Třebíčský útočník Miroslav Holec čeká na gratulace od svých spoluhráčů ke gólu,...

Třebíčský útočník Miroslav Holec čeká na gratulace od svých spoluhráčů ke gólu, kterým poslal v úvodu třetí třetiny svůj tým do vedení 1:0. Nakonec porazila Horácká Slavia jihlavskou Duklu 3:1. | foto: Sabina Prokešová

Hokejisté Třebíče srazili jihlavskému rivalovi vaz chvíli před koncem

• 0
Vše podstatné se ve třetím derby Vysočiny v prvoligové sezoně 2022/23 událo až ve třetím dějství. Do té doby trval nerozhodný stav 0:0.v„Po celé utkání byli výborní gólmani obou týmů,“ chválil Pavla Jekela na domácí straně a Adama Berana na jihlavské asistent třebíčského kouče Jaroslav Barvíř. „Zejména ve druhé třetině Duklu její brankář hodně podržel, takže všichni, kdo přišli, tušili, že zápas bude o prvním gólu,“ dodal.

A měl pravdu, i když na úvodní trefu Miroslava Holce ze 43. minuty ještě hosté odpovědět dokázali. Svoji šanci proměnil o dvě minuty později Radek Pořízek a za stavu 1:1 se začínalo znovu.

„Byli jsme konkurenceschopným týmem. Například i já jsem mohl dát více branek než jen tu jednu. Bohužel se pak na konci stala chyba, Třebíč měla trestné střílení a proměnila ho,“ povzdechl si na klubových stránkách Dukly Pořízek. Coby exekutor nařízeného nájezdu se totiž k puku v čase 57:12 postavil Matěj Psota a nedal Beranovi šanci. Střelou do odkryté brány pak ještě pečetil výhru Horácké Slavie 3:1 Martin Dočekal.

Hokejisté vedoucího Vsetína prohráli v Litoměřicích a dotáhla se na ně Třebíč

„Po celých šedesát minut jsme byli koncentrovaní, ve velice dobrém pohybu a se slušnou hrou na puku. Myslím, že tři body jsme získali zaslouženě,“ měl jasno Barvíř. „Derby sleduje pokaždé celý region a my – už jen kvůli tomu, že přišlo přes tři tisíce šest set diváků – jsme chtěli strhnout vítězství na naši stranu,“ prozradil kouč, že třetí letošní bitvu dvou regionálních rivalů sledoval rekordní počet fanoušků.

Třebíč další výhrou potvrdila, že má aktuálně parádní formu, tři body získala už v pátém utkání v řadě a v tabulce se nejen posunula na druhou pozici, ale bodově se dotáhla na vedoucí Vsetín.

Už v pondělí večer je navíc na programu další prvoligové kolo, v němž se Horácká Slavia vypraví do Sokolova a v tabulce sedmá Jihlava v Pelhřimově přivítá devátý Kolín.

Hokejové MS 2024 probíhá od 10. do 26. května v Praze a Ostravě. Český tým hraje v pražské základní skupině, kde jsou dále Kanada, Finsko, Švýcarsko, Dánsko, Norsko, Rakousko a Velká Británie.