JIHLAVA - KLADNO 1:2 (1:1, 0:1, 0:0), konec zápasu

60:00

Je hotovo. Kladno těsný náskok ubránilo a zajistilo si prodloužení semifinálové série. Šestý zápas se bude hrát ve středu na ledě Rytířů.

59:04

Miroslav Svoboda se musí vrátit do své branky. Bude se totiž vhazovat po jeho levici.

59:04

Bojovnost Dukle rozhodně neschází, co však chybí je přesnost. Pokusy od modré končí na nejbližších hráčích soupeře.

58:35

Teď už čas jihlavským hokejistům a fanouškům letí strašně rychle. Do konce zbývá 85 vteřin.

57:43

Dukla po bleskovém time-outu zkouší power play. Bude za riskantní krok odměna, nebo se Kladno dočká pojistky? 

57:43
Tresty

My chceme gól, my chceme gól... Do konce zbývá 127 vteřin a Dukla dostává výhodu přesilové hry. Na trestnou lavici putoval Jiří Cetkovský.

56:28

Teď zkoušel Tomáš Čachotskáý před brankou uvolnit Filipa Semana, ale tomu ve střele zabránila hůl jednoho z kladenských hráčů.

56:00

Zřejmě jedinými diváky, kteří jsou spokojení s aktuálním stavem a předvedenou hrou, jsou fanoušci v kotli Kladna. Ti věří, že Rytíři aktuální stav udrží. Ke spokojenosti už jim stačí jen čtyři minuty...

54:24

„Abe nono, abe nono. Ole ole abe nono...“ Horáckým zimním stadionem se rozhléhá tradiční pokřik, kterému rozumí jen fanoušci Jihlavy.

52:30

Při akci dva na dva si vyzkoušeli kombinaci Jiří Burger a David Tůma. Druhý jmenovaný se poté dostal ke střele, ale z tohoto mráčku nezaprší...

51:44

Skoro by se chtělo říct, že obraz hry je stále stejný. Kladno pozorně brání, Jihlava hledá cestu, jak ohrozit branku Rytířů. Nyní se hra na delší dobu přerušila kvůli drobné úpravě ledu za kladenskou brankou, kde se objevila krev po pádu Michala Důrase.

50:56
Důležitý moment

Dnešní utkání sleduje 5075 diváků. Poprvé v letošním play-off na Horácký zimní stadion dorazilo více než pět tisíc fanoušků.

50:56

To by však její akce nesměly končit zakázaným uvolněním.

50:00

Dukla hraje v plném počtu. A teď může sbírat síly a plány na to, aby se ve druhých deseti minutách poslední třetiny pokusila minimálně vyrovnat.

48:50

Pusť!  V hledišti to nyní jen zahučelo, fanoušci Dukly si přáli, aby brankář Kladna Lukáš Cikánek měl problém s pukem nahozeným na brankoviště přes celé hřiště.

47:36

Na kluzišti, v prostoru kde je logo Dukly připomínající 60 let Dukly Jihlava, byl nyní problém s ledem. Že by nějaké znamení?

47:26
Tresty

Tohle domácí Dukla vůbec v tuto chvíli nemůže potřebovat. Za hákování je vyloučen Filip Seman.

46:47

Parádní pokus z pravého křídla. A kdo ho má na svědomí? Kladenský útočník Matěj Pekr. Kladno moc dobře vědělo, proč tohoto útočníka nechávalo v závěru základní části rozehrát v Třebíči - nyní svou formou patří k nejlepším Rytířům.

44:50

Kladno předvádí to, co v prvních dvou utkáních Jihlava. Pozorně brání jednobrankové vedení a čeká, co vymyslí Dukla - a zda se objeví nějaký prostor pro rychlý brejk.

42:34

Ve slušné pozici se po přihrávce Patrika Danišovského octil jihlavský David Březina, ale z prostoru mezi kruhy přesně nezamířil.

41:55

Tvrdou střelu jihlavského obránce Václava Půži zblokoval kladenský útočník Matěj Pekr tak nešťastně, že při tom zlomil hůl.

40:49

A Kladno na to o chvíli později odpovídá přihrávkou rukou.

40:09

Dukla začíná třetí třetinu zakázaným uvolněním.

40:01

Začala závěrečná třetina dnešního utkání. Otázka zní: půjde duel znovu do prodloužení, nebo dnes budeme znát vítěze už po šedesáti minutách?

40:00

Skončila druhá třetina, třetí začne přibližně v 19:26.

40:00

Tak tohle mi přišlo jako simulování od Aleše Jegrla. Ten se pokusil v závěru druhé třetiny vykoledovat vyloučení Petra Hořavy, když si jeho hokejku podržel na těle a s viditelnými gesty se sesunul k ledu. Poté rychle zamířil do kabin. Sudí však trestat nebudou.

