Jiří Kadlec slaví gól v dresu Hradce Králové

Jiří Kadlec slaví gól v dresu Hradce Králové | foto: Jan Strouhal, MAFRA

Hradec si půjčil extraligové posily. V Šumperku ho nespasily

• 0
Bláznivý zápas s nešťastným koncem pro hokejisty Hradce Králové. To je stručná charakteristika jejich zápasu se Šumperkem, v němž měli být favoritem, a dokonce 2:0 vedli. Nakonec se však museli před "draky" sklonit v penaltové loterii s výsledkem 5:6.

Zřídka se červenobílým stávalo, aby během jednoho zápasu tolikrát měnili svou tvář. A to i navzdory tomu, že si přivezli dvě zkušené extraligové opory: z Třince bývalého internacionála a loňského mistra České republiky Jiřího Polanského a z Pardubic Tomáše Zohornu.

Na ledě Šumperka výborně začali a po trefách právě Zohorny a Valáška šli do kabin za dvougólového vedení. "Mohli jsme vést o tři góly a líp by se nám dýchalo," uvědomuje si trenér Jiří Mička.

Ve druhé části domácí za podpory fanoušků ohromně ožili a předčili Hradec čtyřmi góly, a to i po kiksech zkušených hráčů.

"Udělali jsme tam tři fauly. Dva byly zbytečné, ten třetí úplně. Soupeř přesilovky využil, publikum ho hnalo," vysvětloval zvrat v zápase s týmem ze dna tabulky trenér. Do třetí dvacetiminutovky se šlo za stavu 4:3 pro domácí Šumperk. Pak přišla přestřelka, v níž srovnal skóre Tvrdík, jenže o chvíli později Adam Tesařík posunul domácí do vedení.

Poslední slovo měl tři minuty před koncem obránce Michal Chovan, nová posila Hradce ze slovenského Zvolenu.

Hostům v řádné hrací době sudí upřeli podle trenéra regulérní gól, když se puk odrazil z branky. "I na pět gólů bychom z venku měli vozit výhru," zlobil se Mička.

V prodloužení jeho tým mohl zvítězit, když se puk odrazil Štůralovi mezi betony a zastavil se na brankové čáře. Zápas potom rozhodl v nájezdech jediný úspěšný exekutor, domácí Daniel Vrdlovec.