 42. Trachta. Rozhodčí: Chlupsa - Novák, Pokorný. Vyloučení: 6:6, navíc Kaňka (Kadaň) 10 min. a Sochorec (Ytong) 5 min. a do konce. Diváci: 760.

Kometa Brno - Beroun 0:5 (0:1, 0:4, 0:0)
Branky: 14. Bednář, 25. Rolínek, 29. Hrubý, 34. Křesťan, 36. M. Horák. Rozhodčí: Šafarčík - Brada, Klapetek. Vyloučení: 6:5, navíc Hartinger (Kometa) a Kuchler (Beroun) oba 5 min. a do konce. Využití: 0:2. Diváci: 1286.

Chomutov - Jihlava 2:2 (1:1, 0:0, 1:1)
Branky: 2. Gombár, 42. Petrovka - 17. Hodek, 44. Koudelka. Rozhodčí: Votroubek - Richter, Rozlílek. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 2000.

Šumperk - Třebíč 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)
Branky: 36. a 52. Harazim, 20. Žajgla, 39. Nedorost, 47. Bednárek - 15. Altrichter, 25. Žiška, 51. Dolníček. Rozhodčí: Polák - Gebauer, Vrdlovec. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. Diváci: 700.

1. Liberec            31 19 4 8 98:65 42
2. Rosice             31 17 8 6 100:70 42
3. Chomutov       31 19 4 8 98:69 42
4. Jihlava            31 15 8 8 77:56 38
5. Beroun           31 14 7 10 96:74 35
6. Opava            31 15 5 11 80:76 35
7. Prostějov       31 15 3 13 93:92 33
8. Kadaň            31 13 6 12 91:93 32