Kysela přispěl hattrickem k debaklu Jihlavy

• 10
Praha - Hokejisté Ústí nad Labem porazili v první lize Opavu 2:1 v prodloužení díky přesné bekhendové střele Palečka ve druhé minutě nastaveného času a posunuli se v tabulce za jasně vedoucí Kladno. Na druhém místě vystřídali Prostějov, který v oslabené sestavě remizoval ve Žďáru nad Sázavou 3:3. Kladno zvýšilo svůj náskok už na devět bodů díky suverénní výhře 7:2 v Jihlavě, na níž se hattrickem podílel nejproduktivnější hráč 1. ligy Robert Kysela.

Dukla stačila s favoritem držet krok pouze v první třetině. Ve druhé části rozhodl o vítězství vedoucího týmu soutěže Kysela, který během čtyř minut vstřelil čistý hattrick. Kladno vyhrálo třetinu 5:0.

Ústí mělo výborný nástup do zápasu a už ve 2. minutě mu získal vedení Netík. Poté Opava nepotrestala tři chyby ústecké obrany, domácí tým podržel brankář Pejchar. Ve druhém dějství nevyužili domácí šestiminutovou přesilovku a hosté naopak vyrovnali v 38. minutě v přesilovce díky Sochorkovi.

Ve třetí části mělo Ústí převahu, ale nic z ní nevytěžilo. Brankář Opavy Šlupina kapituloval až v 62. minutě při přesilovce domácích.  Čtvrtá Mladá Boleslav přenechala v úvodu zápase iniciativu hráčům Kadaně. Hosté lépe bruslili i kombinovali a v 11. minutě se také ujali vedení.

Domácí až v závěru třetiny vyrovnali. Druhou část začali lépe hráči Boleslavi a ve 28. minutě se ujali vedení, Kadaň ale hned po minutě vyrovnala. V poslední třetině
získal Boleslavi Táborský v přesilovce vedení, které udržela až do konce i při závěrečné power play hostů.

Utkání Hradec Králové - Hvězda Brno bylo odloženo na 9. prosince.

Výsledky
Ústí nad Labem - Opava 2:1 po prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
2. Netík, 62. Paleček - 38. Sochorek. Rozhodčí: Florián - Koskuba, Šulo. Vyloučení: 5:7, navíc Beránek (Ústí) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3000.

Žďár nad Sázavou - Prostějov 3:3 (2:1, 1:1, 0:1)
Branky
: 5. Hodek, 15. Adam, 30. Nohel - 2. Ministr, 22. Antonovič, 55. Smolík. Rozhodčí: Dostál - Chocholouš, Klein. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 2250.

Mladá Boleslav - Kadaň 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
28. a 53. Táborský, 19. Kristev - 11. Ibl, 30. Kříž. Rozhodčí: Kubeš - Kis, Mergl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 2100.

Chomutov - Třebíč 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
9. Koláček, 42. Jeslínek - 40. Žiška, 45. Hrbáček, 59. Oliva. Rozhodčí: Bittner - Bertlík, Kebrle. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 1400.

Jihlava - Kladno 2:7 (1:2, 0:5, 1:0)
7. Altrichter, 60. Hlouch - 22., 23. a 26. Kysela, 4. Chatrnúch, 18. Kalla, 30. Vaněček, 37. Havel. Rozhodčí: Votroubek - Kindl, Vokál. Vyloučení: 7:4, navíc Skuhrovec (Kladno) 5 min. + do konce utkání. Využití: 1:2. Diváci: 2300.

Beroun - Písek 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka:
60. Bouz. Rozhodčí: Štěpán - Novák, Musil. Vyloučení: 6:7, navíc Michalovič (Beroun) 5 min. + do konce utkání. Diváci: 53.

1. Kladno        17 11 4 0 0 2 72:34 41
2. Ústí n/L       17 9 1 2 1 4  47:37 32
3. Prostějov    17 9 0 4 0 4 59:44 31
4. Ml. Boleslav 17 7 1 4 3 2 52:37 30
5. Chomutov   17 7 1 1 2 6 56:50 26
6. Jihlava        17 7 1 1 1 7 47:48 25
7. Žďár n/S     17 7 1 2 0 7 51:54 25
8. Třebíč         17 6 2 2 0 7 47:49 24