39:00

Do konce druhé třetiny zbývá minuta.

38.00

Jihlava v posledních dvou letech na domácím ledě neprohrála ani jedno z jedenácti utkání play-off. Naposledy se na Horáckém zimním stadionu z výhry ve vyřazovací části radoval Chomutov, 14. března 2015. Bude tato série platit i po dnešku? Zatím jsou blíže vítězství kladenští Rytíři.

33:20
Tresty

Vzájemné vyloučení za sekání. Na straně Jihlavy Šidlík, na straně Kladna Přikryl. Rytíři mají k dispozici ještě 16 vteřin přesilovky.

32:14
Góly

Tak tohle může být zlomový moment dnešního utkání. Poté, co Jihlava nevyužila svou přesilovku pět na tři, sama ve dvojnásobném oslabení inkasovala. O gól se postaral Petr Tenkrát, který za záda gólmana Miroslava Svobody tečoval znovu střelu Jana Drtiny.

31:36
Tresty

To by se nemělo stávat a už vůbec ne v play-off. Trest za příliš hráčů na ledě odsedí jihlavský Filip Dundáček. A přesilovku pět na tři si vyzkouší Kladno.

30:42

Přesilovku tak po návratu Romana Přikryla nyní hraje Kladno.

31:46
Tresty

Tak ne! Jihlava se této výhody sama vzdala. Vyloučen byl totiž za vysokou hůl Aleš Jegrl.

31:20

Tak ve dvojnásobné přesile to Jihlava nezvládla. Co zbytek „normální“ přesilovky? K dispozici má ještě 34 vteřin.

30:24

Do konce přesilovky pěti proti třem zbývá ještě dvacet vteřin. Hra se přerušila po další střele Tomáše Kalába.

30:00

Pozornost Lukáše Cikánka od modré vyzkoušel Tomáš Kaláb, který však možná měl zkusit raději přihrát Petru Šidlíkovi.

29:20
Tresty

Tak to je hodně velká šance! Po vyloučení Romana Přikryla bude hrát Dukla 86 vteřin přesilovku pět na tři.

28:50

Jihlava je vykázaná z útočného pásma, došlo totiž k posunutí kladenské branky.

28:46
Tresty

Dukla bude hrát přesilovku. Na trestnou lavici putoval Jan Kloz.

27:00

Hra má spád, pravidelně se střídají útoky Jihlavy a Kladna. Oba týmy vědí, jak důležitý může být příští gól.

26:11

Krásnou zasekávačku před kladenskou brankou po přihrávce Jiřího Říhy předvedl Adam Zeman, jenže s jeho střelou si kladenský brankář Lukáš Cikánek poradil

24:44

Na ledě to teď hodně jiskří. V rohu za jihlavskou brankou zůstal po zákroku Petra Tenkráta ležet Jiří Říha.

20:47

Jihlavský útočník Tomáš Jiránek se krásně probil kolem hrazení, přijel až před branku, tu však těsně minul.

20:01

Začala druhá třetina. Ještě 63 vteřin by se mělo hrát ve čtyřech proti čtyřem, poté bude Dukla více jak minutu oslabení.

20:00

Skončila první třetina. Druhá začne přibližně v 18:30.

19:03
Tresty

Jihlavského brankáře Miroslava Svobodu, do kterého při pokusu o dorážku najel Roman Přikryl, se hned zastal Václav Půža. A oba hráči jsou už na trestné lavici. A aby tam Přikrylovi nebylo smutno, sudí za ním poslali i Davida Tůmu. Půža s Tůmou za hrubost, Přikryl za nedovolené bránění.

19:03
Tresty

A teď tu byla hodně velká strkanice v brankovišti Dukly. A bude se vylučovat.

18:19
Tresty

Před jihlavskou brankou se jen těžko zvedal z ledu Jakub Strnad, který se držel za tvář. Šlo o faul jihlavského útočníka Josefa Skořepy. A přesilovka bude čtyřminutová, zkušený veterán Dukly totiž dostal trest 2+2.

15:50

Kanadský útočník v dresu Kladna Josh Gratton nyní ukázal, že se dá hrát i když jste na obou kolenou. I přes složitou situaci dokázal rozehrát útočnou akci Rytířů.

15:24

Jedovatý projektil od modré vyslal na Cigánkovu branku Jiří Říha. Že by se produktivní jihlavský obránce zastřeloval?

