Vrchlabští hokejisté (v modrém) podlehli Kadani. Ilustrační foto

Vrchlabští hokejisté (v modrém) podlehli Kadani. Ilustrační foto | foto: Ondřej Littera, MAFRA

Kadaň vypráskala hokejisty Vrchlabí čtyřmi góly ve druhé třetině

• 0
Ani jedenatřicet střel nestačilo hokejistům Vrchlabí na to, aby za zkušeného gólmana Kadaně Kamila Jarinu protlačili puk více jak jednou. Naopak jeho brankářský protějšek Vladislav Koutský střídal už ve druhé třetině po třech gólech. Jeho tým nakonec Kadani podlehl 1:4.

"Vystřídal jsem ho sám. Dostal nešťastné góly, tečované rány od modré, jeden z úniku," vysvětluje kouč Josef Řeháček. Po dvou po sobě jdoucích porážkách se tak Vrchlabští ze třetího místa nedobrovolně vrátili do druhé poloviny prvoligové tabulky.

Navíc je opustila střelecká pohoda z předchozí čtyřzápasové vítězné šňůry. "V první třetině jsme měli pět gólovek a jasnou převahou. Kdybychom dali alespoň dva góly, mohlo se všechno vyvíjet jinak," posteskl si nad žalostnou produktivitou trenér Vrchlabí. Za poslední dva zápasy totiž jeho svěřenci zamířili přesně mezi tři tyče pouze jednou.

"Útočníci to nezvládli," čílil se kouč. Poznamenal však, že tým srazilo zejména mizerně sehrané prostřední dějství zápasu. "Měli jsme sedm přesilovek, ale třetinu jsme 0:4 prohráli," láteřil.

Po těžkých zápasech měl přijít Vrchlabí lehčí los vhod, ale ukázalo se, že se tým nedokázal vyrovnat se zarputilou obranou. "Je to zrádné, ale každý zápas je jiný. Teď jsme ztratili utkání, v nichž jsmeměli bodovat. Musíme to dohnat s těmi silnějšími," dodal trenér. Už zítra se Vrchlabí doma od 18 hodin střetne s tabulkovým sousedem z Třebíče.