Mladoboleslavští hokejisté David Vrbata (vpravo) a Nikola Gajovský se radují z gólu | foto: ČTK

Hokejisté z Hradce stále čekají na výhru, podlehli i Mladé Boleslavi

• 1
Prvoligoví hokejisté Hradce Králové se stále nemohou dočkat prvního vítězství během přípravného období. Ve čtvrtém zápase jejich herního soustředění, hraném na ledě v Pardubicích, podlehli ještě vloni extraligové Mladé Boleslavi 1:3 a připsali si tak třetí porážku. Jejich nejvýraznějším výsledkem i po úterý zůstává remíza 3:3 s Jihlavou.

Proti hradeckým borcům stál v úterý velmi kvalitní a herně vyzrálejší soupeř, který se ovšem podobně jako domácí tým na ledě teprve seznamuje. Boleslav si navíc připsala teprve první vítězství v normální hrací době. Výrazně jí k tomu pomohlo, že všechny tři branky hostující tým vstřelil chvíli po zahájení zápasu.

Vlažnějšího vstupu Hradce do zápasu využil už po třech minutách hbitě střílející pravák David Vrbata.

Následně gólmana Jakuba Čecha, jenž se představil v přípravě teprve podruhé v hradecké brance, překonal přesně umístěnou ranou s pomocí dotyku o horní tyč Jiránek. Zaskočení domácí pak inkasovali ještě třetí boleslavský direkt v oslabení, když si Vrbata dobře našel odražený kotouč od mantinelu a dokázal ho dostat do branky.

Svěřenci kouče Martina Hostáka se rychle oklepali a na ledě zanechali sympatický dojem, ale Boleslav si pozorně hlídala vedení a později nepustila červenožluté do velkých šancí. Snaha Hradce znamenala jen snížení v 53. minutě z hokejky obránce Chmelíře na konečných 1:3.

Za další přípravou vyrazí Východočeši zítra do Šumperka, kde změří síly s tamními "draky" od 18 hodin.