14:40
Důležitý moment

Chválil jsem ho už při úvodních dvou semifinálových zápasech v Jihlavě, chválím ho i tentokrát. Jak je nebezpečným útočníkem ukázal kladenský Matěj Pekr, který se nebál před jihlavskou brankou vrhnout mezi dva domácí beky. Ke gólu to sice nevedlo, ale pokud bude hrát Pekr takhle... Ostatně, už ve třetím utkání vstřelil hattrick. 

14:12

Dukla byla nastěhovaná v obranném pásmu Kladna i ve zbytku své přesilovky, ale nedokázala na hostující obranu nic vymyslet. A tak se Petr Tenkrát z tresné lavice vrací v dobré náladě.

12:50

A zdá se, že hra čtyři na čtyři více svědčí domácím, nyni v útočném pásmu dvakrát zahrozila dvojice Tomáš Jiránek - Michal Důras.

12:09
Tresty

Nejprve trošku vzrušení po souboji v rohu u jihlavské branky, poté se otevřely dvířka... A dvě minuty si od hokeje odpočine Petr Tenkrát. Bude se tak hrát čtyři na čtyři.

11:24
Tresty

Teď se šance Kladna na vstřelení vedoucí branky ještě zvýší. Na trestou lavici zamířil jihlavský obránce Jiří Říha.

09:34
Góly

Ale teď už se Kladno prosazuje a výhodu přesilové hry proměňuje. Prosadil se David Tůma, který pohotově tečoval střelu Jana Drtiny od modré. Druhou asistenci si připisuje jeho jmenovec Kloz

08:29

V obranném pásmu Dukly byla nejaktivnější dvojice kladenských hráčů Matěj Pekr - Petr Tenkrát. Jejich kombinaci však chyběl moment překapení.

07:27
Tresty

A máme tu první dnešní vyloučení. Přesilovku si zahraje Kladno, poté co k časoměřičům usedl Josef Skořepa.

04:42

Puk se přesouvá před jihlavskou branku po zakázaném uvolnění Dukly.

04:00
Důležitý moment

Za brankou Dukly stojí jeden z rozhodčích, rezolutně rozpažil a ukázal, že puk za brankovou čáru domácích nedoputoval. Kdo to jihlavské tak vystrašil? Ladislav Zikumd, jehož střela skočila v lapačce domácího fantoma této série Miroslava Svobody.

03:01

Jestli v této sérii Dukla něco ukázala, pak že umí v domácím prostředí velice dobře bránit a hrozit z brejků. Dočkáme se podobného scénaře i dnes?

02:18
Góly

Tak tohle je ledová sprcha pro kladenské hokejisty. Dalo se očekávat, že Rytíři vlétnou na domácí, jenže jsou to naopak hosté, kdo první inkasuje. Z prostoru před brankou se prosadil Patrik Danišovský, 1:0. Asistence si připisují David Březina, který Danišovského parádně zpoza branky uvolnil, a Richard Diviš.

01:36

Hra se nyní přelévala ze strany na stranu, k přímému ohrožení jedné z branek zatím však nedošlo.

00:16

A je to tu. Úvodní buly dnešního utkání bylo vhozeno. A do útočné třetiny se nastěhovala Dukla. Hosté se osvobozují jen za cenu zakázeného uvolnění. Zároveň na jihlavském ledě zůstává ležet domácí obránce David Kajínek, který hned pozé zamířil do kabin. Snad pro něj bude mít zápas delší trvání, než jen 16 vteřin.

00:00

A nyní naopak z hlediště zní bubnování, potlesk a pokřik HC Dukla, HCD... Správně jste pochopili, že na led už dorazili i domácí borci v klasických bordó-žlutých dresech. Hostující Kladno obléklo venkovní bílo-modrou variantu.

00:00

Kladenští hokejisté vyjíždění na led. Doprovází je hlasité bučení z ochozů a slabá podpora z malého „kotle“ hostujících fanoušků. Těch však do Jihlavy tentokrát dorazilo podstatně méně než při prvním a druhém zápase.

00:00

Utkání bude řídit dvojice hlavních rozhodčích Bejček - Kopeček, na čarách jim budou pomáhat Maštalíř se Svobodou.

00:00

Jihlava: Svoboda (Škarek) - Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Šidlík, Půža, Kaláb - Seman, Skořepa, Jiránek - Jergl, Hubáček, Důras - A. Zeman, Anděl, Čachotský - Danišovský, Diviš, Březina. Trenéři: Vlk, F. Zeman

00:00

Kladno: Cikánek (Hanuljak) - Drtina, Hořava, Repe, Růžička, Ptáček, Kehar, Kubík - Kloz, Burger, Tůma - Strnad, Přikryl, Redlich - Tenkrát, Machač, Pekr - Gratton, Zikmund, Cetkovský. Trenéři: Patera, F. Procházka

Najdete na iDNES.cz